Prezes Universal Robots: wyniki za trzeci kwartał wskazują, że nadchodzi wzrost
Warszawa, listopad 2021 - Firma Universal Robots, która właśnie opublikowała wyniki za III kwartał 2021 roku, zanotowała rekordowy przychód kwartalny w wysokości 78 milionów USD, co stanowi wzrost o 46% w stosunku do III kwartału roku ubiegłego i o 31% w stosunku do przychodu za III kwartał roku 2019, przed pandemią.
Od zbudowania pierwszego na świecie komercyjnego robota współpracującego w 2008 roku, duńska firma sprzedała ponad 50 000 cobotów znajdujących zastosowania w szerokiej gamie branż, w szczególności w przemyśle.
Kim Povlsen, prezes Universal Robots, zarządzający spółką od marca, uważa wyniki obecnego kwartału za silny sygnał zbliżającego się wzrostu:
„Obserwujemy duży i zwiększający się popyt na nasze roboty w miarę jak w przemyśle rośnie świadomość tej technologii. Prawie w każdym miejscu, w jakim prowadzimy działalność widzimy, że przemysł napotyka ogromne wyzwania – takie jak niedobory pracowników i zakłócenia w funkcjonowaniu łańcuchów dostaw – z którymi można sobie radzić stosując automatyzację współpracującą. Widzimy, że po pandemii firmy bardziej otwarcie podchodzą do kwestionowania dotychczasowych sposobów działania i szukania możliwości zwiększenia elastyczności i poprawy warunków pracy ludzi.”
Firma Universal Robots opracowała model platformy dla swojej technologii, podobnie jak wielu producentów smartfonów. Współpracując z ponad 300 niezależnymi firmami przyspieszyła rozwój ogromnej gamy elementów wyposażenia dodatkowego i ich zastosowań przemysłowych, w tym w sektorach poprzednio niezautomatyzowanych, takich jak spawanie i szlifowanie.
Dzięki przekonaniu co do utrzymywania się popytu na jej rozwiązania, Universal Robots obecnie się szykuje do dalszego rozwoju. Kim Povlsen kontynuował:
„Niezależnie od już osiąganych sukcesów, zmieniający reguły gry potencjał automatyzacji współpracującej oznacza, że Universal Robots jest na ścieżce szybkiego rozwoju. Dalej rozszerzamy naszą już rozbudowaną sieć dystrybutorów i certyfikowanych integratorów systemów. Rekrutujemy nowych pracowników w ponad 22 lokalizacjach. Aktualnie mamy przeszło 70 wakatów, więc to są naprawdę ciekawe czasy dla firmy.”
O Universal Robots
Firma Universal Robots (UR) powstała w 2005 roku w celu rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy z ludźmi roboty współpracujące (coboty). Od 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy cobot, firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane na całym świecie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Polsce, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2020 r. przychód Universal Robots wyniósł 219 mln USD. Więcej informacji na www.universal-robots.com/pl/
Więcej informacji: Dorota Sapija, Omega Communication
dsapija@communication.pl, +48 608 03 84 01
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.