Komunikaty PR

Przebranżowienie – jak nie zaczynać swojej kariery od początku

2021-09-15  |  14:10
Biuro prasowe

Coraz więcej osób myśli nad zmianą branży, a także zapisuje się na dodatkowe szkolenia, które pozwolą nabyć nowe umiejętności. Swoje kompetencje zawodowe rozwija aż 80% Polaków w wieku 25-64 lata[1]. Na chęć przebranżowienia się niewątpliwie wpływ miała pandemia – pracownicy szukają zatrudnienia w branżach, które z lockdownu wychodzą obronną ręką. Jedną z nich jest rynek IT, na którym specjaliści są nieustannie poszukiwani.

Polacy coraz częściej myślą o podniesieniu swoich kwalifikacji lub zmianie zawodu. Dla wielu osób niezmiennie atrakcyjna pozostaje branża IT, która cieszy się dużą popularnością ze względu na chłonny rynek, który ciągle potrzebuje kolejnych specjalistów – mówi Elżbieta Kozłowska, odpowiedzialna za projekt Akademii Fellowmind w Polsce. Jak więc wygląda przebranżowienie na rynku IT i czy jest dla każdego?

Największe obawy

Jak pokazują badania, aż 65% respondentów jest gotowych do przekwalifikowania się[2]. Co jednak ciekawe – gotowość do przebranżowienia się nie idzie w parze ze zmianą swojego wyobrażenia na temat potencjalnej pensji. 45% badanych jest gotowych przyjąć stanowisko poniżej swoich kwalifikacji, jednak jedynie 29% byłoby skłonnych obniżyć swoje oczekiwania finansowe[3].

Myśląc o przebranżowieniu, najczęściej przychodzi nam do głowy wizja rozpoczynania swojej kariery od początku oraz konieczność nabywania niezbędnego doświadczenia zawodowego od zera. Znalezienie miejsca, które nie tylko nie będzie wymagało doświadczenia w branży, ale również pozwoli na rozwijanie dotychczasowych umiejętności, jest możliwe – w Akademii Fellowmind zadbamy o uzupełnienie wiedzy IT, kluczowe jest dla nas doświadczenie w logistyce, produkcji, finansach czy księgowości – mówi Tomasz Kozłowski, Bonair/Fellowmind.

Zdecydowana większość pracowników jest otwarta na nowe oferty pracy. Nieustannie również największą wartością dla pracowników jest wynagrodzenie, bezpieczne zatrudnienie oraz stabilna pozycja firmy, mimo aktualnych zmian na rynku.

Jesteśmy gotowi na zmianę

Zmiana zawodu na pracę w nowych technologiach wydaje się być niezwykle odległa – wiele osób próbuje samodzielnie uczyć się programowania lub nabyć inne, niezbędne w tej branży umiejętności. Wśród osób młodych (18-29 lat) najpopularniejsze są kursy IT[4]. Jak się jednak okazuje, takie szkolenia nie są konieczne, aby rozpocząć pracę w tej branży.

Pracuję w firmie technologicznej, a co ciekawe, moje wykształcenie nie jest związane z nowymi technologiami czy informatyką. Dla firmy niezwykle cenna okazała się moja znajomość branży finansowej, a nie umiejętności programistyczne. Wszystko co konieczne z zakresu wiedzy IT, zostało mi przekazane na etapie wdrożenia. Teraz mogę robić to, w czym jestem najlepszy i do tego nabywać kolejne umiejętności – mówi Damian Pastuszak, ambasador Akademii Fellowmind w Polsce.

Do Akademii Fellowmind poszukiwane są osoby, które posiadają doświadczenie w procesach produkcyjnych i logistycznych oraz w finansach i księgowości. Nie trzeba mieć doświadczenia w IT czy nowych technologiach, aby zatrudnić się w firmie będącej liderem aplikacji biznesowych Microsoft w Polsce. Oznacza to, że żaden specjalista nie rozpoczyna swojej kariery od początku – stanowisko oraz dalszy rozwój ustalany jest w zależności od dotychczasowego doświadczenia każdego kandydata.

 

Bonair jest najczęściej wybieranym dostawcą usług wdrożeniowych w technologiach Microsoft w zakresie: CRM, ERP i BI w Polsce. Firma Bonair SA powstała w 1991 roku, a w 1997 roku została przekształcona w Spółkę Akcyjną. Przedsiębiorstwo wdrożyło ponad 200 rozwiązań platformowych, zarówno w kraju, jak i za granicą. Dzięki fachowej wiedzy technicznej, wieloletniemu doświadczeniu i wysokiemu poziomowi usług Bonair zajmuje się kompleksową obsługą procesów, od analizy potrzeb biznesowych po wdrożenie i wsparcie systemu.

Firma otrzymała m.in. wyróżnienie w rankingu Gazele Biznesu branży informatycznej, została uhonorowana nagrodą „Rzetelni dla Biznesu 2017”, zdobyła tytuł Microsoft Dynamics ISV of the Year CEE czy Microsoft Country Partner of the Year. Posiada też 9 statusów Gold potwierdzających kompetencje. Kluczowymi klientami Bonair są rynkowi potentaci z każdej branży m.in.: GPW, Poczta Polska, KNF, DotPay, Royal Canin, Komputronik Biznes, Selena, BIK czy Iglotex.

Bonair zatrudnia ponad 120 pracowników i posiada biura w Warszawie, Białymstoku oraz Szczecinie.

W 2020 roku firma Bonair stała się częścią grupy Fellowmind będącej głównym partnerem Microsoft Business Applications w Europie. Fellowmind działa w 6 krajach: Polsce, Szwecji, Holandii, Niemczech, Danii i Finlandii. W skład grupy wchodzi 11 firm: Bonair, aXon, Daxiomatic, DQC, CRM Partners, Pulse, AXtension, Endeavor, eCraft, Orango oraz ProActive.

Więcej informacji: https://www.bonair.com.pl/


[1] https://www.parp.gov.pl/component/content/article/64795:80-proc-polakow-rozwija-swoje-kompetencje-zawodowe

[2] Raport Pracuj.pl, Rok nowej normalności. Pracownicy i kandydaci o rewolucji na rynku pracy

[3] Tamże

[4] https://kodilla.com/pl/blog/na-jaki-kurs-warto-sie-zapisac-w-2021-roku

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce Biuro prasowe
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,
IT i technologie Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
2025-03-03 | 12:05

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai

W zeszłym roku Motorola i Lenovo utworzyły ekosystem Smart Connect, aby umożliwić płynną współpracę smartfonów, tabletów oraz komputerów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Pierwsze efekty prac deregulacyjnych możliwe już jesienią. Ten proces uwolni w firmach środki na inwestycje

Prace nad pakietami deregulacyjnymi trwają. Biznes liczy na ich sprawne przeprocesowanie, ale i tak nie spodziewa się, żeby pierwsze efekty były widoczne przed jesienią. Dziś przedsiębiorcy 40 proc. swojego czasu spędzają na wypełnianiu różnego typu wymagań, a dodatkowo wstrzymują się z inwestycjami ze względu na niestabilność prawa. Zdaniem przedsiębiorców deregulacja to krok w dobrym kierunku, który pozwoli na przesunięcie zamrożonych w bankach pieniędzy na inwestycje i zwiększy konkurencyjność polskich firm.

Ochrona środowiska

Nowa wersja programu Czyste Powietrze zwiększa wymagania wobec wykonawców instalacji. Nie wszystkie firmy są w stanie im sprostać

Aktualizacja programu Czyste Powietrze, która wystartowała 31 marca br., przyniosła m.in. uszczelnienie zasad finansowania oraz zwiększenie monitoringu wykonawców. – Obecna edycja programu jest najbardziej wymagająca ze wszystkich, jakie do tej pory realizowaliśmy – mówi Paweł Bednarek, prezes zarządu Columbus ONE. Wiele firm nie było w stanie się odpowiednio przygotować do zmian i teraz wstrzymały pozyskiwanie nowych klientów. Grupa Columbus ma ambicję, by konsolidować ten bardzo rozdrobniony rynek.

Handel

Na platformach sprzedażowych mogą się znajdować szkodliwe produkty. Dotyczy to całego rynku online

Badanie odzieży i bielizny zakupionych na dwóch azjatyckich platformach wykazało obecność w części z nich niebezpiecznych związków w niepokojących stężeniach – wynika z Raportu Federacji Konsumentów. Podobne produkty mogą się jednak również znajdować na polskich czy międzynarodowych platformach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.