Komunikaty PR

Quest Dystrybucja zmienia nazwę na QDP

2021-08-02  |  12:00
Biuro prasowe

Quest Dystrybucja Sp. z o.o. zmienia nazwę na QDP Sp. z o.o. Nowa nazwa obowiązuje od 2 sierpnia br. Zmiana nazwy na QDP Sp. z o.o. jest ważnym etapem w działalności Spółki, która w ciągu ostatnich lat intensywnie realizowała nową strategię rozwoju. Nowym hasłem przewodnim QDP będzie „Efektywność i bezpieczeństwo IT”.

Quest Dystrybucja Sp. z o.o. działa na polskim rynku oprogramowania już od 2004 r., rozpoczynając działalność jako wyłączny przedstawiciel i dystrybutor produktów firmy Quest Software. Przez te kilkanaście lat zarówno w strategii rozwoju, jak i w oferowanych przez firmę produktach oraz usługach nastąpiło wiele zmian. 

W wyniku nawiązania współpracy z nowymi partnerami i dostawcami (m.in. Cymulate, Secret Double Octopus, Sasa Software, CA/Broadcom) portfolio oferowanych produktów stale poszerzało się o nowe rozwiązania. Dzięki temu Spółka stała się nowoczesnym dostawcą rozwiązań teleinformatycznych, integrującym kompleksowe systemy w obszarach zarządzania operacjami i rozwoju IT oraz cyberbezpieczeństwa, współpracującym bezpośrednio z producentami innowacyjnych rozwiązań. Kompetencje w zakresie usług profesjonalnych firmy są wykorzystywane zarówno przez klientów w Polsce, jak i za granicą.  

Aktywnie dostosowując się do nowych trendów i zagrożeń, nowoczesnych technologii i globalnej cyfryzacji, Quest Dystrybucja od początku swojej działalności koncentrowała się na potrzebach klientów i oferowała produkty, które wychodziły naprzeciw ich oczekiwaniom. Pomagały w zapewnieniu bezpieczeństwa, rozwoju i większej konkurencyjności. Klientami Quest Dystrybucja jest ponad tysiąc firm reprezentujących wszystkie sektory gospodarki - finansowy, telekomunikacyjny, energetyczny, przemysłowy oraz instytucje rządowe i edukacyjne. Aktualnie Quest Dystrybucja Sp. z o.o. jest przedstawicielem wiodących na rynku producentów oprogramowania: ApiOmat, CATechnologies/Broadcom, Cymulate, Secret Double Octopus, InfoBay, Sasa Software, SMA oraz partnerem Platinum Plus firm One Identity i Quest Software. W szerokiej ofercie produktowej znajdują się rozwiązania upraszczające zarządzanie bazami danych i infrastrukturą Microsoft, optymalizujące i poprawiające efektywność środowisk hybrydowych, poprawiające poziom cyberbezpieczeństwa i bezpieczeństwa dostępu do informacji oraz automatyzujące procesy biznesowe.

Ireneusz Medyński, prezes Quest Dystrybucja Sp. z o.o.: 
„To ważny moment w rozwoju naszej firmy, a zmiana nazwy jest jednym z jego etapów i elementem naszej długoterminowej strategii biznesowej. Przez ostatnie lata przeszliśmy transformację i dziś jesteśmy zupełnie inną firmą niż kilkanaście lat temu. Zmieniła się nie tylko nasza oferta, ale też kierunek rozwoju. Nazwa Quest Dystrybucja nie oddawała już tego, czym Spółka zajmuje się dzisiaj. Dlatego podjęliśmy decyzję o zmianie nazwy. O sukcesie Quest Dystrybucja decydowała wysoka jakość oferowanych produktów i usług oraz indywidulane podejście do klientów. I to się nie zmieni. Już jako QDP nadal zamierzamy oferować najwyższej klasy rozwiązania informatyczne, które pomagają spełniać potrzeby informatyczne i biznesowe organizacji.”

QDP Sp. z o.o. planuje dalsze poszerzanie oferty o innowacyjne rozwiązania, współpracę z nowymi dostawcami oraz rozwój wysokiej jakości usług profesjonalnych. Niemniej nadal będzie ściśle współpracować ze swoimi wieloletnimipartnerami - Quest Software i One Identity - i rozwijać posiadane kompetencje w tym obszarze, z których korzystają klienci nie tylko w Polsce ale także na świecie.

Wraz z wprowadzeniem nowej nazwy firmy, zmieni się adres strony www z www.quest-pol.com.pl na www.qdp.com.pl. Numery telefonów i adres siedziby Spółki pozostaną bez zmian. Nowa nazwa obowiązuje od 2 sierpnia br.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.