Komunikaty PR

Red Hat Insights - zredukuj swoje koszty w chmurze

2021-05-05  |  13:23
Biuro prasowe

Red Hat Inc., największy na świecie dostawca rozwiązań open source, poinformował o rozszerzeniu możliwości Red Hat Insights —  rozwiązania do analityki predykcyjnej. Wraz z wprowadzeniem Red Hat Insights for Red Hat OpenShift i Red Hat Ansible Automation Platform oraz rozszerzeniem funkcjonalności Red Hat Enterprise Linux (RHEL) możliwości te obejmą całą otwartą chmurę hybrydową. Dzięki lepszej widoczności chmur publicznych z poziomu środowisk lokalnych klienci Red Hat OpenShift, Ansible Automation Platform i RHEL otrzymają teraz ulepszony wgląd i lepszą analitykę hybrydowych środowisk operacyjnych pracujących w chmurze.

 

Insights to pakiet usług przetwarzania w chmurze, oparty na specjalistycznym systemie zbudowanym na bazie wieloletnich danych zebranych od klientów firmy Red Hat na całym świecie. Insights upraszcza wiele zadań, przed którymi stają zespoły IT podczas utrzymywania, optymalizacji i skalowania infrastruktury. Umożliwia to proaktywne podejmowanie działań, które mogą zwiększyć bezpieczeństwo i wydajność operacyjną oraz pozwala lepiej zarządzać kosztami. Dostarczając specjalistyczną wiedzę firmy Red Hat jako usługę, dostawca pomaga użytkownikom w sposób proaktywny wykrywać, analizować i usuwać różne potencjalne problemy związane z bezpieczeństwem oprogramowania i konfiguracji poprzez automatyczne alerty z zaleceniami — zanim nastąpi przestój, awaria klastra lub nieudana aktualizacja.

 

Wiele zespołów IT zmaga się obecnie ze złożonością procesów zarządzania chmurami hybrydowymi przy użyciu odizolowanych narzędzi, poddanych znacznej fragmentacji. Insights zapewnia ujednoliconą widoczność wszystkich platform, pozwalając zespołom na zarządzanie całościowe — zamiast korzystania z rozproszonych narzędzi, specyficznych dla poszczególnych chmur. „Nawet najlepiej zorientowane na klientów firmy nie odniosą sukcesu, jeśli będą stosować odizolowane od siebie praktyki projektowania produktów, optymalizowania operacji wewnętrznych oraz dopasowywania zasobów i aktywów. Liderzy ds. oprogramowania muszą uwzględnić współpracę w procesie zintegrowanego planowania i realizacji. Portfele strategiczne, które zamiast oderwanych od siebie projektów stawiają na produkty i strumienie wartości, pomagają skrócić czas trwania cykli” — zauważa firma Forrester w swoim raporcie ze stycznia 2021 roku[1]. „Szeroko zakrojona współpraca sprawia, że zespoły chętniej eksperymentują i w razie potrzeby zmieniają kierunek działania, co jeszcze bardziej przyspiesza wprowadzanie zmian” — czytamy dalej.

 

Pomimo istnienia wyraźnej konieczności spójnego spojrzenia na operacje w chmurze hybrydowej wiele organizacji rozdziela zespoły i budżety przeznaczone na utrzymanie i rozwój newralgicznych dla biznesu aplikacji opartych na tradycyjnych systemach od tych, które koncentrują się na stosach i operacjach chmurowych. Rozszerzając możliwości oprogramowania Insights o rozwiązania Red Hat OpenShift i Ansible Automation Platform, firma Red Hat dąży do zmniejszenia rozbieżności pomiędzy IT a organizacjami biznesowymi odpowiedzialnymi za wspieranie systemów niezbędnych do prowadzenia bieżącej działalności — jednocześnie budując usługi i aplikacje, które będą napędzać rozwój w przyszłości.

Ograniczanie ryzyka przy jednoczesnym rozwiązywaniu problemów związanych z rozprzestrzenianiem się natywnych rozwiązań chmurowych

Red Hat OpenShift, czołowa platforma Kubernetes skierowana do przedsiębiorstw, stała się podstawą hybrydowych środowisk chmurowych, umożliwiając klientom korzystanie z usług przetwarzania w chmurze przy jednoczesnym wspieraniu tradycyjnych aplikacji. Dzięki Insights for Red Hat OpenShift przedsiębiorstwa mogą w bardziej proaktywny sposób wykrywać potencjalne problemy, nadawać im priorytety, rozwiązywać je, a także zarządzać kosztami w środowiskach wieloklastrowych.

 

Równoważenie kosztów w hybrydowych środowiskach chmurowych bez wglądu w konkretne czynniki kosztowe lub wykorzystanie subskrypcji może stanowić wyzwanie. Funkcje zarządzania kosztami i subskrypcjami rozwiązania Insights zapewniają uproszczony, intuicyjny wgląd w koszty, od skali makro do najmniejszych elementów, we wdrożeniach Red Hat OpenShift z wieloma klastrami — od chmur publicznych po serwery bare-metal.  Pozwala w ten sposób zyskać całościowe spojrzenie na rzeczywiste koszty związane z prowadzeniem środowiska OpenShift, wraz ze szczegółowym wglądem według projektu lub zespołu.

Włączanie automatyzacji w celu poprawy współpracy i innowacyjności zespołów IT

Ansible Automation Platform pozwala klientom na odejście od samodzielnego, „silosowego” podejścia dzięki opcjom automatyzacji, które pomogą im szybciej reagować na zmieniające się wymogi biznesowe i łatwiej opracowywać plany na przyszłość.

 

Platforma Insights for Ansible Automation Platform, wcześniej znana jako Automation Analytics, została zaprojektowana, aby pomóc zespołom w całej organizacji lepiej zrozumieć wykorzystanie automatyzacji w firmie oraz ustalić wspólne podejścia i praktyki w zakresie automatyzacji przepływów pracy.

Zwiększenie widoczności luk w zabezpieczeniach, zgodności i subskrypcji w systemie Red Hat Enterprise Linux

Od momentu wprowadzenia Insights do wszystkich aktywnych subskrypcji Red Hat Enterprise Linux w 2019 roku liczba instancji RHEL wykorzystujących Insights do zarządzania efektywnością operacyjną i usuwaniem skutków zdarzeń związanych z bezpieczeństwem wzrosła do ponad 600 000 hostów RHEL analizowanych dziennie. Możliwości Insights for Red Hat Enterprise Linux dostępne dla zespołów ds. bezpieczeństwa, operacji i biznesowych zostały rozszerzone, aby pomóc w dalszym umacnianiu pozycji Red Hat Enterprise Linux jako inteligentnego fundamentu obciążeń realizowanych w otwartej chmurze hybrydowej.

 

Nowe ulepszenia Insights for Red Hat Enterprise Linux:

  • ulepszone możliwości analizy zagrożeń, w tym wykrywania tego, które z zaleceń dotyczących bezpieczeństwa oraz zbiorów najczęstszych podatności i zagrożeń (CVE) mają zastosowanie w środowisku Red Hat oraz w skanowaniu pod kątem zgodności z przepisami poprzez OpenSCAP;
  • ulepszone powiadomienia dostarczające informacji na temat bezpieczeństwa, operacji i kosztów, a także zaleceń dotyczących integracji z innymi narzędziami do zarządzania operacjami i IT;
  • uproszczone zarządzanie subskrypcjami — funkcja znana wcześniej jako Subscription Watch, zapewniająca ujednolicone raportowanie wykorzystania subskrypcji Red Hat oraz, poprzez Red Hat Cloud Access, łatwiejsze wdrażanie subskrypcji i zarządzanie nimi w środowiskach chmury publicznej.

 


[1] Agile Software Leadership Drives Customer-Obsessed Company Success, styczeń 2021

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządowe budżety będą niezależne od rządowych zmian w podatkach. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 2025 roku

Obniżenie podatków, zwłaszcza PIT-u, zubożyło w ostatnich latach budżety polskich samorządów, szczególnie dużych miast. Nowy rząd po konsultacjach z jednostkami samorządu terytorialnego przedstawił w połowie lipca projekt nowej ustawy, zgodnie z którą dochody miast, gmin, powiatów i województw miałyby się opierać na udziale w dochodzie osób mieszkających i pracujących na danym obszarze, a nie w samych podatkach od osób fizycznych i prawnych. W ten sposób zmiany w opodatkowaniu nie będą się przekładać na wysokość wpływów do lokalnych budżetów i ułatwią planowanie inwestycji.

Finanse

Investors TFI: Hossa na giełdach nie skończy się przed 2026 rokiem. Wszystko będzie zależeć od trendu na Wall Street

Polska gospodarka w tym roku urośnie o 3–4 proc. po minimalnym wzroście w 2023 roku. To powinno się przełożyć na dobre wyniki polskich spółek, czyli również ich pozytywne notowania na giełdzie. Trend może zmienić jedynie wolta na Wall Street. Na nią jednak na razie się nie zanosi. Jednak za mniej więcej półtora roku amerykańscy przedsiębiorcy zaczną odczuwać skutki wysokich stóp procentowych, nawet jeśli Fed do tego czasu zdecyduje się na ich obniżki. Wtedy nastroje inwestorów mogą się odwrócić.

Konsument

Nie tylko Zielony, ale też Niebieski Ład. UE intensyfikuje wysiłki na rzecz ochrony zasobów wodnych

Europejski Komitet Regionów wezwał niedawno tworzącą się nową Komisję Europejską do prac nad Europejska Strategią Wodną i powołania komisarza odpowiedzialnego za zasoby wodne w UE. Impulsem do planowania zmian w tym obszarze ma być Blue Deal, czyli Niebieski Ład – inicjatywa stworzona w ubiegłym roku na wzór Zielonego Ładu. Przyspieszenie działań na rzecz ochrony zasobów wodnych to zdaniem ekspertów konieczność w obliczu coraz częstszych i poważniejszych susz, powodzi i problemów z dostępem do wody pitnej. Niebieski Ład ma być istotnym elementem dostosowywania się do zmian klimatu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.