Red Hat: JBoss Enterprise Application Platform dostępny na Microsoft Azure
Red Hat Inc., największy na świecie dostawca rozwiązań open source, udostępnił platformę Red Hat JBoss Enterprise Application Platform (JBoss EAP) w środowisku Microsoft Azure. W ten sposób przedsiębiorstwa mogą wykorzystywać architekturę chmurową do modernizacji ich dotychczasowych aplikacji Jakarta EE (wcześniej Java EE) i budowania nowych w chmurze Azure. Obecnie platforma JBoss EAP jest dostępna jako natywna oferta w chmurze Azure, która jest w pełni skonfigurowana i gotowa do pracy, a wkrótce będzie dostępna także jako w pełni obsługiwane środowisko wykonawcze w usłudze Azure App Service zarządzanej przez Microsoft.
Java nadal jest niezwykle popularnym językiem programowania — szacuje się, że korzysta z niego 8 mln programistów na całym świecie, a używanie platformy Jakarta EE w celu szybszego tworzenia aplikacji chmurowych wciąż rośnie. Platforma JBoss EAP, będąca czołowym serwerem aplikacji open source zgodnym z platformą Jakarta EE, udostępnia zaawansowane funkcje zarządzania i automatyzacji, opracowane z myślą o zwiększeniu produktywności, a także lekką architekturę służącą do budowy i wdrażania nowoczesnych aplikacji chmurowych.
Udostępniając platformę JBoss EAP w środowisku Azure, Red Hat ułatwia przedsiębiorstwom migrację do chmury oraz zapewnia im większy wybór i elastyczność przy tworzeniu planów na przyszłość. Klienci mogą przenosić do chmury Azure swoje dotychczasowe aplikacje — w tym aplikacje JBoss EAP działające lokalnie lub inne aplikacje Jakarta EE działające na innych serwerach aplikacji. Mogą również wybierać, jak chcą zarządzać newralgicznymi aplikacjami Java w chmurze.
Za pomocą JBoss EAP w chmurze Microsoft Azure klienci mogą:
Tworzyć nowoczesne aplikacje Jakarta EE. Za pomocą platformy JBoss EAP z szeroką gamą uzupełniających usług Azure klienci mogą tworzyć elastyczne, skalowalne i bezpieczne aplikacje chmurowe. Mogą budować je na platformie JBoss EAP z wykorzystaniem rozwiązania Red Hat Runtimes.
Uruchamiać platformę JBoss EAP w środowisku, które najlepiej zaspokaja ich potrzeby. Platforma JBoss EAP jest dostępna jako oferta hostowana lub oferta zarządzana przez klienta. Klienci mogą uruchamiać aplikacje z JBoss EAP na maszynach wirtualnych Azure (VM) poprzez Azure Marketplace lub wybrać hostowaną ofertę JBoss EAP za pośrednictwem usługi Azure App Service (wersja public preview) z elastycznymi cenami uzależnionymi od faktycznego wykorzystania. A jeśli szukają rozwiązań opartych na kontenerach, platforma JBoss EAP jest również obsługiwana w środowisku Azure Red Hat OpenShift.
Oszczędzić pieniądze. Przeniesienie aplikacji Java do chmury może pomóc obniżyć koszty zarządzania lokalnymi centrami przetwarzania danych, w tym infrastrukturą informatyczną, systemami operacyjnymi i pamięcią masową. W ten sposób można zastąpić duże nakłady inwestycyjne bardziej przewidywalnymi kosztami operacyjnymi.
Mieć większą pewność. Platforma JBoss EAP w chmurze Azure łączy w sobie wiedzę firmy Red Hat w dziedzinie technologii open source i siłę chmury publicznej firmy Microsoft oraz jest obsługiwana wspólnie przez obie firmy.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.