Red Hat wprowadza platformę Red Hat OpenShift Platform Plus
Red Hat Inc., największy na świecie dostawca rozwiązań open source, poinformował o wprowadzeniu Red Hat OpenShift Platform Plus ― nowej edycji czołowej korporacyjnej platformy Kubernetes, stanowiącej kompleksowe rozwiązanie pomagające klientom we wdrażaniu operacji DevSecOps w całej chmurze hybrydowej. Red Hat OpenShift Platform Plus udostępnia pełny zestaw rozwiązań Kubernetes już w podstawowej wersji i łączy w sobie wszystko, czego potrzeba do budowy, wdrażania i uruchamiania niemalże każdej aplikacji wszędzie tam, gdzie działa platforma OpenShift.
Kubernetes jest jednym z najszybciej się rozwijającym projektów open source na świecie, ale aby w pełni zaspokajać potrzeby przedsiębiorstw, potrzebuje również usług w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania. Red Hat OpenShift to środowisko Kubernetes dla przedsiębiorstw, któremu zaufały już organizacje z wielu branż na całym świecie. Trzy edycje Red Hat OpenShift umożliwiają klientom rozpoczęcie pracy w tym środowisku z odpowiednim dla nich poziomem funkcji.
Red Hat OpenShift Kubernetes Engine to główne wydanie Red Hat OpenShift, udostępniające korporacyjne środowisko Kubernetes oparte na systemie operacyjnym Red Hat Enterprise Linux CoreOS. Umożliwia ona bezpieczniejsze uruchamianie kontenerów w całej chmurze hybrydowej. W platformie Red Hat OpenShift Container Platform dodano jeszcze pełny zestaw usług dla zespołów programistycznych i operacyjnych oraz zaawansowane funkcje tworzenia i modernizowania aplikacji.
Platforma Red Hat OpenShift Platform Plus wykorzystuje funkcje platformy OpenShift Container Platform i idzie o krok dalej, udostępniając zaawansowane funkcje zabezpieczeń, funkcje zarządzania „Day 2” i globalny rejestr kontenerów. Za pomocą Red Hat OpenShift Platform Plus organizacje mogą w bardziej spójny sposób wdrażać funkcje zabezpieczeń oraz zarządzać aplikacjami w dowolnej lokalizacji w ramach chmury hybrydowej i w dowolnym momencie cyklu życia oprogramowania.
Red Hat OpenShift Platform Plus rozszerza platformę OpenShift poprzez połączenie ze sobą następujących rozwiązań:
- Red Hat Advanced Cluster Security for Kubernetes pomaga zapewnić bezpieczeństwo infrastruktury, obciążeń oraz łańcuchów dostarczania oprogramowania.
- Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes zapewnia kompleksową widoczność, zarządzanie i kontrolę nad klastrami Kubernetes w całym środowisku hybrydowym i wielochmurowym.
- Red Hat Quay udostępnia globalny, skalowalny i bezpieczny rejestr kontenerów, pomagający w utworzeniu spójnego strumienia budowy oprogramowania, który obejmuje różne infrastruktury.
Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa stworzone z myślą o środowisku Kubernetes
Platforma Red Hat OpenShift Platform Plus wprowadza rozwiązanie Red Hat Advanced Cluster Security for Kubernetes. Rozwiązanie to jest oparte na technologii StackRox i udostępnia wbudowane zabezpieczenia stworzone specjalnie z myślą o środowisku Kubernetes, co zwiększa bezpieczeństwo infrastruktury i obciążeń w całym cyklu życia aplikacji.
Red Hat Advanced Cluster Security for Kubernetes przekształca sposób zabezpieczania obciążeń Cloud Native poprzez rozszerzenie i udoskonalenie natywnych mechanizmów kontrolnych Kubernetes w taki sposób, aby wykraczały one poza samą platformę. Użytkownicy chcą mieć możliwość monitorowania uruchamianych obciążeń pod kątem zagrożeń dla bezpieczeństwa. Red Hat Advanced Cluster Security for Kubernetes umożliwia gromadzenie i dogłębne analizowanie danych na poziomie systemu oraz udostępnia już w podstawowej wersji ponad 60 wbudowanych reguł, które można stosować i egzekwować od momentu budowy aplikacji aż do ich wdrażania i uruchamiania.
Ponadto platforma Red Hat OpenShift Platform Plus pomaga organizacjom wczesne testowanie (shift left) poprzez zastosowanie podejścia do bezpieczeństwa „DevSecOps”, polegającego na uwzględnianiu deklarowanego bezpieczeństwa w narzędziach i przepływach pracy dla programistów. Pozwala to zwiększyć bezpieczeństwo stosu oprogramowania przez cały cykl życia aplikacji Cloud Native, od budowy i fazy ciągłej integracji i ciągłego dostarczania (CI/CD) aż do produkcji.
Zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie
Platforma Red Hat OpenShift zawiera szeroki wachlarz wbudowanych funkcji zabezpieczeń dla każdego klastra Kubernetes i jest oparta na filozofii bezpieczeństwa leżącej u podstaw środowiska Red Hat Enterprise Linux. Organizacje często mają jednak konkretne wymagania w zakresie bezpieczeństwa i zgodności z przepisami, które mogą się różnić w zależności od branży lub poszczególnych aplikacji. Platforma Red Hat OpenShift Platform Plus została opracowana z myślą o spełnieniu wszystkich istotnych wymagań w zakresie bezpieczeństwa dotyczących niemalże wszystkich aplikacji. Zapewnia organizacjom większy spokój ducha dzięki zwiększeniu bezpieczeństwa i zgodności z przepisami za pomocą narzędzi, funkcji i polityk dostępnych już w wersji fabrycznej.
OpenShift Platform Plus udostępnia wiele poziomów funkcji bezpieczeństwa, zarządzania i automatyzacji, które działają w różnych infrastrukturach, aby zapewnić większą spójność w całym łańcuchu tworzenia oprogramowania i podczas uruchamiania obciążeń. Dzięki rozwiązaniu Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes platforma Red Hat OpenShift Platform Plus pozwala użytkownikom stosować spójne polityki operacyjne w zakresie bezpieczeństwa, konfiguracji, zgodności z przepisami i nadzoru w wieloklastrowych środowiskach Kubernetes, w których współistnieją ze sobą infrastruktury lokalne i chmurowe.
Dzięki dodaniu rozwiązania Red Hat Quay platforma Red Hat OpenShift Platform Plus udostępnia globalny rejestr kontenerów z zaawansowanymi zabezpieczeniami, umożliwiający stworzenie spójnego, zatwierdzonego strumienia budowy oprogramowania obejmującego różne infrastruktury.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.