Red Hat wprowadza platformę Red Hat OpenShift Platform Plus
Red Hat Inc., największy na świecie dostawca rozwiązań open source, poinformował o wprowadzeniu Red Hat OpenShift Platform Plus ― nowej edycji czołowej korporacyjnej platformy Kubernetes, stanowiącej kompleksowe rozwiązanie pomagające klientom we wdrażaniu operacji DevSecOps w całej chmurze hybrydowej. Red Hat OpenShift Platform Plus udostępnia pełny zestaw rozwiązań Kubernetes już w podstawowej wersji i łączy w sobie wszystko, czego potrzeba do budowy, wdrażania i uruchamiania niemalże każdej aplikacji wszędzie tam, gdzie działa platforma OpenShift.
Kubernetes jest jednym z najszybciej się rozwijającym projektów open source na świecie, ale aby w pełni zaspokajać potrzeby przedsiębiorstw, potrzebuje również usług w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania. Red Hat OpenShift to środowisko Kubernetes dla przedsiębiorstw, któremu zaufały już organizacje z wielu branż na całym świecie. Trzy edycje Red Hat OpenShift umożliwiają klientom rozpoczęcie pracy w tym środowisku z odpowiednim dla nich poziomem funkcji.
Red Hat OpenShift Kubernetes Engine to główne wydanie Red Hat OpenShift, udostępniające korporacyjne środowisko Kubernetes oparte na systemie operacyjnym Red Hat Enterprise Linux CoreOS. Umożliwia ona bezpieczniejsze uruchamianie kontenerów w całej chmurze hybrydowej. W platformie Red Hat OpenShift Container Platform dodano jeszcze pełny zestaw usług dla zespołów programistycznych i operacyjnych oraz zaawansowane funkcje tworzenia i modernizowania aplikacji.
Platforma Red Hat OpenShift Platform Plus wykorzystuje funkcje platformy OpenShift Container Platform i idzie o krok dalej, udostępniając zaawansowane funkcje zabezpieczeń, funkcje zarządzania „Day 2” i globalny rejestr kontenerów. Za pomocą Red Hat OpenShift Platform Plus organizacje mogą w bardziej spójny sposób wdrażać funkcje zabezpieczeń oraz zarządzać aplikacjami w dowolnej lokalizacji w ramach chmury hybrydowej i w dowolnym momencie cyklu życia oprogramowania.
Red Hat OpenShift Platform Plus rozszerza platformę OpenShift poprzez połączenie ze sobą następujących rozwiązań:
- Red Hat Advanced Cluster Security for Kubernetes pomaga zapewnić bezpieczeństwo infrastruktury, obciążeń oraz łańcuchów dostarczania oprogramowania.
- Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes zapewnia kompleksową widoczność, zarządzanie i kontrolę nad klastrami Kubernetes w całym środowisku hybrydowym i wielochmurowym.
- Red Hat Quay udostępnia globalny, skalowalny i bezpieczny rejestr kontenerów, pomagający w utworzeniu spójnego strumienia budowy oprogramowania, który obejmuje różne infrastruktury.
Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa stworzone z myślą o środowisku Kubernetes
Platforma Red Hat OpenShift Platform Plus wprowadza rozwiązanie Red Hat Advanced Cluster Security for Kubernetes. Rozwiązanie to jest oparte na technologii StackRox i udostępnia wbudowane zabezpieczenia stworzone specjalnie z myślą o środowisku Kubernetes, co zwiększa bezpieczeństwo infrastruktury i obciążeń w całym cyklu życia aplikacji.
Red Hat Advanced Cluster Security for Kubernetes przekształca sposób zabezpieczania obciążeń Cloud Native poprzez rozszerzenie i udoskonalenie natywnych mechanizmów kontrolnych Kubernetes w taki sposób, aby wykraczały one poza samą platformę. Użytkownicy chcą mieć możliwość monitorowania uruchamianych obciążeń pod kątem zagrożeń dla bezpieczeństwa. Red Hat Advanced Cluster Security for Kubernetes umożliwia gromadzenie i dogłębne analizowanie danych na poziomie systemu oraz udostępnia już w podstawowej wersji ponad 60 wbudowanych reguł, które można stosować i egzekwować od momentu budowy aplikacji aż do ich wdrażania i uruchamiania.
Ponadto platforma Red Hat OpenShift Platform Plus pomaga organizacjom wczesne testowanie (shift left) poprzez zastosowanie podejścia do bezpieczeństwa „DevSecOps”, polegającego na uwzględnianiu deklarowanego bezpieczeństwa w narzędziach i przepływach pracy dla programistów. Pozwala to zwiększyć bezpieczeństwo stosu oprogramowania przez cały cykl życia aplikacji Cloud Native, od budowy i fazy ciągłej integracji i ciągłego dostarczania (CI/CD) aż do produkcji.
Zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie
Platforma Red Hat OpenShift zawiera szeroki wachlarz wbudowanych funkcji zabezpieczeń dla każdego klastra Kubernetes i jest oparta na filozofii bezpieczeństwa leżącej u podstaw środowiska Red Hat Enterprise Linux. Organizacje często mają jednak konkretne wymagania w zakresie bezpieczeństwa i zgodności z przepisami, które mogą się różnić w zależności od branży lub poszczególnych aplikacji. Platforma Red Hat OpenShift Platform Plus została opracowana z myślą o spełnieniu wszystkich istotnych wymagań w zakresie bezpieczeństwa dotyczących niemalże wszystkich aplikacji. Zapewnia organizacjom większy spokój ducha dzięki zwiększeniu bezpieczeństwa i zgodności z przepisami za pomocą narzędzi, funkcji i polityk dostępnych już w wersji fabrycznej.
OpenShift Platform Plus udostępnia wiele poziomów funkcji bezpieczeństwa, zarządzania i automatyzacji, które działają w różnych infrastrukturach, aby zapewnić większą spójność w całym łańcuchu tworzenia oprogramowania i podczas uruchamiania obciążeń. Dzięki rozwiązaniu Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes platforma Red Hat OpenShift Platform Plus pozwala użytkownikom stosować spójne polityki operacyjne w zakresie bezpieczeństwa, konfiguracji, zgodności z przepisami i nadzoru w wieloklastrowych środowiskach Kubernetes, w których współistnieją ze sobą infrastruktury lokalne i chmurowe.
Dzięki dodaniu rozwiązania Red Hat Quay platforma Red Hat OpenShift Platform Plus udostępnia globalny rejestr kontenerów z zaawansowanymi zabezpieczeniami, umożliwiający stworzenie spójnego, zatwierdzonego strumienia budowy oprogramowania obejmującego różne infrastruktury.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.