Komunikaty PR

Red Hat wprowadza platformę Red Hat OpenShift Platform Plus

2021-05-05  |  09:37
Biuro prasowe

Red Hat Inc., największy na świecie dostawca rozwiązań open source, poinformował o wprowadzeniu Red Hat OpenShift Platform Plus nowej edycji czołowej korporacyjnej platformy Kubernetes, stanowiącej kompleksowe rozwiązanie pomagające klientom we wdrażaniu operacji DevSecOps w całej chmurze hybrydowej. Red Hat OpenShift Platform Plus udostępnia pełny zestaw rozwiązań Kubernetes już w podstawowej wersji i łączy w sobie wszystko, czego potrzeba do budowy, wdrażania i uruchamiania niemalże każdej aplikacji wszędzie tam, gdzie działa platforma OpenShift.

 

Kubernetes jest jednym z najszybciej się rozwijającym projektów open source na świecie, ale aby w pełni zaspokajać potrzeby przedsiębiorstw, potrzebuje również usług w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania. Red Hat OpenShift to środowisko Kubernetes dla przedsiębiorstw, któremu zaufały już organizacje z wielu branż na całym świecie. Trzy edycje Red Hat OpenShift umożliwiają klientom rozpoczęcie pracy w tym środowisku z odpowiednim dla nich poziomem funkcji.

 

Red Hat OpenShift Kubernetes Engine to główne wydanie Red Hat OpenShift, udostępniające korporacyjne środowisko Kubernetes oparte na systemie operacyjnym Red Hat Enterprise Linux CoreOS. Umożliwia ona bezpieczniejsze uruchamianie kontenerów w całej chmurze hybrydowej. W platformie Red Hat OpenShift Container Platform dodano jeszcze pełny zestaw usług dla zespołów programistycznych i operacyjnych oraz zaawansowane funkcje tworzenia i modernizowania aplikacji. 

 

Platforma Red Hat OpenShift Platform Plus wykorzystuje funkcje platformy OpenShift Container Platform i idzie o krok dalej, udostępniając zaawansowane funkcje zabezpieczeń, funkcje zarządzania „Day 2” i globalny rejestr kontenerów. Za pomocą Red Hat OpenShift Platform Plus organizacje mogą w bardziej spójny sposób wdrażać funkcje zabezpieczeń oraz zarządzać aplikacjami w dowolnej lokalizacji w ramach chmury hybrydowej i w dowolnym momencie cyklu życia oprogramowania.

 

Red Hat OpenShift Platform Plus rozszerza platformę OpenShift poprzez połączenie ze sobą następujących rozwiązań:

  • Red Hat Advanced Cluster Security for Kubernetes pomaga zapewnić bezpieczeństwo infrastruktury, obciążeń oraz łańcuchów dostarczania oprogramowania.
  • Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes zapewnia kompleksową widoczność, zarządzanie i kontrolę nad klastrami Kubernetes w całym środowisku hybrydowym i wielochmurowym.
  • Red Hat Quay udostępnia globalny, skalowalny i bezpieczny rejestr kontenerów, pomagający w utworzeniu spójnego strumienia budowy oprogramowania, który obejmuje różne infrastruktury.

Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa stworzone z myślą o środowisku Kubernetes

Platforma Red Hat OpenShift Platform Plus wprowadza rozwiązanie Red Hat Advanced Cluster Security for Kubernetes. Rozwiązanie to jest oparte na technologii StackRox i udostępnia wbudowane zabezpieczenia stworzone specjalnie z myślą o środowisku Kubernetes, co zwiększa bezpieczeństwo infrastruktury i obciążeń w całym cyklu życia aplikacji.

 

Red Hat Advanced Cluster Security for Kubernetes przekształca sposób zabezpieczania obciążeń Cloud Native poprzez rozszerzenie i udoskonalenie natywnych mechanizmów kontrolnych Kubernetes w taki sposób, aby wykraczały one poza samą platformę. Użytkownicy chcą mieć możliwość monitorowania uruchamianych obciążeń pod kątem zagrożeń dla bezpieczeństwa. Red Hat Advanced Cluster Security for Kubernetes umożliwia gromadzenie i dogłębne analizowanie danych na poziomie systemu oraz udostępnia już w podstawowej wersji ponad 60 wbudowanych reguł, które można stosować i egzekwować od momentu budowy aplikacji aż do ich wdrażania i uruchamiania.

 

Ponadto platforma Red Hat OpenShift Platform Plus pomaga organizacjom wczesne testowanie (shift left) poprzez zastosowanie podejścia do bezpieczeństwa „DevSecOps”, polegającego na uwzględnianiu deklarowanego bezpieczeństwa w narzędziach i przepływach pracy dla programistów. Pozwala to zwiększyć bezpieczeństwo stosu oprogramowania przez cały cykl życia aplikacji Cloud Native, od budowy i fazy ciągłej integracji i ciągłego dostarczania (CI/CD) aż do produkcji.

Zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie

Platforma Red Hat OpenShift zawiera szeroki wachlarz wbudowanych funkcji zabezpieczeń dla każdego klastra Kubernetes i jest oparta na filozofii bezpieczeństwa leżącej u podstaw środowiska Red Hat Enterprise Linux. Organizacje często mają jednak konkretne wymagania w zakresie bezpieczeństwa i zgodności z przepisami, które mogą się różnić w zależności od branży lub poszczególnych aplikacji. Platforma Red Hat OpenShift Platform Plus została opracowana z myślą o spełnieniu wszystkich istotnych wymagań w zakresie bezpieczeństwa dotyczących niemalże wszystkich aplikacji. Zapewnia organizacjom większy spokój ducha dzięki zwiększeniu bezpieczeństwa i zgodności z przepisami za pomocą narzędzi, funkcji i polityk dostępnych już w wersji fabrycznej.

 

OpenShift Platform Plus udostępnia wiele poziomów funkcji bezpieczeństwa, zarządzania i automatyzacji, które działają w różnych infrastrukturach, aby zapewnić większą spójność w całym łańcuchu tworzenia oprogramowania i podczas uruchamiania obciążeń. Dzięki rozwiązaniu Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes platforma Red Hat OpenShift Platform Plus pozwala użytkownikom stosować spójne polityki operacyjne w zakresie bezpieczeństwa, konfiguracji, zgodności z przepisami i nadzoru w wieloklastrowych środowiskach Kubernetes, w których współistnieją ze sobą infrastruktury lokalne i chmurowe.

 

Dzięki dodaniu rozwiązania Red Hat Quay platforma Red Hat OpenShift Platform Plus udostępnia globalny rejestr kontenerów z zaawansowanymi zabezpieczeniami, umożliwiający stworzenie spójnego, zatwierdzonego strumienia budowy oprogramowania obejmującego różne infrastruktury.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Consdata i Credit Agricole Bank Polska - Low-codowe Śniadanie Technologiczne Biuro prasowe
2024-04-30 | 13:00

Consdata i Credit Agricole Bank Polska - Low-codowe Śniadanie Technologiczne

Śniadanie Technologiczne, które jest inicjatywą Forum Technologii Bankowych (FTB) oraz Związku Banków Polskich (ZBP), gromadzi przedstawicieli branży bankowej z obszarów
IT i technologie Toughbook wspiera żołnierzy na froncie, umożliwiając im komunikację
2024-04-30 | 11:20

Toughbook wspiera żołnierzy na froncie, umożliwiając im komunikację

Laptopy i tablety Panasonic, wytrzymałe na trudne warunki, są certyfikowane dla wojsk NATO i mogą być dostosowywane do różnych potrzeb przez cały okres ich
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-04-30 | 11:00

Czeski startup pomoże w ekspansji zagranicznej polskich firm i organizacji.

Choć wydawać by się mogło, że internet i idący za nim dostęp do informacji, stał się dobrem powszechnym zaglądającym w każdy zakątek świata, rzeczywistość jest nieco inna. Dostęp do internetu posiada ponad 5 miliardów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.