Komunikaty PR

Red Hat zaprezentował nową wersję OpenShift 4.8

2021-07-05  |  11:37
Biuro prasowe

Red Hat Inc., największy na świecie dostawca rozwiązań open source, poinformował o udostępnieniu Red Hat OpenShift 4.8 ― najnowszej wersji czołowej platformy Kubernetes dla przedsiębiorstw. Ta efektywna platforma, która umożliwia tworzenie i łączenie różnych obciążeń w chmurze hybrydowej, pomaga przedsiębiorstwom w szybszym tworzeniu nowych aplikacji chmurowych bez konieczności rezygnowania z dotychczas wykorzystywanych środowisk i inwestycji w technologie informatyczne.

 

Podczas gdy firmy korzystają z coraz większej liczby aplikacji, platformy chmurowe oparte na technologii Kubernetes muszą obsługiwać nie tylko wszystkie otwarte infrastruktury chmur hybrydowych, lecz również wiele uruchamianych w tych infrastrukturach obciążeń i aplikacji. Zwrócono na to szczególną uwagę w badaniach przeprowadzonych niedawno przez firmę Pulse na zlecenie Red Hat, dotyczących nowych trendów wykorzystania aplikacji na platformie Kubernetes. Respondenci wskazywali na wiele obciążeń wdrożonych na kontenerach i platformie Kubernetes, takich jak:

  • Bazy danych lub pamięć podręczna danych
  • Narzędzia do pozyskiwania, porządkowania i analizowania danych
  • Rejestry i narzędzia do monitorowania
  • Serwery WWW i serwery aplikacji
  • Oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym
  • Aplikacje niestandardowe oparte na platformach Java i Microsoft .NET

 

Nowe potrzeby klientów sprzyjają wprowadzaniu kolejnych innowacji na rynku. Red Hat OpenShift 4.8 to platforma, na której firmy mogą w sposób bardziej spójny tworzyć, wdrażać i uruchamiać hybrydową kombinację aplikacji i usług.

 

Przedsiębiorstwa z całego świata, takie jak AXA France, Bao-zun, İşbank i WorldPay from FIS, wybrały platformę Red Hat OpenShift, aby uruchamiać na niej heterogeniczne obciążenia, od nowoczesnej analizy danych i sztucznej inteligencji/uczenia maszynowego, aż po modernizowanie tradycyjnych aplikacji Java i .NET. Najnowsza wersja platformy Red Hat OpenShift pozwala jeszcze bardziej przyspieszyć tworzenie i uruchamianie różnych aplikacji w całej chmurze hybrydowej.

 

Szybsze programowanie i łatwiejsze zarządzanie obciążeniami

 

Platforma Red Hat OpenShift 4.8, oparta na technologii Kubernetes 1.21 i interfejsie środowiska wykonawczego CRI-O 1.21, jeszcze bardziej upraszcza pracę programistów. Umożliwia obsługę większej liczby elementów i rozszerza możliwości przetwarzania obciążeń w firmach reprezentujących różne branże. Oto jej nowe funkcje i rozszerzenia:

 

  • Obsługa podwójnego stosu IPv6/IPv4 i pojedynczego stosu IPv6 zapewnia aplikacjom zgodność operacyjną i komunikację w środowiskach, które oprócz protokołu IPv4 wykorzystują również IPv6. Przykładem są funkcje sieciowe zaprojektowane z myślą o chmurze (Cloud-Native Network Functions) dla firm telekomunikacyjnych oraz systemy instytucji rządowych na całym świecie, które wymagają obsługi protokołu IPv6. Rozszerzenie to umożliwia dodatkowe zabezpieczenie aplikacji i ułatwia zapewnienie jej zgodności z przepisami.

 

  • OpenShift Pipelines to funkcja umożliwiająca użytkownikom deklaratywne definiowanie, tworzenie wersji i śledzenie zmian kanałów udostępniania aplikacji w ramach kodu źródłowego aplikacji w repozytoriach Git. Programiści mogą wykorzystać przepływ pracy Git, aby zautomatyzować wdrażanie kanałów CI/CD oraz przekształcać kod w funkcje w sposób szybszy i bezpieczniejszy dla firmy. Mogą też zarządzać swoimi kanałami oraz tworzyć ślad kontrolny zgodnie z wymaganiami repozytorium Git, ponieważ kanały są aktualizowane razem na wszystkich etapach swojego cyklu życia.

 

  • Konsola OpenShift zwiększa komfort pracy programistów. Umożliwia programistom pracującym w Spring Boot tworzenie i testowanie kodu w środowisku lokalnym przed ich szerszym udostępnieniem. Ponadto, aby jeszcze bardziej usprawnić programowanie przy użyciu architektury Serverless, Red Hat OpenShift 4.8 udostępnia na konsoli programisty zaawansowane opcje skalowania.

 

  • Funkcje OpenShift Serverless umożliwiają programistom tworzenie i uruchamianie funkcji na żądanie na platformie OpenShift. OpenShift Serverless jest dostępny w formie „technology preview”. Pomaga w uproszczeniu, automatyzacji i przyspieszeniu tworzenia i obsługi aplikacji. Sprawia, że nie trzeba już ręcznie konfigurować i skalować infrastruktury.

 

  • Kontenery OpenShift w wydzielonym środowisku testowym, oparte na projekcie open source Kata Containers, zapewniają bezpieczniejsze środowisko wykonawcze kontenerów z wykorzystaniem „lekkich” maszyn wirtualnych. Rozwiązanie to, dostępne w formie „technology preview”, udostępnia nowe funkcje przeznaczone dla konkretnych obciążeń wymagających szczególnie silnych zabezpieczeń na poziomie aplikacji. O ile większość aplikacji i usług jest dobrze chroniona przez silne zabezpieczenia kontenerów Linux, kontenery w wydzielonych środowiskach testowych zapewniają dodatkową warstwę izolacji idealną dla zadań o charakterze wrażliwym, takich jak przetwarzanie obciążeń uprzywilejowanych lub uruchamianie niezaufanego kodu.

 

Rozszerzony ekosystem partnerów

 

W ostatnich latach na platformie Red Hat OpenShift uruchamianych jest coraz więcej obciążeń od niezależnych producentów oprogramowania (ISV). Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Pulse, 63% respondentów uruchamia na kontenerach i platformie Kubernetes zarówno obciążenia niestandardowe, jak i udostępniane przez producentów typu ISV, lub tylko obciążenia ISV.

 

Aby zapewnić firmom jeszcze większy wybór, Red Hat rozszerzył certyfikat Red Hat OpenShift na większą liczbę obciążeń uruchamianych na platformie Kubernetes dla przedsiębiorstw. Partnerzy Red Hat mogą teraz udostępniać i certyfikować oprogramowanie na platformie OpenShift za pośrednictwem rozwiązania Operators lub wykresów Helm. To rozszerzenie certyfikatów ułatwia im wykorzystanie technologii opracowanych z myślą o platformie Kubernetes w celu skalowania oprogramowania i zarządzania nim.

 

Ekosystem OpenShift z certyfikatami Kubernetes Operators i Helm obejmuje dziś ponad 150 rozwiązań partnerów, włącznie z ostatnio certyfikowanym rozwiązaniem Operators, a w szczególności Intel OpenVINO Model Server i OpenNESS, platformę kontenerową Ionir dla Kubernetes, hybrydową obiektową pamięć masową w chmurze MinIO, chmurową bazę danych MongoDB Atlas oraz certyfikowane wykresy Helm dla narzędzia HashiCorp Vault. W ramach tego zintegrowanego ekosystemu dostępne są rozwiązania, które współdziałają z platformą OpenShift w sposób uwzględniający wymagania chmury. Są to bazy danych, narzędzia oparte na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym, środowiska wykonawcze aplikacji, narzędzia programistyczne, pamięci masowe, sieci, zabezpieczenia, narzędzia do monitorowania i logowania, i wiele innych.

 

Ponadto dział usług firmy Red Hat (Red Hat Services) udostępnia klientom specjalistyczną wiedzę z zakresu tworzenia aplikacji oraz praktyczne doświadczenie, które pomoże im w tworzeniu nowoczesnych, skalowalnych aplikacji hybrydowych.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Przygotuj się na powrót do szkoły z KFA2. Karty z rodziny GeForce RTX 40 dostępn Biuro prasowe
2024-08-23 | 13:00

Przygotuj się na powrót do szkoły z KFA2. Karty z rodziny GeForce RTX 40 dostępn

Powrót do szkoły to idealna okazja do modernizacji PC przed zalewem jesiennych hitów i nowych obowiązków. Tym bardziej, że nowoczesne karty graficzne są niezbędne dla
IT i technologie Zalman CNPS13X DS — elegancki cooler z wyświetlaczem LED
2024-08-23 | 09:00

Zalman CNPS13X DS — elegancki cooler z wyświetlaczem LED

Nowoczesne chłodzenie procesora powinno zagwarantować rozsądne temperatury, ale i nie tylko. Jak pokazuje przykład modelu CNPS13X DS od firmy Zalman, nic nie stoi dziś na przeszkodzie, by
IT i technologie Kobiety przebijają szklany sufit – start programu Jump to IT
2024-08-22 | 13:30

Kobiety przebijają szklany sufit – start programu Jump to IT

Fundacja Symfonia i Fundacja IT Girls uruchomiły kolejną wspólną inicjatywę, której celem jest wsparcie kobiet w branży IT. Program Jump to IT wystartował z misją

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Kosmiczne śmieci są coraz większym problemem. Ich obecność na orbicie generuje znaczne koszty

Liczba kosmicznych odpadów stale rośnie. Ich źródłem są obiekty, które zostały wysłane w kosmos, zakończyły misję lub uległy rozpadowi. Krążące w przestrzeni kosmicznej fragmenty tych obiektów stwarzają ryzyko kolizji z tymi, które są obecnie eksploatowane. Unikanie takich zdarzeń wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na monitoring zagrożeń czy zwiększeniem zużycia paliwa poprzez obieranie niekolizyjnych kursów. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tego problemu jest wydłużenie eksploatacji obiektów poprzez ich tankowanie na orbicie. Polacy pracują nad taką technologią.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.