Roboty Wizlink będą miały więcej pracy

Spółka First Byte, właściciel marki Wizlink, tworząca narzędzia do robotyzacji procesów biznesowych, prężnie się rozwija. Uzyskane finansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju pozwala wdrażać w życie plan na stworzenie flagowego polskiego narzędzia RPA o globalnym zasięgu. Do zespołu na stanowisko Sales Representative dołączył Marcin Borowski – profesjonalista z dwudziestoletnim doświadczeniem sprzedażowym w branży telekomunikacyjnej oraz IT. Jego zadaniem jest wzmocnienie pionu sprzedaży marki Wizlink w kraju.
Rynek RPA (Robotic Process Automation) – zrobotyzowanej automatyzacji procesów – prężnie się rozwija, szczególnie w Polsce. Marcin Borowski, który tematem robotyzacji zajmuje się od samego początku pojawienia się tego trendu w Polsce, ma pomóc spółce First Byte w rozwoju sprzedaży na rynku polskim oraz rozbudowie sieci partnerskiej. Jak sam mówi, jest przekonany, że automatyzowanie procesów przy zastosowaniu innowacyjnych technologii jest kluczowe dla gospodarki i dynamiki rozwoju przedsiębiorstw oraz instytucji.
– Technologia RPA, czego przykładem jest Wizlink, pomaga organizacjom szybciej dostosowywać się do zmian. Dzięki obecnie dostępnym narzędziom, możemy automatyzować nie tylko duże procesy, ale również małe, usprawniając krótkie i lokalne czynności użytkowników. To z kolei pozwala efektywniej zarządzać czasem pracowników. – mówi Marcin Borowski.
Jest to filozofia bliska spółce First Byte. Zespół, obserwując rozwój technologii i potrzeby firm, udoskonala Wizlink, by efektywnie wspierać przedsiębiorstwa w rozwoju. Wychodzenie naprzeciw tym oczekiwaniom pozwala tworzyć innowacyjny produkt na skalę światową.
– W ciągu najbliższych lat, firmy dostarczające narzędzia klasy RPA, będą skupiały się na tym, aby roboty były bardziej niezawodne i wymagały minimalnej obsługi. Mamy na to oryginalny pomysł i właśnie zaczynamy go materializować. Pozwoli to wyróżnić się na rynku globalnym oraz wzmocnić na nim naszą pozycję. – mówi Michał Wawiórko, CEO First Byte.
Spółka otrzymała na swój projekt o nazwie „Samonaprawiający się robot. Hybrydowy zespół pracowników”, finansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jak mówią przedstawiciele firmy, pomysł na ten projekt narodził się z obserwacji potrzeb klientów.
– Pomysł prac objętych projektem współfinansowanym przez NCBR wynika wprost z obserwacji funkcjonowania robotów RPA w konkretnych zastosowaniach. Pojawiające się problemy wymagają dodatkowego zaangażowania pracowników. Tymczasem możliwe jest przygotowanie narzędzia do tworzenia i wykonywania scenariuszy robotów, aby brały one na siebie więcej odpowiedzialności. – mówi Kasjan Kajrunajtys współtwórca Wizlink, obecnie Chief Product Officer w First Byte, i dodaje: W toku projektu opracujemy unikalne funkcjonalności Wizlink, którymi nie chwali się dziś żaden produkt.
Wizlink to polskie narzędzie RPA, które pozwala na robotyzację procesów, znacznie je ulepszając i przyśpieszając. Lista korzyści wynikających z jego wprowadzenia w firmie jest długa – od obniżenia kosztów operacyjnych po lepsze zarządzanie pracownikami. Zapotrzebowanie na Wizlink nieustannie rośnie – znajduje on zastosowanie m.in. w takich branżach jak farmacja, samorządy, księgowość, logistyka, produkcja oraz firmy doradcze i prawnicze.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.