Roboty Wizlink będą miały więcej pracy
Spółka First Byte, właściciel marki Wizlink, tworząca narzędzia do robotyzacji procesów biznesowych, prężnie się rozwija. Uzyskane finansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju pozwala wdrażać w życie plan na stworzenie flagowego polskiego narzędzia RPA o globalnym zasięgu. Do zespołu na stanowisko Sales Representative dołączył Marcin Borowski – profesjonalista z dwudziestoletnim doświadczeniem sprzedażowym w branży telekomunikacyjnej oraz IT. Jego zadaniem jest wzmocnienie pionu sprzedaży marki Wizlink w kraju.
Rynek RPA (Robotic Process Automation) – zrobotyzowanej automatyzacji procesów – prężnie się rozwija, szczególnie w Polsce. Marcin Borowski, który tematem robotyzacji zajmuje się od samego początku pojawienia się tego trendu w Polsce, ma pomóc spółce First Byte w rozwoju sprzedaży na rynku polskim oraz rozbudowie sieci partnerskiej. Jak sam mówi, jest przekonany, że automatyzowanie procesów przy zastosowaniu innowacyjnych technologii jest kluczowe dla gospodarki i dynamiki rozwoju przedsiębiorstw oraz instytucji.
– Technologia RPA, czego przykładem jest Wizlink, pomaga organizacjom szybciej dostosowywać się do zmian. Dzięki obecnie dostępnym narzędziom, możemy automatyzować nie tylko duże procesy, ale również małe, usprawniając krótkie i lokalne czynności użytkowników. To z kolei pozwala efektywniej zarządzać czasem pracowników. – mówi Marcin Borowski.
Jest to filozofia bliska spółce First Byte. Zespół, obserwując rozwój technologii i potrzeby firm, udoskonala Wizlink, by efektywnie wspierać przedsiębiorstwa w rozwoju. Wychodzenie naprzeciw tym oczekiwaniom pozwala tworzyć innowacyjny produkt na skalę światową.
– W ciągu najbliższych lat, firmy dostarczające narzędzia klasy RPA, będą skupiały się na tym, aby roboty były bardziej niezawodne i wymagały minimalnej obsługi. Mamy na to oryginalny pomysł i właśnie zaczynamy go materializować. Pozwoli to wyróżnić się na rynku globalnym oraz wzmocnić na nim naszą pozycję. – mówi Michał Wawiórko, CEO First Byte.
Spółka otrzymała na swój projekt o nazwie „Samonaprawiający się robot. Hybrydowy zespół pracowników”, finansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jak mówią przedstawiciele firmy, pomysł na ten projekt narodził się z obserwacji potrzeb klientów.
– Pomysł prac objętych projektem współfinansowanym przez NCBR wynika wprost z obserwacji funkcjonowania robotów RPA w konkretnych zastosowaniach. Pojawiające się problemy wymagają dodatkowego zaangażowania pracowników. Tymczasem możliwe jest przygotowanie narzędzia do tworzenia i wykonywania scenariuszy robotów, aby brały one na siebie więcej odpowiedzialności. – mówi Kasjan Kajrunajtys współtwórca Wizlink, obecnie Chief Product Officer w First Byte, i dodaje: W toku projektu opracujemy unikalne funkcjonalności Wizlink, którymi nie chwali się dziś żaden produkt.
Wizlink to polskie narzędzie RPA, które pozwala na robotyzację procesów, znacznie je ulepszając i przyśpieszając. Lista korzyści wynikających z jego wprowadzenia w firmie jest długa – od obniżenia kosztów operacyjnych po lepsze zarządzanie pracownikami. Zapotrzebowanie na Wizlink nieustannie rośnie – znajduje on zastosowanie m.in. w takich branżach jak farmacja, samorządy, księgowość, logistyka, produkcja oraz firmy doradcze i prawnicze.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.