Roboty Wizlink będą miały więcej pracy

Spółka First Byte, właściciel marki Wizlink, tworząca narzędzia do robotyzacji procesów biznesowych, prężnie się rozwija. Uzyskane finansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju pozwala wdrażać w życie plan na stworzenie flagowego polskiego narzędzia RPA o globalnym zasięgu. Do zespołu na stanowisko Sales Representative dołączył Marcin Borowski – profesjonalista z dwudziestoletnim doświadczeniem sprzedażowym w branży telekomunikacyjnej oraz IT. Jego zadaniem jest wzmocnienie pionu sprzedaży marki Wizlink w kraju.
Rynek RPA (Robotic Process Automation) – zrobotyzowanej automatyzacji procesów – prężnie się rozwija, szczególnie w Polsce. Marcin Borowski, który tematem robotyzacji zajmuje się od samego początku pojawienia się tego trendu w Polsce, ma pomóc spółce First Byte w rozwoju sprzedaży na rynku polskim oraz rozbudowie sieci partnerskiej. Jak sam mówi, jest przekonany, że automatyzowanie procesów przy zastosowaniu innowacyjnych technologii jest kluczowe dla gospodarki i dynamiki rozwoju przedsiębiorstw oraz instytucji.
– Technologia RPA, czego przykładem jest Wizlink, pomaga organizacjom szybciej dostosowywać się do zmian. Dzięki obecnie dostępnym narzędziom, możemy automatyzować nie tylko duże procesy, ale również małe, usprawniając krótkie i lokalne czynności użytkowników. To z kolei pozwala efektywniej zarządzać czasem pracowników. – mówi Marcin Borowski.
Jest to filozofia bliska spółce First Byte. Zespół, obserwując rozwój technologii i potrzeby firm, udoskonala Wizlink, by efektywnie wspierać przedsiębiorstwa w rozwoju. Wychodzenie naprzeciw tym oczekiwaniom pozwala tworzyć innowacyjny produkt na skalę światową.
– W ciągu najbliższych lat, firmy dostarczające narzędzia klasy RPA, będą skupiały się na tym, aby roboty były bardziej niezawodne i wymagały minimalnej obsługi. Mamy na to oryginalny pomysł i właśnie zaczynamy go materializować. Pozwoli to wyróżnić się na rynku globalnym oraz wzmocnić na nim naszą pozycję. – mówi Michał Wawiórko, CEO First Byte.
Spółka otrzymała na swój projekt o nazwie „Samonaprawiający się robot. Hybrydowy zespół pracowników”, finansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jak mówią przedstawiciele firmy, pomysł na ten projekt narodził się z obserwacji potrzeb klientów.
– Pomysł prac objętych projektem współfinansowanym przez NCBR wynika wprost z obserwacji funkcjonowania robotów RPA w konkretnych zastosowaniach. Pojawiające się problemy wymagają dodatkowego zaangażowania pracowników. Tymczasem możliwe jest przygotowanie narzędzia do tworzenia i wykonywania scenariuszy robotów, aby brały one na siebie więcej odpowiedzialności. – mówi Kasjan Kajrunajtys współtwórca Wizlink, obecnie Chief Product Officer w First Byte, i dodaje: W toku projektu opracujemy unikalne funkcjonalności Wizlink, którymi nie chwali się dziś żaden produkt.
Wizlink to polskie narzędzie RPA, które pozwala na robotyzację procesów, znacznie je ulepszając i przyśpieszając. Lista korzyści wynikających z jego wprowadzenia w firmie jest długa – od obniżenia kosztów operacyjnych po lepsze zarządzanie pracownikami. Zapotrzebowanie na Wizlink nieustannie rośnie – znajduje on zastosowanie m.in. w takich branżach jak farmacja, samorządy, księgowość, logistyka, produkcja oraz firmy doradcze i prawnicze.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.