Roboty Wizlink będą miały więcej pracy

Spółka First Byte, właściciel marki Wizlink, tworząca narzędzia do robotyzacji procesów biznesowych, prężnie się rozwija. Uzyskane finansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju pozwala wdrażać w życie plan na stworzenie flagowego polskiego narzędzia RPA o globalnym zasięgu. Do zespołu na stanowisko Sales Representative dołączył Marcin Borowski – profesjonalista z dwudziestoletnim doświadczeniem sprzedażowym w branży telekomunikacyjnej oraz IT. Jego zadaniem jest wzmocnienie pionu sprzedaży marki Wizlink w kraju.
Rynek RPA (Robotic Process Automation) – zrobotyzowanej automatyzacji procesów – prężnie się rozwija, szczególnie w Polsce. Marcin Borowski, który tematem robotyzacji zajmuje się od samego początku pojawienia się tego trendu w Polsce, ma pomóc spółce First Byte w rozwoju sprzedaży na rynku polskim oraz rozbudowie sieci partnerskiej. Jak sam mówi, jest przekonany, że automatyzowanie procesów przy zastosowaniu innowacyjnych technologii jest kluczowe dla gospodarki i dynamiki rozwoju przedsiębiorstw oraz instytucji.
– Technologia RPA, czego przykładem jest Wizlink, pomaga organizacjom szybciej dostosowywać się do zmian. Dzięki obecnie dostępnym narzędziom, możemy automatyzować nie tylko duże procesy, ale również małe, usprawniając krótkie i lokalne czynności użytkowników. To z kolei pozwala efektywniej zarządzać czasem pracowników. – mówi Marcin Borowski.
Jest to filozofia bliska spółce First Byte. Zespół, obserwując rozwój technologii i potrzeby firm, udoskonala Wizlink, by efektywnie wspierać przedsiębiorstwa w rozwoju. Wychodzenie naprzeciw tym oczekiwaniom pozwala tworzyć innowacyjny produkt na skalę światową.
– W ciągu najbliższych lat, firmy dostarczające narzędzia klasy RPA, będą skupiały się na tym, aby roboty były bardziej niezawodne i wymagały minimalnej obsługi. Mamy na to oryginalny pomysł i właśnie zaczynamy go materializować. Pozwoli to wyróżnić się na rynku globalnym oraz wzmocnić na nim naszą pozycję. – mówi Michał Wawiórko, CEO First Byte.
Spółka otrzymała na swój projekt o nazwie „Samonaprawiający się robot. Hybrydowy zespół pracowników”, finansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jak mówią przedstawiciele firmy, pomysł na ten projekt narodził się z obserwacji potrzeb klientów.
– Pomysł prac objętych projektem współfinansowanym przez NCBR wynika wprost z obserwacji funkcjonowania robotów RPA w konkretnych zastosowaniach. Pojawiające się problemy wymagają dodatkowego zaangażowania pracowników. Tymczasem możliwe jest przygotowanie narzędzia do tworzenia i wykonywania scenariuszy robotów, aby brały one na siebie więcej odpowiedzialności. – mówi Kasjan Kajrunajtys współtwórca Wizlink, obecnie Chief Product Officer w First Byte, i dodaje: W toku projektu opracujemy unikalne funkcjonalności Wizlink, którymi nie chwali się dziś żaden produkt.
Wizlink to polskie narzędzie RPA, które pozwala na robotyzację procesów, znacznie je ulepszając i przyśpieszając. Lista korzyści wynikających z jego wprowadzenia w firmie jest długa – od obniżenia kosztów operacyjnych po lepsze zarządzanie pracownikami. Zapotrzebowanie na Wizlink nieustannie rośnie – znajduje on zastosowanie m.in. w takich branżach jak farmacja, samorządy, księgowość, logistyka, produkcja oraz firmy doradcze i prawnicze.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.