Komunikaty PR

Rok 2022 pod znakiem pracy hybrydowej

2021-12-08  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt

Agnieszka Łukasiak
Citrix

ul. Marszałkowska 126/134
00-008 Warszawa
a.lukasiak|ntpr.pl| |a.lukasiak|ntpr.pl
0-503-173-656
www.citrix.com.pl

Dziś biznes zmaga się z wieloma wyzwaniami: od problemów z pracownikami, przez zakłócenia w łańcuchu dostaw po presję cenową i trwającą pandemię. Trudno określić, co stanie się w przyszłym roku, jednak jedno jest pewne: model pray na stałe uległ zmianie. Nieplanowane inwestycje poczynione w ciągu ostatniego roku, mające na celu dostosowanie organizacji do wymogów pracy zdalnej, zniosły wiele jej barier i udostępniły szersze spectrum form pracy. Oto elementy, które wpłyną na jej stosowanie również w przyszłym roku:

Innowacje

Wybuch pandemii wygenerował potrzebę znalezienia nowych sposobów działania. Wiele firm musiało wprowadzić innowacje nie tylko w ramach wewnętrznych działań, ale także w metodach angażowania klientów. Technologie, których użyto by przetrwać, ustąpiły miejsca świadczeniu usług w nowych modelach biznesowych (np. telemedycyna czy zdalne nauczanie).

Według badania Citrix “The Era of Hyper Innovation” inwestycje w nowe technologie i elastyczne modele pracy w ciągu ostatniego roku spowodowały wzrost przychodów w różnych branżach o 678 miliardów dolarów. A aż 69 procent badanych managerów z całego świata twierdzi, że by utrzymać ten wzrost zwiększy inwestycje w badania i rozwój w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Wirtualne organizacje

Choć dla wielu organizacji praca zdalna była często wymuszonym działaniem, pracownicy przystosowali się do niej. Wiele osób chce nadal móc tak pracować w nadchodzącym roku i w przyszłości, przynajmniej przez część czasu. Choć na początku sceptycznie nastawieni, managerowie dostrzegają pozytywny wpływ elastycznej pracy na ludzkie zaangażowanie, utrzymanie równowagi między ich życiem zawodowym i prywatnym, dobre samopoczucie, utrzymanie wartościowych specjalistów, po koszty operacyjne i środowisko. To spowoduje stałe stosowanie modelu pracy hybrydowej, łączącej życie biurowe z pracą w domu wraz z potrzebnymi inwestycjami w odpowiednie do tego narzędzia i procesy.

Cyfrowe biuro

Bezpieczna praca w spójny i przejrzysty sposób powinna być możliwa niezależnie od fizycznej lokalizacji pracownika. W nadchodzącym roku rola fizycznego biura w firmach ulegnie zmianie. Organizacje będą częściej udostępniać pracownikom specjalnie zaprojektowane cyfrowe miejsca pracy, w których Ci będą mogli uzyskać dostęp do firmowych zasobów oraz efektywnie współpracować z kolegami, partnerami i klientami, bez względu na fizyczną lokalizację. Ponadto coraz więcej organizacji wdroży również zasady i polityki normujące pracę w taki sposób, by żaden pracownik nie był w niekorzystnej sytuacji z powodu miejsca, w którym się znajduje.

Nowa umowa społeczna

Mimo trudnej sytuacji ekonomicznej na świecie, wiele przedsiębiorstw zmaga się z niedoborem  pracowników w określonych specjalizacjach, takich jak zarządzanie chmurą, cyberbezpieczeństwo, AI i analityka. Aby powstrzymać ten trend, w nadchodzących miesiącach sporo firm sięgnie po nowe zachęty dla pracowników. Między innymi, zamiast narzucać im styl pracy i jej miejsce, odda te decyzje w ręce pracowników ufając im, że będą podejmować adekwatne wybory w zależności od tego, co muszą zrobić. W razie spotkania z klientami lub współpracownikami mogą wybrać się do biura. Jeśli chcą czasu na skupienie na pracy indywidualnej, mogą pracować z domu.

Oferowany przez firmy model pracy hybrydowej i cyfrowe technologie, z jednej strony zapewnią pracownikom elastyczność i autonomię znaną freelancerom czy pracownikom kontraktowym, z drugiej dadzą im stabilność zatrudnienia, istotną w kontekście przedłużającej się pandemii i trudności  ekonomicznych na świecie.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Citrix
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ministerstwo Finansów chce objąć akcyzą wkłady do e-papierosów. Eksperci prognozują upadek polskich producentów i wzrost szarej strefy

Projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym przewiduje objęcie podatkiem akcyzowym nowych kategorii wyrobów, w tym wielorazowych papierosów elektronicznych czy podgrzewaczy tytoniu. W tym pierwszym przypadku ustawodawca chce opodatkować nie tylko samo urządzenie, ale także POD, czyli wkład do niego. Organizacje przedsiębiorców i plantatorów tytoniu ostrzegają, że to prowadziłoby do sytuacji, w której jeden produkt byłby opodatkowany dwu-, a nawet trzykrotnie, z negatywnymi skutkami dla obrotu gospodarczego w Polsce.

Polityka

Przyszłość relacji transatlantyckich wśród głównych tematów posiedzenia PE. Europa jest gotowa do współpracy

Na pierwszej w tym roku sesji Parlamentu Europejskiego europosłowie będą debatować nad przyszłością relacji na linii UE–USA. Przewodnicząca PE Roberta Metsola podczas otwarcia sesji podkreśliła, że obecne realia polityczne będą wymagały odnowionego sojuszu transatlantyckiego, a Europa jest gotowa do współpracy z administracją 47. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump w swoim przemówieniu po zaprzysiężeniu zapowiedział wysiłki na rzecz kończenia wojen i wprowadzania pokoju na świecie.

Handel

W tym roku import cementu z Ukrainy może przekroczyć milion ton. To oznacza problemy polskich producentów

Polscy producenci cementu obawiają się silnej konkurencji z Ukrainy. W ubiegłym roku import tego surowca zza wschodniej granicy wyniósł ok. 600–700 tys. t, prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej. W kolejnych miesiącach dynamika może jeszcze przyspieszyć, dlatego sektor apeluje o kontyngenty ilościowe lub inny rodzaj wsparcia ze strony UE. Bez tego trudno będzie mu rywalizować z producentami z Ukrainy i innych państw, które nie muszą spełniać klimatycznych wymogów UE.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.