Rozwiązanie pozwalające spełniać wymogi KYC
Personal PR
80-241 Gdańsk
dominika.kaminska|personal-pr.pl| |dominika.kaminska|personal-pr.pl
+48 660 611 109
personal-pr.pl/
IDnow i ARIADNEXT, które w czerwcu 2021 r. połączyły siły, by zostać liderem KYC (Know Your Customer) w Europie, wprowadzają AutoIdent+QES. To rozwiązanie typu "wszystko w jednym" z kwalifikowanym podpisem elektronicznym (zgodność z eIDAS 1.0) połączonym z automatyczną i ręczną weryfikacją tożsamości, zgodną z dyrektywą AML/CFT. Rozwiązanie to integruje hybrydową, zdalną weryfikację tożsamości w celu spełnienia wymogów KYC.
Wiele sektorów podlega dyrektywie AML/CFT, między innymi banki, firmy ubezpieczeniowe, fintech, neobanki czy gry hazardowe online. W ramach procesu onboardingu (KYC) są one zobowiązane do wdrożenia środków takich jak: weryfikacja tożsamości danej osoby, mikropłatności czy kwalifikowany podpis elektroniczny. Środki te można uznać za przeszkadzające w budowaniu płynnego doświadczenia użytkowników końcowych, które jest niezwykle istotne.
Rozwiązanie AutoIdent+QES, certyfikowane przez akredytowaną jednostkę, umożliwia bezproblemową hybrydową weryfikację tożsamości uzupełnioną kwalifikowanym podpisem elektronicznym zgodnym z eIDAS 1.0. Jest łatwe do zintegrowania z istniejącymi systemami. Ponadto pozwala firmom podlegającym regulacjom prawnym na adresowanie swoich usług do wszystkich rodzajów odbiorców, nawet tym nieposiadającym konta bankowego, w pełnej zgodności z obowiązującymi przepisami. Zapewnia kompletne, płynne i szybkie doświadczenie użytkownika, a proces onboardingu, podczas którego użytkownik potwierdza swoją tożsamość, trwa w mniej niż 10 minut.
Istotną zaletą procesu onboardingu AutoIdent+QES jest jego elastyczność: w zależności od potrzeb firmy objętej regulacjami. Moduł eSign może zostać wdrożony do istniejącego narzędzia. Dzięki AutoIdent+QES nasi klienci, którzy działają w ciągle zmieniającym się środowisku, mają spokój i elastyczność w wyborze rozwiązania, które najlepiej spełnia ich potrzeby - mówi Andreas Bodczek, CEO IDnow.
Ponadto to certyfikowane narzędzie dla firm szukających kompleksowego rozwiązania, gwarantującego szybkość i co najważniejsze w dobie cyfrowej rewolucji – bezpieczeństwo. – dodaje Anna Worwa, Dyrektor Sprzedaży na rynek Europy Środkowo-Wschodniej w ARIADNEXT.
O ARIADNEXT:
ARIADNEXT jest jednym z europejskich liderów w dziedzinie cyfrowej identyfikacji. Oferując w pełni zautomatyzowane rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, ARIADNEXT oferuje firmom i rządom możliwość natychmiastowego budowania relacji opartych na zaufaniu z klientami i obywatelami. Rozwiązania te pozwalają sprostać wyzwaniom regulacyjnym i wymaganiom w zakresie przeciwdziałania oszustwom, jednocześnie stawiając na pierwszym miejscu customer experience i cyfrową transformację. Rozwiązania ARIADNEXT zdobyły już ponad 300 klientów w Europie.
O IDnow:
IDnow jest wiodącą platformą weryfikacji tożsamości w Europie, której wizją jest sprawienie by połączony świat stał się bezpieczniejszym miejscem. Platforma IDnow oferuje szerokie portfolio rozwiązań w zakresie weryfikacji tożsamości, od zautomatyzowanych po wspomagane przez człowieka, od wyłącznie internetowych po punkty sprzedaży. Każde z nich jest zoptymalizowane pod kątem współczynnika konwersji użytkownika i bezpieczeństwa.
W 2021 roku IDnow przejęła francuskiego lidera rynku technologii tożsamości, ARIADNEXT oraz niemiecką firmę identyfikującą Trust Management AG, dzięki czemu IDnow może zaoferować swoim klientom jedno z najszerszych rozwiązań w zakresie identyfikacji za pośrednictwem jednej, zintegrowanej platformy. Firma posiada biura w Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Francji i jest wspierana przez renomowanych inwestorów instytucjonalnych, w tym Corsair Capital i Seventure Partners. W portfolio firmy znajduje się ponad 900 międzynarodowych klientów z różnych branż, w tym wiodące międzynarodowe firmy, takie jak Western Union, UBS, Commerzbank, Sixt, Munich Re, a także firmy cyfrowe, takie jak N26, Solarisbank, wefox i Tier mobility.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.