Komunikaty PR

Rzeczywistość rozszerzona wspiera cyberbezpieczeństwo w Przemyśle 4.0

2021-10-18  |  11:30
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.27 MB )

Cyberbezpieczeństwo, jako obszar naukowy, rynkowy i technologiczny, jest niezwykle prężnie rozwijającym się w Polsce, który może w przyszłości budować przewagę konkurencyjną przedsiębiorstw. Działając w zakresie narzędzi teleinformatycznych, wykorzystujących sieć oraz Internet Rzeczy (IoT), cyberbezpieczeństwo jest także kluczowym elementem wspierającym biznes w kierunku transformacji Przemysłu 4.0.

Stale rozwijające się technologie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości są ściśle związane z tym obszarem. Wynika to z odpowiedzialności za implementowanie skutecznych środków cyberbezpieczeństwa, przy wdrażaniu nowych systemów gromadzących i przekazujących dane oraz integrujących się z kompleksowymi systemami obsługującymi pracę przedsiębiorstw. Perspektywę cyberbezpieczeństwa w kontekście rozszerzonej rzeczywistości oraz interaktywnych platform korzystających z urządzeń do celów AR można rozważać z różnych perspektyw.

Po pierwsze, należy uwzględniać bezpieczeństwo sieci oraz danych zbieranych i przekazywanych przez urządzenia przeznaczone do augmentacji treści, dlatego też projektowanie architektury systemowej z uwzględnieniem właściwej ochrony baz danych i informacji jest jednym z kluczowych elementów, w ramach projektowania systemów w ujęciu „Security by Design”. Przedsiębiorstwa implementujące nowe rozwiązania oczekują rozwiązań bezpiecznych, zaprojektowanych z myślą o ochronie danych wrażliwych, czyli z uwzględnieniem takich aspektów, jak szyfrowanie transmisji danych czy uwierzytelnianie użytkowników systemu. 

Kolejny aspekt to kwestia Internetu Rzeczy i odpowiedzialności biznesu za te rozwiązania sprzętowe, przeznaczone do użycia rozwiązań Assisted&Augmented Reality, czyli wyświetlacze przykaskowe lub inteligentne okulary, które stanowią sprawdzone i zaufane źródła, oferujące produkty spełniające najważniejsze standardy bezpieczeństwa.

Zwracając uwagę na obecne trendy technologiczne i gospodarcze, w tym także rozwój Przemysłu 4.0, zauważamy, że przedsiębiorstwa potrzebują technologii cyfrowych, zwiększających bezpieczeństwo przechowywania danych, zapewniających zabezpieczenie infrastruktury krytycznej oraz ciągłość działań biznesowych, np. na liniach produkcyjnych – mówi Magdalena Chrzanowska, COO & Co-Founder AR Solutions. – Aspekty te są ogromnie istotne zwłaszcza wśród przedsiębiorstw dostarczających krytyczne usługi dla rynku oraz tzw. High Reliability Organisations. W tym kontekście rozwiązania takie jak platforma AR Solutions stanowi nie tylko technologię wysoce optymalizującą pracę, ale również podnoszącą standard w zakresie cyberbezpieczeństwa, usprawniając procesy w organizacji oraz umożliwiając szybsze reagowanie z wykorzystaniem zdalnych zasobów firmy – dodaje Chrzanowska.

Dzięki rozwiązaniom takim jak skorzystanie ze wsparcia zdalnej konsultacji, możliwe jest szybsze rozwiązanie niektórych problemów bez bezwzględnej konieczności sprowadzania techników czy specjalistów na miejsce zdarzenia oraz często sprawne usunięcie awarii, przywrócenie ruchu i procesów operacyjnych, przy mniejszych kosztach i w krótszym czasie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Bankowość

Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców

W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.

Handel

Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł

Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.