Komunikaty PR

Samsung wprowadzi w Europie Open RAN z Vodafone UK

2021-06-22  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Łukasz Łyczkowski
dfusion

Zygmunta Słomińskiego 7/777
00-195 Warszawa
lukasz.lyczkowski|dfusion.pl| |lukasz.lyczkowski|dfusion.pl
606825276
https://dfusion.pl/

Vodafone UK wybiera firmę Samsung jako partnera w pierwszym w Europie komercyjnym wdrożeniu Open RAN na szeroką skalę w oparciu o technologię vRAN; Samsung wkracza do Europy ze swoimi najnowszymi rozwiązaniami 5G

 

SEUL, Korea 14 czerwca 2021 r. – Firma Samsung Electronics Co., Ltd. ogłosiła dziś, że została wybrana na głównego dostawcę Open RAN dla Vodafone, jednego z największych operatorów telekomunikacyjnych. Celem partnerstwa jest wprowadzenie zarówno zwirtualizowanej sieci dostępu radiowego (vRAN) w Wielkiej Brytanii, jak i najnowszych rozwiązań 4G i 5G, w tym Massive MIMO oraz innych technologii radiowych.

 

W ramach tej współpracy firma Samsung dostarczy swoje komercyjne rozwiązania vRAN oraz technologie radiowe zgodne z O-RAN, obejmujące zarówno niskie, jak i średnie zakresy częstotliwości. W pełni zwirtualizowana sieć RAN marki Samsung jest oparta na oprogramowaniu i działa przy użyciu gotowych serwerów komercyjnych (COTS), oferując funkcje i wydajność dorównujące tradycyjnym rozwiązaniom sprzętowym. Dzięki kontenerowej architekturze stworzonej z myślą o eksploatacji w chmurze sieć vRAN firmy Samsung umożliwia operatorom komórkowym bardziej elastyczne wdrożenia i większą wydajność zarządzania.

 

Jedną z głównych zalet tej rewolucyjnej architektury jest możliwość automatyzacji upraszczającej kompleksowe zarządzanie siecią. Dzięki vRAN firmy Samsung operatorzy mogą szybko reagować na zmieniające się wymagania w zakresie nowych i istniejących usług, minimalnie ingerując przy tym we wdrożenie. Samsung dostarczy również Vodafone UK swoje swoje technologie radiowe 5G zgodne ze standardem O-RAN, w tym najnowsze rozwiązania Massive MIMO, które zaliczane są do najlepszych na rynku.

 

– Firma Vodafone nie ustaje w wysiłkach na rzecz przewodzenia kolejnej fali transformacji cyfrowej w całej Europie, zapewniając szybką i niezawodną łączność dla wszystkich – mówi Johan Wibergh, dyrektor techniczny w Vodafone. – Zbudowana dzięki silnym partnerstwom sieć Open RAN jest kluczem do realizacji tych ambicji. Innowacyjne rozwiązania i fachowa wiedza firmy Samsung stanowią nieodłączną część fundamentu, na którym opiera się ta sieć przyszłości.

 

To pierwsza współpraca firmy Samsung z Vodafone. Samsung oferuje temu wiodącemu w Europie operatorowi swoją przeznaczoną do pracy w chmurze technologię zwirtualizowanej sieci RAN. W branży panuje powszechne przekonanie, że technologie zwirtualizowanych sieci RAN i O-RAN odegrają ważną rolę w rozwoju architektury sieci, co umożliwi wprowadzenie nowej generacji zastosowań i usług 5G. Firma Samsung, która jest liderem innowacji w obszarze vRAN, ostatnio zaprezentowała możliwość obsługi rozwiązań radiowych Massive MIMO o prędkości wielu gigabitów działających na serwerach COTS..

 

– Jesteśmy dumni, że współpraca z Vodafone – jednym z czołowych operatorów na świecie – dotyczy pierwszego skalowanego wdrożenia w Europie naszych pionierskich technologii 5G, w tym vRAN i O‑RAN – zapewnia Paul Kyungwhoon Cheun, President, Head of Networks Business w Samsung Electronics. – To ważny krok, ponieważ coraz więcej operatorów przechodzi na nowe technologie RAN, aby priorytetowo traktować środowisko użytkownika i wydajność. Nie zaprzestaniemy przewodzić innowacjom 5G, by sprostać najwyższym wymaganiom naszych klientów w zakresie wydajności, funkcjonalności i niezawodności.
 

Samsung jest pionierem w pomyślnym dostarczaniu kompleksowych rozwiązań 5G, w tym chipsetów, technologii radiowych oraz technologii sieci szkieletowej. Za sprawą nieustających działań w zakresie badań i rozwoju firma udoskonala branżowe sieci 5G, oferując wiodące na rynku urządzenia – od w pełni zwirtualizowanych RAN i sieci szkieletowych po rozwiązania dla sieci prywatnych i napędzane AI narzędzia do automatyki. Samsung zapewnia dziś łączność operatorom sieci komórkowych obsługujących setki milionów użytkowników na całym świecie.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: dfusion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.