Komunikaty PR

Satis Group wchodzi w nowy etap rozwoju w nowej rzeczywistości

2021-07-30  |  10:00
Biuro prasowe

Satis Group S.A., notowana na GPW grupa technologiczna, zakończyła ostatni etap procesu restrukturyzacji, co pozwala jej w pełni skoncentrować się na rozwoju działalności w nowych, bardzo dobrze rokujących segmentach. Uprawomocniło się postanowienie o wykonaniu układu, zatwierdzonego z wierzycielami w marcu 2020 roku, które Spółka otrzymała od Sądu Rejonowego dla M. St. Warszawy 8 czerwca br.

 

Formalne zakończenie procesu pozwoli Spółce po okresie stagnacji w pełni skoncentrować się na rozwoju działalności w nowych segmentach z obszaru medtech: walce z niepłodnością oraz profilaktyce znamion skóry. Satis Group przygotowuje się również do wejścia w trzeci, niezapowiedziany jeszcze obszar tego rynku.

 

W oczekiwaniu na postanowienie sądu Spółka kontynuowała działalność  operacyjną, czego efektem było odnotowanie w 2020 roku w stosunku do lat ubiegłych znaczącego wzrostu przychodów ze sprzedaży, a także dobrych wyników finansowych. Jednostkowy zysk netto odnotowany w ubiegłym roku wyniósł prawie 900 tys. zł.

 

- Postanowienie sądu o wykonaniu układu sprawiło, że proces restrukturyzacji Satis Group to już przeszłość. Mimo, iż minął ponad rok od zatwierdzenia układu przez wierzycieli to staraliśmy się wykorzystać ten czas w pełni efektywnie. Reorganizowaliśmy dotychczasową działalność oraz identyfikowaliśmy nowe, perspektywiczne branże. W efekcie przeprowadzonych wówczas analiz zdecydowaliśmy się na inwestycje w INVO BioScience oraz Myneviskin – komentuje Andrzej Wrona, Prezes Zarządu Satis Group S.A.

 

Spółka zakupiła akcje i od końca kwietnia prowadzi zaawansowane negocjacje z amerykańską firmą medyczną INVO BioScience Inc., notowaną na NASDAQ. Obie spółki podpisały list intencyjny i są coraz bliżej ustalenia warunków współpracy, w ramach której Satis Group będzie mogła otwierać placówki medyczne leczące między innymi niepłodność innowacyjną metodą autorstwa INVO BioScience Inc. Spółka jest autorem technologii INVOcell®, pierwszego systemu do inkubacji wewnątrzpochwowej (IVC) dopuszczonego przez FDA w Stanach Zjednoczonych.

 

- Metoda INVOCell została zatwierdzona przez FDA, a z publikowanych badań wynika, że jest ona równie skuteczna jak pozostałe metody. To co jednak najważniejsze, może być ona stosowana również jako uzupełnienie pozostałych terapii takich jak IVF, zwiększając tym samym szansę na zapłodnienie. Z pewnością nie należy jej traktować jako zastępstwo IVF. Warto także zaznaczyć, że jest to metoda, która da możliwość wyleczenia niepłodności w grupach społecznych, które z przyczyn światopoglądowych nie korzystały z innych metod – informuje Marcin Hańczaruk, Wiceprezes Satis Group S.A.

 

Wprowadzenie do Polski oraz krajów regionu CEE innowacyjnej technologii INVOcell to jeden z dwóch filarów rozwoju spółki na rynku MedTech.

 

5 maja Spółka podpisała umowę inwestycyjną z firmami Myneviskin oraz Nevicosmetics, których założycielem jest znana influencerka Yulianna Yussef. W ramach umowy Spółka nabędzie 25 procent udziałów w medyczno-kosmetycznych biznesach. Nevicosmetics, która stworzyła linię kremów Nevicream ze specjalnym filtrem przeciwsłonecznym, jest już na przededniu wprowadzenia swojego produktu na rynek globalny.

 

- Nasze kremy mają potencjał do osiągnięcia globalnego sukcesu. W ubiegłym miesiącu linia Nevicream otrzymała certyfikat FDA, dzięki czemu będziemy mogli wprowadzić kremy do sprzedaży w USA. Obecnie przygotowujemy się do wprowadzenia kremów do sprzedaży w skali globalne. Uruchomienie sprzedaży powinno nastąpić na przestrzeni najbliższych tygodni – komentuje Yulianna Yussef, współzałożycielka oraz pomysłodawczyni Nevicosmetics oraz Myneviskin.

 

Myneviskin natomiast realizuje projekt badawczo-rozwojowy, którego celem jest prowadzenie działań R&D nad opracowaniem funkcjonalnej aplikacji połączonej ze skanerem wraz ze zbiorem materiałów edukacyjnych i instruktażowych, która pozwoli na kontakt pacjenta z lekarzem, a także umożliwi wstępną diagnostykę różnych form i odmian złośliwych nowotworów, a także zmian skórnych na podstawie charakterystycznych cech znamion (w tym pigmentacji, kształtu, struktury itp.). 

 

Prowadzone projekty z obszaru medtech bardzo dobrze rokują szybki rozwój po okresie stagnacji spółki. Do tych dwóch projektów w niedługim czasie Satis Group planuje dołączyć trzeci projekt, który jest w toku rozważania i analiz ekspertów. Szczegółowe informacje zostaną przekazane w przeciągu najbliższych tygodni.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce Biuro prasowe
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,
IT i technologie Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
2025-03-03 | 12:05

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai

W zeszłym roku Motorola i Lenovo utworzyły ekosystem Smart Connect, aby umożliwić płynną współpracę smartfonów, tabletów oraz komputerów
IT i technologie Praca w IT bez doświadczenia. Liderzy EY GDS o tym, jak odnaleźć swoją ścieżkę do sukcesu na rynku IT
2025-02-26 | 11:15

Praca w IT bez doświadczenia. Liderzy EY GDS o tym, jak odnaleźć swoją ścieżkę do sukcesu na rynku IT

Branża IT przyciąga jak magnes. Zwłaszcza obecnie, gdy AI staje się rzeczywistością, która zmienia sposób, w jaki pracujemy i żyjemy. Praca w IT daje

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE

Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.

Ochrona środowiska

Ponad 2 mld ludzi nie ma dostępu do czystej wody. To pogłębia ubóstwo i nierówności społeczne

Brak dostępu do wody pitnej to dziś codzienność m.in. w niektórych krajach Afryki Wschodniej. Idzie za tym nie tylko zwiększone ryzyko chorób, ale też pogłębiające się ubóstwo i nierówności społeczne. Mieszkańcy najbardziej dotkniętych suszą rejonów muszą się bowiem skupiać na poszukiwaniu wody zamiast na pracy czy nauce. ONZ szacuje, że realizacja do 2030 roku Celu 6. Zrównoważonego Rozwoju wymaga znacznego przyspieszenia.

Przemysł

Europejczycy popierają większe zaangażowanie UE w obronność. Prawie 90 proc. oczekuje ściślejszej współpracy państw członkowskich

90 proc. obywateli UE wskazuje, że państwa członkowskie powinny się bardziej zjednoczyć w obliczu obecnych wyzwań. Co istotne, dwie trzecie badanych oczekuje, że UE bardziej zaangażuje się w ich ochronę przed globalnymi zagrożeniami – wskazuje „Eurobarometr 2025”. Takie podejście jest dziś dominujące w większości krajów członkowskich. Sprzyjają temu także narzędzia proponowane przez KE na rzecz zwiększania inwestycji w rozwój zdolności obronnych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.