Komunikaty PR

Skinwallet wdraża działania z nowej strategii rozwoju

2021-10-13  |  10:00
Biuro prasowe

Skinwallet, notowana na NewConnect spółka z dziedziny obrotu dobrami cyfrowymi, przedstawia kolejne kroki realizowane w ramach ogłoszonej w czerwcu b.r. strategii rozwoju. W krótkim podsumowaniu, przedstawiciele Spółki komentują podjęte w ostatnich miesiącach działania oraz plany na kolejne wdrożenia. Działalność Skinwallet wokół zaktualizowanej strategii opiera się aktualnie na dwóch filarach, którymi są: tworzenie projektów NFT oraz budowanie ekosystemu NFT.

W swojej zaktualizowanej strategii rozwoju Skinwallet kładzie wyraźny nacisk na rozwój projektów skupionych wokół NFT. Spółka wciąż rozwija także Skinwallet Engage, czyli narzędzie marketingowe skierowane do streamerów. Docelowo, działania te mają pozwolić na zbudowanie niezależnego ekosystemu w formie NFTsowego hubu kreatywnego.

SKINWALLET ENGAGE

Skinwallet Engage zadebiutował w lipcu. Narzędzie służy do zwiększania zaangażowania widzów podczas streamów na platformie Twitch.

- Skinwallet Engage spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem docelowej grupy użytkowników - streamerów - którzy od początku wykorzystują narzędzie. Już wkrótce, na przełomie października i listopada, czeka nas pierwsze duże wdrożenie – nawiązaliśmy współpracę z organizacją e-sportową i organizatorem turniejów e-sportowych. Na ten moment nie możemy zdradzić konkretów, ale na pewno będziemy na bieżąco o tym informować. Skinwallet Engage będzie wykorzystywany do zwiększania zaangażowania widzów, przy okazji dużego turnieju esportowego wokół gry CS:GO. W trakcie poprzednich edycji publiczność rozgrywek sięgała nawet 30 tysięcy widzów jednocześnie – mówi Kornel Szwaja, prezes zarządu Skinwallet.

Spółka pracuje także nad umożliwieniem wykorzystania Skinwallet Engage przy okazji działań w innych obszarach, w tym także z dziedziny NFT. Celem jest osiągnięcie efektu synergii pomiędzy wszystkimi produktami z portfolio Skinwallet.

PROJEKTY NFT

Zbliża się premiera debiutanckiego projektu Skinwallet z dziedziny NFT. Jak zapowiadają twórcy, ujrzy on światło dzienne jeszcze w tym roku.

- Nasz najnowszy projekt osadzony jest w klimatach science-fiction i czerpie z bogatego świata esportu. Powstaje  on przy założeniu maksymalizacji użyteczności technologii NFT pod kątem takich obszarów jak: metawersyczność, budowanie społeczności twórców oraz wykorzystanie mechanizmów gamingowych. Na ten moment pojęcia te mogą się wydawać zawiłe, ale już wkrótce przedstawimy bardziej szczegółowe informacje. Planowana premiera strony internetowej przedsięwzięcia, to druga połowa października br. – mówi Dawid Chomicz, członek zarządu Skinwallet.

EKOSYSTEM NFT

Spółka planuje intensywnie rozwijać projekty skupione wokół Web3, szczególnie w zakresie budowy wartości w obszarze NFT i całego ekosystemu, który powstaje wokół tokenów. Skinwallet, jako jeden z prekursorów NFT i Web3  w Polsce, planuje dzielić się kompetencjami zdobytymi w tym zakresie z rynkiem. Przedstawiciele spółki zapewniają, że są otwarci na nawiązanie w tym obszarze współpracy, która pozwoli na szerzenie trendu w Polsce.

- W pełni rezonujemy z wartościami takimi jak zdolność do kooperacji, będącymi podstawowymi dla świata technologii web3. Dlatego też zamierzamy rozbudowywać  NFTsowy hub kreatywny - zależy nam na stworzeniu ekosystemu twórców i podmiotów, które chcą rozwijać swoje kompetencje i budować wartość w obszarze NFT. Wszystkich zainteresowanych - studia gamingowe, chcące budować produkty oparte o blockchain, cyfrowych artystów, twórców contentu, marki oraz influencerów - zapraszamy do kontaktu i nawiązania relacji – dodaje Szwaja.

Jednocześnie, Skinwallet wciąż rozwija swoje dwie platformy: Skinwallet Market oraz Skinwallet Instant. Obie przeznaczone są do obrotu dobrami cyfrowymi. Spółka, wykorzystując narzędzie Skinwallet Engage, nawiązuje współpracę z nowymi twórcami internetowymi oraz prowadzi działania mające na celu optymalizację działań marketingowych na pozostałych kanałach.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Showroom VisionCube z Sony Crystal LED Biuro prasowe
2024-06-27 | 16:15

Showroom VisionCube z Sony Crystal LED

Atutem showroomów jest możliwość przetestowania wysoko zaawansowanych rozwiązań przed zakupem. To szansa na rozmowę z ekspertami, aby pozyskać wiedzę, sprecyzować oczekiwania i na
IT i technologie Kolejny nowy najemca w Blue City - to szybko rosnąca hiszpańska marka
2024-06-27 | 14:00

Kolejny nowy najemca w Blue City - to szybko rosnąca hiszpańska marka

Niespełna dwa tygodnie po otwarciu butiku RP Store na klientów Blue City czeka kolejna nowość - sklep hiszpańskiej marki Kamalion, pełen nowoczesnych akcesoriów
IT i technologie Ponadczasowa Podróż: Kroniki Titanic Belfast
2024-06-27 | 13:00

Ponadczasowa Podróż: Kroniki Titanic Belfast

Panasonic przekształca Titanic Belfast, oferując niezwykle silne i poruszające doświadczenie immersyjne. Dzięki zaawansowanej technologii LCD, ta znana atrakcja turystyczna zapewnia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.