Komunikaty PR

Smartfon na każde warunki dla najbardziej aktywnych

2021-06-18  |  12:00
Biuro prasowe

Smartfony towarzyszą nam praktycznie na każdym kroku i ciężko nam bez nich funkcjonować. Temu zjawisku poświęcono już wiele opracowań naukowych, a w medycynie lęk wynikający z utraty urządzenia mobilnego określony został jako nomofobia. Szczególnie teraz w okresie urlopowym warto zaopatrzyć się w smartfon, który bez względu na warunki atmosferyczne oraz uprawiane sporty zapewni nam stały kontakt w razie potrzeby.

Współczesne społeczeństwo staje się coraz bardziej mobilne. Po okresie długiego lockdownu poszukujemy kontaktu, chcemy nawiązywać znajomości oraz szukać odskoczni od codziennego zgiełku. Większość z nas zaplanowała już urlop i wyczekuje jego rozpoczęcia. Polacy coraz częściej spędzają wolny czas na świeżym powietrzu, szczególnie, gdy aura na zewnątrz do tego zachęca. Na miejsce relaksu wybieramy głównie góry oraz morze, coraz rzadziej duże miasta.

Ciężko jest nam jednak  wyobrazić sobie urlop bez dostępu do Internetu, nie wspominając już o braku możliwości wykonywania połączeń głosowych czy pisania wiadomości. Lekarze lęk przed utratą środka łączności ze światem czy otrzymywania na bieżąco informacji określają nomofobią. Dotyka ona coraz większą liczbę osób, określana też jest jedną ze współczesnych chorób cywilizacyjnych.

Dla pewnej grupy ludzi, którzy mają ekstremalne hobby, ale również lubią godzinami włóczyć się po górach, firma Maxcom stworzyła dedykowaną serię wzmocnionych smartfonów. Linia Strong to telefony typu „rugged”, które charakteryzują się przede wszystkim wytrzymałością oraz funkcjonalnością. Najbardziej zaawansowanym przedstawicielem tej serii jest Maxcom MS507 Smart&Strong.

To smartfon dedykowany osobom, które prowadzą aktywny tryb życia, uprawiają sporty ekstremalne, a także dla tych, którzy pracują w wymagających warunkach. Bez wątpienia jego główne zalety to odporność na kurz, pył oraz wodę. Nie straszne jest mu też błoto, uderzenia czy upadki. Standard IP68 gwarantuje, że użytkownik może liczyć na łączność ze światem bez względu na warunki atmosferyczne z jakimi przyjdzie mu się mierzyć. Producent zatroszczył się również o najbardziej newralgiczną część smartfona – ekran. Wyświetlacz 5” o rozdzielczości 1140 x 720 IPS wyposażony został w szkło Gorilla Glass 3, które wytrzyma niejedno bliskie spotkanie z podłogą.

Współcześni, zawsze połączeni z siecią i pracujący wielozadaniowo użytkownicy oczekują długiej żywotności baterii, która pozwoli im zachować łączność. Bateria o pojemności 3000 mAh – również za sprawą niskiego zapotrzebowania na prąd – gwarantuje długie godziny bez ładowarki.

Za płynność pracy odpowiedzialny jest czterordzeniowy procesor MTK6739 1.5GHz. Telefon wyposażono 3 GB pamięci podręcznej oraz opcjonalnie 32 GB pamięci flash. Jak przystało na sprzęt do zastosowań profesjonalnych producent przewidział funkcję dual SIM oraz moduł łączności NFC, który może być wykorzystany do płatności zbliżeniowych.

Smartfon Maxcom MS572 jest już dostępny w sugerowanej cenie detalicznej 599 zł.

Specyfikacja:

Quad-core Smartphone 4G/LTE

GSM 850/900/1800/1900

WCDMA 900/2100, FDD B1/3/7/8/20

TDD38

Wyświetlacz: 5” HD, 18:9

Rozdzielczość: 1440 x 720 pix IPS disply

System: Android™ 10

Procesor: MTK6739

Pamięć: 3 GB + 32 GB

Aparat: 5 Mpix / 13 Mpix

GPS/AGPS/GLONASS/BEIDOU/Bluetooth® 4.2/5.0

Moduł NFC

IP68 wzmocniony

Gorilla Glass 3

microUSB

Bateria: 3000 mAh Li-poly

Wymiary: 149.5 x 73.5 x 13 mm

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Przygotuj się na powrót do szkoły z KFA2. Karty z rodziny GeForce RTX 40 dostępn Biuro prasowe
2024-08-23 | 13:00

Przygotuj się na powrót do szkoły z KFA2. Karty z rodziny GeForce RTX 40 dostępn

Powrót do szkoły to idealna okazja do modernizacji PC przed zalewem jesiennych hitów i nowych obowiązków. Tym bardziej, że nowoczesne karty graficzne są niezbędne dla
IT i technologie Zalman CNPS13X DS — elegancki cooler z wyświetlaczem LED
2024-08-23 | 09:00

Zalman CNPS13X DS — elegancki cooler z wyświetlaczem LED

Nowoczesne chłodzenie procesora powinno zagwarantować rozsądne temperatury, ale i nie tylko. Jak pokazuje przykład modelu CNPS13X DS od firmy Zalman, nic nie stoi dziś na przeszkodzie, by
IT i technologie Kobiety przebijają szklany sufit – start programu Jump to IT
2024-08-22 | 13:30

Kobiety przebijają szklany sufit – start programu Jump to IT

Fundacja Symfonia i Fundacja IT Girls uruchomiły kolejną wspólną inicjatywę, której celem jest wsparcie kobiet w branży IT. Program Jump to IT wystartował z misją

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Kosmiczne śmieci są coraz większym problemem. Ich obecność na orbicie generuje znaczne koszty

Liczba kosmicznych odpadów stale rośnie. Ich źródłem są obiekty, które zostały wysłane w kosmos, zakończyły misję lub uległy rozpadowi. Krążące w przestrzeni kosmicznej fragmenty tych obiektów stwarzają ryzyko kolizji z tymi, które są obecnie eksploatowane. Unikanie takich zdarzeń wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na monitoring zagrożeń czy zwiększeniem zużycia paliwa poprzez obieranie niekolizyjnych kursów. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tego problemu jest wydłużenie eksploatacji obiektów poprzez ich tankowanie na orbicie. Polacy pracują nad taką technologią.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.