Smartfon na każde warunki dla najbardziej aktywnych
Smartfony towarzyszą nam praktycznie na każdym kroku i ciężko nam bez nich funkcjonować. Temu zjawisku poświęcono już wiele opracowań naukowych, a w medycynie lęk wynikający z utraty urządzenia mobilnego określony został jako nomofobia. Szczególnie teraz w okresie urlopowym warto zaopatrzyć się w smartfon, który bez względu na warunki atmosferyczne oraz uprawiane sporty zapewni nam stały kontakt w razie potrzeby.
Współczesne społeczeństwo staje się coraz bardziej mobilne. Po okresie długiego lockdownu poszukujemy kontaktu, chcemy nawiązywać znajomości oraz szukać odskoczni od codziennego zgiełku. Większość z nas zaplanowała już urlop i wyczekuje jego rozpoczęcia. Polacy coraz częściej spędzają wolny czas na świeżym powietrzu, szczególnie, gdy aura na zewnątrz do tego zachęca. Na miejsce relaksu wybieramy głównie góry oraz morze, coraz rzadziej duże miasta.
Ciężko jest nam jednak wyobrazić sobie urlop bez dostępu do Internetu, nie wspominając już o braku możliwości wykonywania połączeń głosowych czy pisania wiadomości. Lekarze lęk przed utratą środka łączności ze światem czy otrzymywania na bieżąco informacji określają nomofobią. Dotyka ona coraz większą liczbę osób, określana też jest jedną ze współczesnych chorób cywilizacyjnych.
Dla pewnej grupy ludzi, którzy mają ekstremalne hobby, ale również lubią godzinami włóczyć się po górach, firma Maxcom stworzyła dedykowaną serię wzmocnionych smartfonów. Linia Strong to telefony typu „rugged”, które charakteryzują się przede wszystkim wytrzymałością oraz funkcjonalnością. Najbardziej zaawansowanym przedstawicielem tej serii jest Maxcom MS507 Smart&Strong.
To smartfon dedykowany osobom, które prowadzą aktywny tryb życia, uprawiają sporty ekstremalne, a także dla tych, którzy pracują w wymagających warunkach. Bez wątpienia jego główne zalety to odporność na kurz, pył oraz wodę. Nie straszne jest mu też błoto, uderzenia czy upadki. Standard IP68 gwarantuje, że użytkownik może liczyć na łączność ze światem bez względu na warunki atmosferyczne z jakimi przyjdzie mu się mierzyć. Producent zatroszczył się również o najbardziej newralgiczną część smartfona – ekran. Wyświetlacz 5” o rozdzielczości 1140 x 720 IPS wyposażony został w szkło Gorilla Glass 3, które wytrzyma niejedno bliskie spotkanie z podłogą.
Współcześni, zawsze połączeni z siecią i pracujący wielozadaniowo użytkownicy oczekują długiej żywotności baterii, która pozwoli im zachować łączność. Bateria o pojemności 3000 mAh – również za sprawą niskiego zapotrzebowania na prąd – gwarantuje długie godziny bez ładowarki.
Za płynność pracy odpowiedzialny jest czterordzeniowy procesor MTK6739 1.5GHz. Telefon wyposażono 3 GB pamięci podręcznej oraz opcjonalnie 32 GB pamięci flash. Jak przystało na sprzęt do zastosowań profesjonalnych producent przewidział funkcję dual SIM oraz moduł łączności NFC, który może być wykorzystany do płatności zbliżeniowych.
Smartfon Maxcom MS572 jest już dostępny w sugerowanej cenie detalicznej 599 zł.
Specyfikacja:
Quad-core Smartphone 4G/LTE
GSM 850/900/1800/1900
WCDMA 900/2100, FDD B1/3/7/8/20
TDD38
Wyświetlacz: 5” HD, 18:9
Rozdzielczość: 1440 x 720 pix IPS disply
System: Android™ 10
Procesor: MTK6739
Pamięć: 3 GB + 32 GB
Aparat: 5 Mpix / 13 Mpix
GPS/AGPS/GLONASS/BEIDOU/Bluetooth® 4.2/5.0
Moduł NFC
IP68 wzmocniony
Gorilla Glass 3
microUSB
Bateria: 3000 mAh Li-poly
Wymiary: 149.5 x 73.5 x 13 mm

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.