Komunikaty PR

Smartfon na każde warunki dla najbardziej aktywnych

2021-06-18  |  12:00
Biuro prasowe

Smartfony towarzyszą nam praktycznie na każdym kroku i ciężko nam bez nich funkcjonować. Temu zjawisku poświęcono już wiele opracowań naukowych, a w medycynie lęk wynikający z utraty urządzenia mobilnego określony został jako nomofobia. Szczególnie teraz w okresie urlopowym warto zaopatrzyć się w smartfon, który bez względu na warunki atmosferyczne oraz uprawiane sporty zapewni nam stały kontakt w razie potrzeby.

Współczesne społeczeństwo staje się coraz bardziej mobilne. Po okresie długiego lockdownu poszukujemy kontaktu, chcemy nawiązywać znajomości oraz szukać odskoczni od codziennego zgiełku. Większość z nas zaplanowała już urlop i wyczekuje jego rozpoczęcia. Polacy coraz częściej spędzają wolny czas na świeżym powietrzu, szczególnie, gdy aura na zewnątrz do tego zachęca. Na miejsce relaksu wybieramy głównie góry oraz morze, coraz rzadziej duże miasta.

Ciężko jest nam jednak  wyobrazić sobie urlop bez dostępu do Internetu, nie wspominając już o braku możliwości wykonywania połączeń głosowych czy pisania wiadomości. Lekarze lęk przed utratą środka łączności ze światem czy otrzymywania na bieżąco informacji określają nomofobią. Dotyka ona coraz większą liczbę osób, określana też jest jedną ze współczesnych chorób cywilizacyjnych.

Dla pewnej grupy ludzi, którzy mają ekstremalne hobby, ale również lubią godzinami włóczyć się po górach, firma Maxcom stworzyła dedykowaną serię wzmocnionych smartfonów. Linia Strong to telefony typu „rugged”, które charakteryzują się przede wszystkim wytrzymałością oraz funkcjonalnością. Najbardziej zaawansowanym przedstawicielem tej serii jest Maxcom MS507 Smart&Strong.

To smartfon dedykowany osobom, które prowadzą aktywny tryb życia, uprawiają sporty ekstremalne, a także dla tych, którzy pracują w wymagających warunkach. Bez wątpienia jego główne zalety to odporność na kurz, pył oraz wodę. Nie straszne jest mu też błoto, uderzenia czy upadki. Standard IP68 gwarantuje, że użytkownik może liczyć na łączność ze światem bez względu na warunki atmosferyczne z jakimi przyjdzie mu się mierzyć. Producent zatroszczył się również o najbardziej newralgiczną część smartfona – ekran. Wyświetlacz 5” o rozdzielczości 1140 x 720 IPS wyposażony został w szkło Gorilla Glass 3, które wytrzyma niejedno bliskie spotkanie z podłogą.

Współcześni, zawsze połączeni z siecią i pracujący wielozadaniowo użytkownicy oczekują długiej żywotności baterii, która pozwoli im zachować łączność. Bateria o pojemności 3000 mAh – również za sprawą niskiego zapotrzebowania na prąd – gwarantuje długie godziny bez ładowarki.

Za płynność pracy odpowiedzialny jest czterordzeniowy procesor MTK6739 1.5GHz. Telefon wyposażono 3 GB pamięci podręcznej oraz opcjonalnie 32 GB pamięci flash. Jak przystało na sprzęt do zastosowań profesjonalnych producent przewidział funkcję dual SIM oraz moduł łączności NFC, który może być wykorzystany do płatności zbliżeniowych.

Smartfon Maxcom MS572 jest już dostępny w sugerowanej cenie detalicznej 599 zł.

Specyfikacja:

Quad-core Smartphone 4G/LTE

GSM 850/900/1800/1900

WCDMA 900/2100, FDD B1/3/7/8/20

TDD38

Wyświetlacz: 5” HD, 18:9

Rozdzielczość: 1440 x 720 pix IPS disply

System: Android™ 10

Procesor: MTK6739

Pamięć: 3 GB + 32 GB

Aparat: 5 Mpix / 13 Mpix

GPS/AGPS/GLONASS/BEIDOU/Bluetooth® 4.2/5.0

Moduł NFC

IP68 wzmocniony

Gorilla Glass 3

microUSB

Bateria: 3000 mAh Li-poly

Wymiary: 149.5 x 73.5 x 13 mm

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny

16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.

Polityka

P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – ​To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.

Media i PR

Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.