Komunikaty PR

SoDA Conference 2021 – najważniejsze wydarzenie dla polskiej branży IT

2021-08-10  |  01:00
Biuro prasowe

Trwają przygotowania do największego w kraju wydarzenia skierowanego do polskich firm IT. Konferencja przygotowywana przez organizację SoDA jest okazją do podjęcia wszelkich kwestii palących dla branży.  Spotkanie odbędzie się 24 września br. w Łodzi, a jego tematem przewodnim będzie The future is now. Trendy, które określają polskie Software House’y.

W ramach eventu zaplanowane są wystąpienia gości specjalnych oraz panele dyskusyjne. Prelegenci poruszą tematy dotyczące trendów kształtujących branżę, szans i wyzwań stojących przed polskimi firmami IT oraz przyszłości rynku, w tym zmian, jakie wywołała pandemia COVID-19. Wśród panelistów pojawią się m.in. Piotr Bucki, szkoleniowiec i psycholog z Bucki.Pro, Szymon Negacz, konsultant, trener sprzedaży i właściciel firmy doradczej SellWise oraz Wojciech Wolny, CEO firmy Euvic. W trakcie konferencji uczestnicy będą mogli skorzystać również z przestrzeni networkingowej, umożliwiającej wymianę know how oraz doświadczeń.

- SoDA Conference powstała, aby dać nam – przedstawicielom branży IT przestrzeń, gdzie będziemy mogli się spotkać i wypracować wspólne stanowiska w istotnych dla nas tematach. Konferencja to też szansa na zdobycie nowej wiedzy i wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Motywem przewodnim wydarzenia będzie przyszłość i trendy, które już teraz wytyczają polskie software house’y. Tematykę paneli dobieraliśmy we współpracy z ekspertami i członkami organizacji, tak, aby zaspokoić potrzeby zarówno głównych graczy rynku, jak i dopiero co początkujących start-upów. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu wszystkich przedstawicieli polskiego rynku technologicznego – mówi Bartosz Majewski, założyciel i prezes SoDA.

Co w programie?

Spotkanie otworzą gospodarze SoDA Conference 2021 i przedstawiciele miasta Łódź. Kolejne prelekcje skupiać się będą wokół trendów w sprzedaży i marketingu, wykorzystania technologii Cloud czy kwestii Mergers and Acquisitions (fuzje i przejęcia). Debata poświęcona będzie tematom HR-owym w branży IT.

Zwieńczeniem konferencji będzie uroczysta gala SoDA Awards, podczas której wręczone zostaną nagrody branżowe, partnerskie i nagroda społeczności. Statuetki przyznane zostaną przez specjalną kapitułę, do której zaproszono ekspertów oraz przedstawicieli instytucji, związanych z branżą IT.

Po raz pierwszy od czasu założenia organizacji przyznamy nagrody branżowe dla tych przedstawicieli branży IT, którzy pomimo niepewnych zachowań rynku związanych z pandemią, poradzili sobie najlepiej. To również okazja, by pokazać polskie produkty i usługi IT. Jednym z głównych celów SoDA jest promocja polskiego software’u - mamy nadzieję, że  nagroda pomoże w wypełnieniu tej misji. - komentuje Marta Kępa, executive director w SoDA.

 

Wydarzenie dedykowane jest zarówno członkom SoDA, jak i innym firmom z rynku IT oraz stowarzyszeniom z polskiego sektora technologicznego. Organizatorzy zapraszają również przedstawicieli administracji publicznej i mediów. Tytuł miasta Gospodarza eventu objęło Miasto Łódź. Konferencja przyjmie formę hybrydową – część stacjonarna z udziałem gości odbędzie się w Hotelu Vienna House Andel`s w Łodzi, natomiast całe wydarzenie będzie można śledzić na interaktywnej platformie i w aplikacji mobilnej Meeting Application.

Szczegółowa agenda oraz informacje o biletach dostępne są na stronie: https://event.meetingapplication.com/sodaconference2021

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.