Komunikaty PR

SoftBlue SA z pozwoleniem na budowę własnego Centrum B+R

2021-08-09  |  10:00
Biuro prasowe

 

Notowana na NewConnect spółka SoftBlue, która specjalizuje się w innowacyjnych rozwiązaniach z sektora IT, uzyskała pozwolenie na budowę swojego Centrum Badawczo-Rozwojowego w Bydgoszczy, dedykowanego optymalizacji zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi. Prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym roku. Szacunkowa wartość projektu wyniesie ok. 12 mln zł, z czego ponad 5,4 mln stanowi dofinansowanie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

6 sierpnia br. Prezydent Miasta Bydgoszczy wydał spółce SoftBlue prawomocne pozwolenie na budowę Centrum Badawczo Rozwojowego. Efektem powstania Centrum B+R będą prace nad usprawnieniem racjonalnego gospodarowania wodą w systemach zbiorowego zaopatrzenia, a także zwiększenia efektywności zarządzania energią elektryczną i cieplną w budynkach.

- W SoftBlue od lat prężnie działa nasz wewnętrzny dział badawczo-rozwojowy. Naturalnym krokiem w jego rozwoju jest zatem powstanie dedykowanego centrum, które pozwoli na zwiększenie efektywności prac nad naszymi kluczowymi projektami, czyli optymalizacją zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi – informuje Michał Kierul, prezes SoftBlue. – Zdajemy sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie mają nasze badania dotyczące zagospodarowania wody, której przecież z roku na rok ubywa. Jest to problem globalny, który nie rozwiąże się sam, dlatego koncentrujemy się na wypracowaniu konkretnych rozwiązań dla przemysłu – podsumowuje Michał Kierul.

Budowa Centrum B+R rusza niedługo. Na działce o powierzchni 703 m2 powstanie budynek wyposażony w sprzęt badawczy. SoftBlue stanie się wyłącznym właścicielem nieruchomości z dostępem do drogi publicznej. Wartość całego projektu wyniesie ponad 12 mln złotych, z czego ponad 5,4 mln zł stanowi dofinansowanie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

 - Prowadzone  przez SoftBlue projekty, takie jak głowica pomiarowa AirDron czy Smogobus - mobilny system do monitorowania jakości powietrza, stworzyły samorządom zupełnie nowe możliwości w walce ze smogiem. Jednocześnie zaufało nam wiele instytucji badawczych, którym zależy na zbieraniu rzetelnych raportów o stanie powietrza w okolicy. Jestem przekonany, że również badania  nad optymalizacją zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi przyniosą  ogromną wartość  tym razem przedstawicielom  sektora przemysłowego  - podkreśla Michał Kierul.    

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce Biuro prasowe
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,
IT i technologie Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
2025-03-03 | 12:05

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai

W zeszłym roku Motorola i Lenovo utworzyły ekosystem Smart Connect, aby umożliwić płynną współpracę smartfonów, tabletów oraz komputerów
IT i technologie Praca w IT bez doświadczenia. Liderzy EY GDS o tym, jak odnaleźć swoją ścieżkę do sukcesu na rynku IT
2025-02-26 | 11:15

Praca w IT bez doświadczenia. Liderzy EY GDS o tym, jak odnaleźć swoją ścieżkę do sukcesu na rynku IT

Branża IT przyciąga jak magnes. Zwłaszcza obecnie, gdy AI staje się rzeczywistością, która zmienia sposób, w jaki pracujemy i żyjemy. Praca w IT daje

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE

Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.

Ochrona środowiska

Ponad 2 mld ludzi nie ma dostępu do czystej wody. To pogłębia ubóstwo i nierówności społeczne

Brak dostępu do wody pitnej to dziś codzienność m.in. w niektórych krajach Afryki Wschodniej. Idzie za tym nie tylko zwiększone ryzyko chorób, ale też pogłębiające się ubóstwo i nierówności społeczne. Mieszkańcy najbardziej dotkniętych suszą rejonów muszą się bowiem skupiać na poszukiwaniu wody zamiast na pracy czy nauce. ONZ szacuje, że realizacja do 2030 roku Celu 6. Zrównoważonego Rozwoju wymaga znacznego przyspieszenia.

Przemysł

Europejczycy popierają większe zaangażowanie UE w obronność. Prawie 90 proc. oczekuje ściślejszej współpracy państw członkowskich

90 proc. obywateli UE wskazuje, że państwa członkowskie powinny się bardziej zjednoczyć w obliczu obecnych wyzwań. Co istotne, dwie trzecie badanych oczekuje, że UE bardziej zaangażuje się w ich ochronę przed globalnymi zagrożeniami – wskazuje „Eurobarometr 2025”. Takie podejście jest dziś dominujące w większości krajów członkowskich. Sprzyjają temu także narzędzia proponowane przez KE na rzecz zwiększania inwestycji w rozwój zdolności obronnych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.