Komunikaty PR

SoftBlue SA z pozwoleniem na budowę własnego Centrum B+R

2021-08-09  |  10:00
Biuro prasowe

 

Notowana na NewConnect spółka SoftBlue, która specjalizuje się w innowacyjnych rozwiązaniach z sektora IT, uzyskała pozwolenie na budowę swojego Centrum Badawczo-Rozwojowego w Bydgoszczy, dedykowanego optymalizacji zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi. Prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym roku. Szacunkowa wartość projektu wyniesie ok. 12 mln zł, z czego ponad 5,4 mln stanowi dofinansowanie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

6 sierpnia br. Prezydent Miasta Bydgoszczy wydał spółce SoftBlue prawomocne pozwolenie na budowę Centrum Badawczo Rozwojowego. Efektem powstania Centrum B+R będą prace nad usprawnieniem racjonalnego gospodarowania wodą w systemach zbiorowego zaopatrzenia, a także zwiększenia efektywności zarządzania energią elektryczną i cieplną w budynkach.

- W SoftBlue od lat prężnie działa nasz wewnętrzny dział badawczo-rozwojowy. Naturalnym krokiem w jego rozwoju jest zatem powstanie dedykowanego centrum, które pozwoli na zwiększenie efektywności prac nad naszymi kluczowymi projektami, czyli optymalizacją zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi – informuje Michał Kierul, prezes SoftBlue. – Zdajemy sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie mają nasze badania dotyczące zagospodarowania wody, której przecież z roku na rok ubywa. Jest to problem globalny, który nie rozwiąże się sam, dlatego koncentrujemy się na wypracowaniu konkretnych rozwiązań dla przemysłu – podsumowuje Michał Kierul.

Budowa Centrum B+R rusza niedługo. Na działce o powierzchni 703 m2 powstanie budynek wyposażony w sprzęt badawczy. SoftBlue stanie się wyłącznym właścicielem nieruchomości z dostępem do drogi publicznej. Wartość całego projektu wyniesie ponad 12 mln złotych, z czego ponad 5,4 mln zł stanowi dofinansowanie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

 - Prowadzone  przez SoftBlue projekty, takie jak głowica pomiarowa AirDron czy Smogobus - mobilny system do monitorowania jakości powietrza, stworzyły samorządom zupełnie nowe możliwości w walce ze smogiem. Jednocześnie zaufało nam wiele instytucji badawczych, którym zależy na zbieraniu rzetelnych raportów o stanie powietrza w okolicy. Jestem przekonany, że również badania  nad optymalizacją zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi przyniosą  ogromną wartość  tym razem przedstawicielom  sektora przemysłowego  - podkreśla Michał Kierul.    

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Showroom VisionCube z Sony Crystal LED Biuro prasowe
2024-06-27 | 16:15

Showroom VisionCube z Sony Crystal LED

Atutem showroomów jest możliwość przetestowania wysoko zaawansowanych rozwiązań przed zakupem. To szansa na rozmowę z ekspertami, aby pozyskać wiedzę, sprecyzować oczekiwania i na
IT i technologie Kolejny nowy najemca w Blue City - to szybko rosnąca hiszpańska marka
2024-06-27 | 14:00

Kolejny nowy najemca w Blue City - to szybko rosnąca hiszpańska marka

Niespełna dwa tygodnie po otwarciu butiku RP Store na klientów Blue City czeka kolejna nowość - sklep hiszpańskiej marki Kamalion, pełen nowoczesnych akcesoriów
IT i technologie Ponadczasowa Podróż: Kroniki Titanic Belfast
2024-06-27 | 13:00

Ponadczasowa Podróż: Kroniki Titanic Belfast

Panasonic przekształca Titanic Belfast, oferując niezwykle silne i poruszające doświadczenie immersyjne. Dzięki zaawansowanej technologii LCD, ta znana atrakcja turystyczna zapewnia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.