Komunikaty PR

Sprawdź, która rola w IT jest dla Ciebie

2022-01-26  |  01:00
Biuro prasowe

Sprawdź, która rola w IT jest dla Ciebie. Pierwszy, innowacyjny test predyspozycji, który dopasowuje ścieżkę kariery w  IT do Twoich kompetencji

Dostrzegając różnorodność zawodów w IT i wychodząc naprzeciw potrzebom osób, które chcą spróbować swoich sił w nowych zawodach, Future Collars nowoczesna szkoła programowania i kompetencji cyfrowych online opracowała pierwszy w Polsce test kompetencji IT TALENTS PROFILE ©. Umożliwia on wyznaczenie ścieżki kariery w IT dopasowanej do naturalnych predyspozycji, kompetencji i talentów. Innowacyjne narzędzie stworzyła Agnieszka Musiał-Terlecka – praktyk i ekspert zarządzania, posiadająca wieloletnie doświadczenie w obszarze budowania modeli kompetencyjnych i narzędzi AC/DC, służących do rekrutacji i rozwoju pracowników. 

IT oferuje wiele różnorodnych stanowisk, nie tylko programistycznych. Obecnie to branża związana także z analityką biznesową, projektowaniem doświadczeń użytkowników, zarządzaniem zespołem, złożonymi projektami czy cyberbezpieczeństwem. Dostrzegając to wyzwanie i potrzebę wprowadzenia testu kompetencji, który będzie wskazówką w planowaniu kariery w branży IT nie tylko w zawodach programistycznych, ale również związanych z projektowaniem doświadczeń użytkowników czy zarządzania projektami IT, Future Collars stworzyło nowy test predyspozycji. Jest to pierwsze i jedyne tak profesjonalne narzędzie na rynku , które pozwala na:

  • sprawdzenie indywidualnych cech determinujących kierunek rozwoju kompetencji

  • poznanie swojego stylu działania i odkrycie spójnych z nim kierunków IT

  • dopasowanie odpowiedniego kursu, zgodnego z naturalnymi predyspozycjami

Test IT TALENTS PROFILE © kalibruje kompetencje IT w oparciu o dwie metodologie – Talent Dynamics i Insights Discovery i mapuje po wskaźnikach behawioralnych profil osobowości oraz naturalne cechy, które predestynują do konkretnych zawodów w IT. Użytkownik wypełniając test odpowiada na pytania dotyczące swojej osobowości, sposobów i stylu działania.  Odpowiedzi zostają przeliczone i pokazują użytkownikowi jego dwa z czterech wiodących profili: STEEL, INTEGRATOR, UNICORN lub VENTURE BUILDER. Każdy z wymienionych talentów klasyfikuje do określonych ścieżek kariery w branży IT: analitycznej, programistycznej, ux-owej czy związanej z zarządzaniem zespołem. 

Wiele osób chcących rozpocząć pracę w IT zastanawia się, w jakim obszarze sprawdziłoby się najlepiej i w pełni wykorzystałoby swój potencjał oraz dotychczasowe doświadczenie zawodowe. A jest z  czego wybierać według szacunków Organizacji Pracodawców i Usług SoDA, w Polsce brakuje 250-300 tys. specjalistów IT, a do 2030 roku globalny niedobór specjalistów IT ma osiągnąć 85,2 miliona. W  związku z postępującą automatyzacją i robotyzacją procesów coraz więcej osób będzie też musiało zmienić branżę, w której pracuje i nabyć nowe umiejętności. Jak prognozuje World Economic Forum do 2025 r. zniknie aż 85 milionów miejsc pracy, a na ich miejsce powstanie 97 milionów nowych. Świat IT staje się coraz bardziej różnorodny i oferuje wiele stanowisk, nie tylko programistycznych. Odnotowano, że na portalu Pracuj.pl w pierwszym półroczu 2021 r. około 49% ofert pracy z branży IT nie dotyczyło zawodów związanych bezpośrednio z programowaniem. Dlatego postanowiliśmy stworzyć test predyspozycji, który pokaże różnorodność ról w tej przyszłościowej branży i pozwoli na wyznaczenie ścieżki rozwoju w IT w różnych obszarach, tak, aby mogły z niego skorzystać również osoby niewiążące swojej zawodowej przyszłości z programowaniem – mówią Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska, założycielki Future Collars. 

Test składa się z 36 pytań. Jego wykonanie jest darmowe i zajmuje około 15-30 min. Następnie użytkownik otrzymuje szczegółowy raport, który opisuje jego wiodące talenty i cechy charakteru, specyfikę zadań, w jakich świetnie się odnajdzie wraz z rekomendowaną ścieżką kariery. Test znajduje się na stronie internetowej Future Collars: https://futurecollars.com/test-fc/.

Narzędzie zostało stworzone przez Agnieszkę Musiał-Terlecką, CEO HR Institute, Certified Assessor for Assessment & Development Centre (CAADC) i SLG Thomas International Management System, Certyfikowanego Coacha ACC ICF. 


O Future Collars

Future Collars uczy programowania i kompetencji cyfrowych, promując trend ciągłej nauki (lifelong learning). Misją firmy jest demokratyzacja dostępu do nauki programowania i pracy w najbardziej perspektywicznej branży. Future Collars wykorzystuje potencjał, który dają nowe technologie, umożliwiając każdemu szybką ścieżkę rozwoju. Nauka odbywa się na autorskiej platformie e-learningowej. Za pośrednictwem sieci odbywają się wirtualne lekcje na żywo oraz konsultacje na czacie z ekspertami IT. Dzięki realizowanym projektom pod okiem mentorów kursant tworzy swoje portfolio i uczy się pracy w środowisku rozproszonym. Od początku istnienia wspieramy w szczególności kobiety i otwieramy przed nimi drogę do przebranżowienia się i rozpoczęcia perspektywicznej kariery w IT lub w tzw. zawodach przyszłości, niezależnie od wykształcenia i miejsca zamieszkania. W 2020 roku Koźmiński Business Hub uznał Future Collars za jeden ze Startupów Pozytywnego Wpływu, a rok wcześniej European Venture Philanthropy za jeden z najciekawszych społecznych biznesów w regionie CEE.

Więcej o Future Collars:

https://futurecollars.com/

https://www.facebook.com/FutureCollars/

https://www.linkedin.com/company/futurecollars/

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.