Komunikaty PR

Sprawdź, która rola w IT jest dla Ciebie

2022-01-26  |  01:00
Biuro prasowe

Sprawdź, która rola w IT jest dla Ciebie. Pierwszy, innowacyjny test predyspozycji, który dopasowuje ścieżkę kariery w  IT do Twoich kompetencji

Dostrzegając różnorodność zawodów w IT i wychodząc naprzeciw potrzebom osób, które chcą spróbować swoich sił w nowych zawodach, Future Collars nowoczesna szkoła programowania i kompetencji cyfrowych online opracowała pierwszy w Polsce test kompetencji IT TALENTS PROFILE ©. Umożliwia on wyznaczenie ścieżki kariery w IT dopasowanej do naturalnych predyspozycji, kompetencji i talentów. Innowacyjne narzędzie stworzyła Agnieszka Musiał-Terlecka – praktyk i ekspert zarządzania, posiadająca wieloletnie doświadczenie w obszarze budowania modeli kompetencyjnych i narzędzi AC/DC, służących do rekrutacji i rozwoju pracowników. 

IT oferuje wiele różnorodnych stanowisk, nie tylko programistycznych. Obecnie to branża związana także z analityką biznesową, projektowaniem doświadczeń użytkowników, zarządzaniem zespołem, złożonymi projektami czy cyberbezpieczeństwem. Dostrzegając to wyzwanie i potrzebę wprowadzenia testu kompetencji, który będzie wskazówką w planowaniu kariery w branży IT nie tylko w zawodach programistycznych, ale również związanych z projektowaniem doświadczeń użytkowników czy zarządzania projektami IT, Future Collars stworzyło nowy test predyspozycji. Jest to pierwsze i jedyne tak profesjonalne narzędzie na rynku , które pozwala na:

  • sprawdzenie indywidualnych cech determinujących kierunek rozwoju kompetencji

  • poznanie swojego stylu działania i odkrycie spójnych z nim kierunków IT

  • dopasowanie odpowiedniego kursu, zgodnego z naturalnymi predyspozycjami

Test IT TALENTS PROFILE © kalibruje kompetencje IT w oparciu o dwie metodologie – Talent Dynamics i Insights Discovery i mapuje po wskaźnikach behawioralnych profil osobowości oraz naturalne cechy, które predestynują do konkretnych zawodów w IT. Użytkownik wypełniając test odpowiada na pytania dotyczące swojej osobowości, sposobów i stylu działania.  Odpowiedzi zostają przeliczone i pokazują użytkownikowi jego dwa z czterech wiodących profili: STEEL, INTEGRATOR, UNICORN lub VENTURE BUILDER. Każdy z wymienionych talentów klasyfikuje do określonych ścieżek kariery w branży IT: analitycznej, programistycznej, ux-owej czy związanej z zarządzaniem zespołem. 

Wiele osób chcących rozpocząć pracę w IT zastanawia się, w jakim obszarze sprawdziłoby się najlepiej i w pełni wykorzystałoby swój potencjał oraz dotychczasowe doświadczenie zawodowe. A jest z  czego wybierać według szacunków Organizacji Pracodawców i Usług SoDA, w Polsce brakuje 250-300 tys. specjalistów IT, a do 2030 roku globalny niedobór specjalistów IT ma osiągnąć 85,2 miliona. W  związku z postępującą automatyzacją i robotyzacją procesów coraz więcej osób będzie też musiało zmienić branżę, w której pracuje i nabyć nowe umiejętności. Jak prognozuje World Economic Forum do 2025 r. zniknie aż 85 milionów miejsc pracy, a na ich miejsce powstanie 97 milionów nowych. Świat IT staje się coraz bardziej różnorodny i oferuje wiele stanowisk, nie tylko programistycznych. Odnotowano, że na portalu Pracuj.pl w pierwszym półroczu 2021 r. około 49% ofert pracy z branży IT nie dotyczyło zawodów związanych bezpośrednio z programowaniem. Dlatego postanowiliśmy stworzyć test predyspozycji, który pokaże różnorodność ról w tej przyszłościowej branży i pozwoli na wyznaczenie ścieżki rozwoju w IT w różnych obszarach, tak, aby mogły z niego skorzystać również osoby niewiążące swojej zawodowej przyszłości z programowaniem – mówią Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska, założycielki Future Collars. 

Test składa się z 36 pytań. Jego wykonanie jest darmowe i zajmuje około 15-30 min. Następnie użytkownik otrzymuje szczegółowy raport, który opisuje jego wiodące talenty i cechy charakteru, specyfikę zadań, w jakich świetnie się odnajdzie wraz z rekomendowaną ścieżką kariery. Test znajduje się na stronie internetowej Future Collars: https://futurecollars.com/test-fc/.

Narzędzie zostało stworzone przez Agnieszkę Musiał-Terlecką, CEO HR Institute, Certified Assessor for Assessment & Development Centre (CAADC) i SLG Thomas International Management System, Certyfikowanego Coacha ACC ICF. 


O Future Collars

Future Collars uczy programowania i kompetencji cyfrowych, promując trend ciągłej nauki (lifelong learning). Misją firmy jest demokratyzacja dostępu do nauki programowania i pracy w najbardziej perspektywicznej branży. Future Collars wykorzystuje potencjał, który dają nowe technologie, umożliwiając każdemu szybką ścieżkę rozwoju. Nauka odbywa się na autorskiej platformie e-learningowej. Za pośrednictwem sieci odbywają się wirtualne lekcje na żywo oraz konsultacje na czacie z ekspertami IT. Dzięki realizowanym projektom pod okiem mentorów kursant tworzy swoje portfolio i uczy się pracy w środowisku rozproszonym. Od początku istnienia wspieramy w szczególności kobiety i otwieramy przed nimi drogę do przebranżowienia się i rozpoczęcia perspektywicznej kariery w IT lub w tzw. zawodach przyszłości, niezależnie od wykształcenia i miejsca zamieszkania. W 2020 roku Koźmiński Business Hub uznał Future Collars za jeden ze Startupów Pozytywnego Wpływu, a rok wcześniej European Venture Philanthropy za jeden z najciekawszych społecznych biznesów w regionie CEE.

Więcej o Future Collars:

https://futurecollars.com/

https://www.facebook.com/FutureCollars/

https://www.linkedin.com/company/futurecollars/

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce Biuro prasowe
2024-07-01 | 10:00

Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce

Feedink - dostawca technologii specjalizujący się w rozwiązaniach dla e-commerce, wprowadził do oferty Cropink – innowacyjne narzędzie reklamowe, które ma na celu
IT i technologie iiyama prezentuje nowe gamingowe monitory z serii Red Eagle z matrycami Fast IPS
2024-07-01 | 09:00

iiyama prezentuje nowe gamingowe monitory z serii Red Eagle z matrycami Fast IPS

iiyama zapowiada nową serię gamingowych monitorów z klanu Red Eagle wyposażonych w 180Hz matrycę Fast IPS o superszybkim czasie reakcji plamki wynoszącym zaledwie 0,2 ms (MPRT).
IT i technologie Showroom VisionCube z Sony Crystal LED
2024-06-27 | 16:15

Showroom VisionCube z Sony Crystal LED

Atutem showroomów jest możliwość przetestowania wysoko zaawansowanych rozwiązań przed zakupem. To szansa na rozmowę z ekspertami, aby pozyskać wiedzę, sprecyzować oczekiwania i na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Gminy obawiają się wysokich kar za nieosiągnięcie poziomów recyklingu odpadów. Apelują o szybkie wprowadzenie zasady „zanieczyszczający płaci”

Polska jest ostatnim krajem Unii Europejskiej, który nie wdrożył jeszcze systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP). W efekcie koszty zagospodarowania odpadów opakowaniowych obecnie ponoszą głównie mieszkańcy, a odpowiedzialność organizacyjną – gminy. To na nich spoczywa też obowiązek osiągania określonych prawem poziomów odpadów poddanych recyklingowi. W tym roku wiele z gmin może mieć z tym problem, a to oznacza groźbę kar. Wprowadzenie systemu kaucyjnego bez wcześniejszego albo równoległego wprowadzenia ROP może oznaczać dalsze problemy gmin. – Konieczne jest uszczelnienie systemu – podkreśla Olga Goitowska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Prawo

Cudzoziemcy odgrywają coraz większą rolę na polskim rynku pracy. Firmy wciąż obawiają się skomplikowanych i długotrwałych procedur

Liczba pracowników z zagranicy zarejestrowanych w ZUS-ie w ciągu ostatniej dekady wzrosła kilkukrotnie. Zdecydowanie szybciej przybywa w tej grupie obywateli spoza Unii Europejskiej, nie tylko z Ukrainy, Białorusi i Kaukazu, ale też z Azji Południowo-Wschodniej, Afryki czy Ameryki Południowej. W przyszłości potrzeba zatrudniania obcokrajowców będzie coraz większa ze względu na kurczącą się liczbę osób w wieku produkcyjnym. Dlatego firmy podkreślają potrzebę uproszczenia procedur dopuszczających pracowników z krajów trzecich i skrócenia czasu ich procedowania.

Transport

Warszawa pracuje nad rewolucją biletową. Nowy system pozwoli płacić tylko za faktyczny czas podróży lub przejechane kilometry

W stolicy trwają prace nad nowym systemem biletowym. Zamiast karty miejskiej, na której kodowane są wszystkie dane, powstanie centralne konto pasażera, dostępne z komputera i aplikacji mobilnej. Zniknie konieczność skanowania kodów QR w pojazdach, a wprowadzony ma zostać nowy system naliczania opłat za przejazd, wzorowany na obowiązującym m.in. w Londynie.  – Zależy nam, żeby pasażer nie zastanawiał się, jaki bilet kupić, a podróż jego była rozliczana optymalnie, bo o to tu głównie chodzi – przekonuje Agnieszka Siekierska-Otłowska, dyrektorka Pionu Handlowego ZTM w Warszawie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.