Sygnis New Technologies o krok od połączenia z MODE oraz wejścia na rynek NC
Akcjonariusze notowanej na NewConnect MODE S.A. oraz Wspólnicy Sygnis New Technologies Sp. z o.o. podjęli decyzję o połączeniu obu Spółek oraz o uchwaleniu emisji połączeniowej. W związku z tym MODE S.A. wyemitowała 16,8 mln nowych akcji, które zostaną objęte przez dotychczasowych udziałowców Sygnis New Technologies Sp. z o.o. Zdaniem Zarządu Spółki rejestracja akcji oraz zmiana nazwy przez KRS będzie miała miejsce w styczniu, dzięki czemu Sygnis New Technologies już jako Sygnis S.A. zadebiutuje na NewConnect, a inwestorzy otrzymają możliwość inwestycji w innowacyjne projekty badawczo-rozwojowe realizowane przez Grupę Sygnis.
Nowe akcje serii C będą stanowiły prawie 74 procent nowej struktury akcjonariatu Sygnis S.A., która zastąpi MODE na rynku NewConnect po rejestracji emisji oraz nowej nazwy przez Krajowy Rejestr Sądownictwa. Jednocześnie, Rada Nadzorcza MODE (w trakcie zmiany nazwy na Sygnis S.A.) podjęła decyzję o powołaniu na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki Andrzeja Burgs, współzałożyciela oraz dotychczasowego Prezesa Zarządu Sygnis New Technologies. Zmiana jest związana bezpośrednio z połączeniem obu Spółek oraz nowym profilem działalności MODE (w trakcie zmiany nazwy na Sygnis S.A).
- Pozytywna decyzja naszych udziałowców oraz Akcjonariuszy MODE w sprawie połączenia stanowi przełomowy krok na drodze do wprowadzenia Sygnis New Technologies na NewConnect. Wniosek o rejestrację nowych akcji oraz zmianę nazwy z MODE na Sygnis S.A. jest obecnie procedowany przez KRS. Liczymy na to, że już w styczniu wszystkie zmiany zostaną zarejestrowane, a Sygnis pełnoprawnie zadebiutuje na małej giełdzie, dzięki czemu inwestorzy widzący potencjał w naszych projektach deeptechowych będą mogli nabyć nasze akcje – komentuje Andrzej Burgs, Prezes Zarządu Sygnis New Technologies Sp. z o.o. oraz Prezes Zarządu MODE S.A. (w trakcie zmiany nazwy na Sygnis S.A.)
Sygnis New Technologies to spółka deeptech prowadząca projekty badawczo-rozwojowe w zakresie technologii hardware’owych. Wywodząca się z dziedziny druku 3D, Grupa Sygnis obecnie pracuje nad kilkudziesięcioma projektami rozwiązując problemy w obszarach nowych technologii przyrostowych, biotechnologii, energetyki i nanotechnologii.
- Jesteśmy interdyscyplinarnym zespołem realizującym projekty badawcze. Pierwotnie zajmowaliśmy się dystrybucją urządzeń do profesjonalnego druku 3D, natomiast w 2017 roku zmieniliśmy strategię, stając się w pełni firmą badawczo-rozwojową łączącą biznes i naukę. Sprzedaż urządzeń do druku 3D i usługi druku 3D traktujemy obecnie jako fundament naszej działalności gwarantujący środki na bieżącą działalność. Wszystkie zyski przeznaczamy natomiast na finansowanie naszych projektów badawczo-rozwojowych skupionych wokół trzech obszarów: New Technologies, Bio Technologies oraz Nano Technologies – informuje Andrzej Burgs.
Segment New Technologies to najdłużej działająca marka z Grupy Sygnis. Zespół badawczo-rozwojowy na co dzień zajmuje się budową autorskich maszyn działających w obszarze technologii addytywnych. Doświadczony zespół specjalistów druku 3D dysponuje rozległym centrum prototypowania, w którym wykonuje usługi szybkiego prototypowania, zaawansowane projekty z użyciem hybrydowych materiałów, a także testuje nowe materiały. Marka Bio Technologies specjalizuje się w dostarczaniu sprzętu naukowego na polski rynek, ze szczególnym naciskiem na obrazowanie żywych komórek w wysokiej rozdzielczości i inżynierię tkanek. Portfolio segmentu łączy wiele technik, tj.: biodruk 3D, biopatterning, holotomograficzne obrazowanie 3D i obrazowanie w superrozdzielczości. Nano Technologies to natomiast najmłodszy segment w Grupie Sygnis. Zajmuje się dostarczaniem nowoczesnych technik addytywnych i analitycznych w obszarach mikro- i nanotechnologii.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.