SZERSZE MOŻLIWOŚCI WIZUALNE DZIĘKI NOWEMU OBIEKTYWOWI PANASONIC
Podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Panasonic ostatniego dnia targów ISE2021 zaprezentowano nowy obiektyw Short-Throw Zoom Lens dla 3-chipowego projektora DLP™ PT-RQ50K o jasności 50,000 lumenów, który jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na rozrywkę w pomieszczeniach zamkniętych, wymagającą jasnych obrazów o wysokiej rozdzielczości i kompaktowej instalacji. Obiektyw Panasonic ET-D3QW200 usuwa barierę między publicznością a treścią dzięki wciągającej reprodukcji obrazu Native 4K w ogromnej skali, bez cieni i przy niewielkiej odległości rzutu. Aby uprościć instalację i poprawić jakość obrazu w miejscach o ograniczonej przestrzeni, obiektyw został wyposażony w zaawansowany zoom optyczny i szeroki zakres funkcji V/H Lens-Shift, a jego krótki współczynnik rzutu i konstrukcja w kształcie litery L zmniejszają głębokość instalacji.
Żywe obrazy w natywnej rozdzielczości 4K przyciągają widzów
Od pojedynczych projekcji na dużą skalę po panoramy 360° – twórcy mają jeszcze więcej swobody w realizacji swojej wizji. Krótki współczynnik rzutu (0.55-0.65:1, natywny 4K, 4096 x 2160) przekłada się na odległość projekcji około 4,370 mm (172 cale) dla 350-calowego obrazu. Widzowie mogą zbliżyć się na odległość około 1.8 m od ekranu bez rzucania cienia. Korzystając z szerokiego zakresu funkcji Vertical Lens-Shift (-8%, +50%), instalatorzy mogą usunąć przesunięcie ekranu oraz ustawić górną i dolną część obrazu tak, aby stykała się z sufitem i podłogą, zapewniając pokrycie bez szczelin nad ścianami. Krótki współczynnik rzutu z zerowym przesunięciem ekranu przyczynia się do płynnej prezentacji obrazu i głębszego zanurzenia się w świecie projektanta.
Elastyczność usprawniająca instalację
W połączeniu z wyjątkowo krótkim współczynnikiem rzutu jak na obiektyw klasy 50,000-lm, konstrukcja w kształcie litery L zmniejsza głębokość instalacji. Kompaktowa głębokość może umożliwić projekcję obrazu o wysokiej jasności w miejscach, które w innych warunkach byłyby zbyt wąskie, aby zmieścić projektor o takiej jasności. Ponadto, obiektyw upraszcza i przyspiesza instalację projektora, ponieważ położenie obrazu można łatwo regulować po zamocowaniu projektora na miejscu.
Produkt ten uzupełnia pełną linię obiektywów UST dla wszystkich serii projektorów Panasonic LCD, 1-Chip DLP i 3-Chip DLP, zapewniając wsparcie wymagań instalacyjnych dla każdej jasności projektora.
Obiektyw Panasonic ET-D3QW200 będzie dostępny już w tym miesiącu. Więcej informacji można znaleźć na stronie Panasonic Business: https://business.panasonic.co.uk/visual-system/et-d3qw200.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.