SZERSZE MOŻLIWOŚCI WIZUALNE DZIĘKI NOWEMU OBIEKTYWOWI PANASONIC
Podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Panasonic ostatniego dnia targów ISE2021 zaprezentowano nowy obiektyw Short-Throw Zoom Lens dla 3-chipowego projektora DLP™ PT-RQ50K o jasności 50,000 lumenów, który jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na rozrywkę w pomieszczeniach zamkniętych, wymagającą jasnych obrazów o wysokiej rozdzielczości i kompaktowej instalacji. Obiektyw Panasonic ET-D3QW200 usuwa barierę między publicznością a treścią dzięki wciągającej reprodukcji obrazu Native 4K w ogromnej skali, bez cieni i przy niewielkiej odległości rzutu. Aby uprościć instalację i poprawić jakość obrazu w miejscach o ograniczonej przestrzeni, obiektyw został wyposażony w zaawansowany zoom optyczny i szeroki zakres funkcji V/H Lens-Shift, a jego krótki współczynnik rzutu i konstrukcja w kształcie litery L zmniejszają głębokość instalacji.
Żywe obrazy w natywnej rozdzielczości 4K przyciągają widzów
Od pojedynczych projekcji na dużą skalę po panoramy 360° – twórcy mają jeszcze więcej swobody w realizacji swojej wizji. Krótki współczynnik rzutu (0.55-0.65:1, natywny 4K, 4096 x 2160) przekłada się na odległość projekcji około 4,370 mm (172 cale) dla 350-calowego obrazu. Widzowie mogą zbliżyć się na odległość około 1.8 m od ekranu bez rzucania cienia. Korzystając z szerokiego zakresu funkcji Vertical Lens-Shift (-8%, +50%), instalatorzy mogą usunąć przesunięcie ekranu oraz ustawić górną i dolną część obrazu tak, aby stykała się z sufitem i podłogą, zapewniając pokrycie bez szczelin nad ścianami. Krótki współczynnik rzutu z zerowym przesunięciem ekranu przyczynia się do płynnej prezentacji obrazu i głębszego zanurzenia się w świecie projektanta.
Elastyczność usprawniająca instalację
W połączeniu z wyjątkowo krótkim współczynnikiem rzutu jak na obiektyw klasy 50,000-lm, konstrukcja w kształcie litery L zmniejsza głębokość instalacji. Kompaktowa głębokość może umożliwić projekcję obrazu o wysokiej jasności w miejscach, które w innych warunkach byłyby zbyt wąskie, aby zmieścić projektor o takiej jasności. Ponadto, obiektyw upraszcza i przyspiesza instalację projektora, ponieważ położenie obrazu można łatwo regulować po zamocowaniu projektora na miejscu.
Produkt ten uzupełnia pełną linię obiektywów UST dla wszystkich serii projektorów Panasonic LCD, 1-Chip DLP i 3-Chip DLP, zapewniając wsparcie wymagań instalacyjnych dla każdej jasności projektora.
Obiektyw Panasonic ET-D3QW200 będzie dostępny już w tym miesiącu. Więcej informacji można znaleźć na stronie Panasonic Business: https://business.panasonic.co.uk/visual-system/et-d3qw200.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.