TCL Europe powołuje Ying CAI na stanowisko Dyrektora Marketingu Produktów
TCL Europe wzmacnia linię inteligentnych urządzeń domowych i powołuje Ying CAI na stanowisko Dyrektora Marketingu Produktów w segmencie dużych i małych sprzętów gospodarstwa domowego (MDA[1] i SDA[2]) na Europę
[Paryż, 30 czerwca 2021]: TCL Electronics, jeden z dominujących graczy globalnej branży TV i wiodąca firma elektroniki użytkowej, ogłosiła nową nominację: na Dyrektora ds. Strategii Go To Market (GTM) i Marketingu Produktów z segmentu MDA i SDA w TCL Europe została powołana Ying Cai, która posiada prawie ośmioletnie doświadczenie w opracowywaniu produktów i w marketingu elektroniki użytkowej oraz MDA na rynku europejskim. Cai będzie pracowała w Paryżu, a jej zadaniem będzie kierowanie strategią TLC w segmentach MDA i SDA, zarówno w zakresie produktów, jak i marketingu.
„Cieszę się, że dołączam do TCL Europe, gdzie będę pracowała nad rozwojem strategii GTM dla podstawowych urządzeń domowych, takich jak lodówki czy pralki oraz dla urządzeń IoT, takich jak odkurzacze i oczyszczacze powietrza. TCL tworzy proste w obsłudze produkty i usługi, łączące technologiczną wydajność z atrakcyjnym wzornictwem, zmierzając w ten sposób do zbudowania własnego inteligentnego ekosystemu, którym można sterować z aplikacji TCL Home. TCL dzięki swoim inteligentnym rozwiązaniom pragnie przede wszystkim upraszczać nasze życie. To dla mnie zaszczyt, że mogę uczestniczyć w realizacji tego celu” – Ying Cai.
Ying Cai – Europejska kariera i międzynarodowe umiejętności
Ying Cai jest absolwentką Szkoły Zarządzania IÉSEG. Pracę zawodową zaczęła w Haier Europe jako europejski menadżer elektroniki użytkowej. Następnie w Haier Europe objęła stanowisko Menadżera Produktu w segmencie AGD (sprzęt myjący wolnostojący i do zabudowy) na rynku francuskim. Teraz dołącza do firmy TCL Europe jako Dyrektor ds. Strategii GTM i Marketingu Produktów MDA i SDA.
MDA i SDA – nowa, kluczowa linia biznesowa dla TCL Europe
Chociaż TCL jest znane głównie jako marka produkująca telewizory, już wiele lat temu uruchomiło sprzedaż asortymentu AGD na całym świecie. Na rynek europejski, w kwietniu tego roku, TCL wprowadziło kilka modeli lodówek, pralek, oczyszczaczy powietrza i robotów odkurzających.
W Polsce natomiast duże i małe AGD marki TCL obecne jest już od 2020 roku, kiedy to pojawiły się pierwsze modele lodówek i pralek. W 2021 roku TCL oddział w Polsce rozszerzył ofertę również o drobne AGD, takie jak klimatyzacja stacjonarna i przenośna, odświeżacze powietrza, a niedługo pojawią się pierwsze modele odkurzaczy obrotowych.
Misją firmy jest sprawianie, by życie stawało się inteligentne dzięki innowacyjnym technologiom. TCL Europe realizuje swoją strategię opartą na dwóch założeniach:
Po pierwsze, wprowadza na rynek europejski inteligentne urządzenia do domu. TCL inwestuje w dwie główne kategorie: produkty AGD oraz inteligentne urządzenia połączone.
Po drugie, buduje wieloplatformowy inteligentny system domowy, który ma połączyć ze sobą wszystkie inteligentne urządzenia domowe IoT. Dzięki temu życie klientów stanie się szybsze, wydajniejsze i bardziej inteligentne.
Ambicją TCL jest zapewnienie rosnącej linii produktów poprawiających komfort w domu i w ten sposób, dzięki zintegrowanemu i w pełni połączonemu ekosystemowi, pomoc ludziom w stworzeniu idealnego środowiska domowego.
TCL Electronics
TCL Electronics to szybko rozwijająca się firma elektroniki użytkowej i wiodący gracz globalnej branży TV. Powstała w 1981 roku a dziś prowadzi działalność na ponad 160 rynkach na całym świecie. Według firmy analityczno-konsultingowej OMDIA, w 2 kwartale 2020 r. marka TCL uplasowało się na drugim miejscu na świecie pod względem udziału w rynku telewizyjnym. TCL specjalizuje się w działalności badawczo-rozwojowej i wytwarzaniu produktów elektroniki użytkowej, od telewizorów po urządzenia audio i inteligentne urządzenia do domu.
[1] MDA – ang. duże urządzenia do domu: większe urządzenia gospodarstwa domowego, takie jak pralki czy lodówki
[2] SDA – ang. małe urządzenia do domu: mniejszy sprzęt gospodarstwa domowego, min. kuchenki mikrofalowe i tostery.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.