Komunikaty PR

TOUGHBOOK G1 w Bawarskich Lasach Państwowych

2020-12-22  |  11:00
Biuro prasowe

W lasach państwowych Bawarii, rozciągających się na przestrzeni 800 tys. ha, pracuje ok. 3 tys. pracowników przedsiębiorstwa Bawarskie Lasy Państwowe. Zarządzanie tak dużym obszarem wymaga znacznych nakładów logistycznych. Dlatego podczas pracy w terenie, wykwalifikowani robotnicy leśni i inni specjaliści potrzebują wytrzymałych urządzeń mobilnych z precyzyjnym odbiornikiem GPS i wyświetlaczem przystosowanym do pracy w terenie, zapewniającym dobrą jakość prezentacji map.

Od 2014 r. Bawarskie Lasy Państwowe używają ponad 600 tabletów TOUGHBOOK G1. Dzieki temu dwa urządzenia są zastąpione przez jedno: służące do mobilnego rejestrowania danych z zakresu ewidencji drewna i pełniące funkcję uniwersalnego komputera leśniczego.

Jednym z decydujących wymogów odnośnie urządzeń była wytrzymałość. W czasie wykonywania w lesie czynności związanych z ewidencją drewna pracownicy terenowi Bawarskich Lasów Państwowych są wraz ze swoim sprzętem wystawieni na różne warunki atmosferyczne. Czy to deszcz, śnieg, mróz, czy upał – użytkowane tablety muszą zawsze działać bez zarzutu w każdych warunkach, tak aby pracownicy nie musieli obawiać się nagłych awarii. Kolejnym ważnym aspektem były duża wydajność procesora, precyzja odbiornika GPS i współpraca ze stacją dokującą, która ułatwia pracę w biurze, a także czytelny ekran dotykowy zapewniający dobre wyświetlanie map. Z tabletów TOUGHBOOK G1 dane z zakresu ewidencji drewna można łatwo wprowadzać palcem, nawet w rękawicach, lub rysikiem.

Bawarskie Lasy Państwowe używają urządzeń TOUGHBOOK od końca 2008 r. Wtedy zakupiły ok. 600 notebooków Panasonic TOUGHBOOK CF-19 2-w-1. Thomas Enzner, kierownik projektu, wyjaśnia: „Leśniczowie, administratorzy systemu i pracownicy linii interwencyjnej najpierw gruntownie przetestowali różne notebooki. Urządzenia Panasonic TOUGHBOOK ujęły nas dobrą wydajnością baterii i przydatnością do pracy w terenie, ale i też możliwością podłączenia do stacji dokującej, dobrym wsparciem technicznym i stylistyką. Stosunek ceny do wartości użytkowej również się zgadza”.

Po pracy w lesie tablety TOUGHBOOK podłącza się w kancelarii leśnictwa do ekranów zewnętrznych i wewnętrznej sieci przedsiębiorstwa za pośrednictwem stacji dokującej. Pracownicy potrzebują więc tylko jednego urządzenia do wykonywania wszystkich swoich zadań. Dzięki temu redukuje się nie tylko koszty, ale także oszczędza czas, ponieważ wszystkie niezbędne dane można znaleźć w jednym urządzeniu. „Możemy w pełni liczyć nie tylko na dostawy niezawodnych produktów, lecz również na fachowe doradztwo i wsparcie we wszystkich kwestiach technicznych. Zespół firmy Panasonic posiada rozległą wiedzę branżową, co sprawia, że współpraca z nim jest niezwykle przyjemna” – podsumowuje Thomas Enzner.

Osobno dla każdego pojedynczego stosu drewna zapisuje się w tablecie współrzędne położenia składnicy drewna. Odległości między poszczególnymi składnicami bywają czasem bardzo duże. Dlatego ważne jest, aby baterie użytkowanych tabletów cechowały się długim czasem pracy. Dzięki czasowi pracy baterii sięgającemu dziesięć godzin użytkowanie tabletu w terenie, daleko od punktu zasilania sieciowego, nie stanowi problemu. Ponadto solidna obudowa z magnezu chroni komponenty tabletów Panasonic TOUGHBOOK, takie jak wyświetlacz i dysk twardy, przed uderzeniami i drganiami, jak również przed czynnikami zewnętrznymi, m.in. pyłem czy deszczem, zapewniając optymalne warunki do gromadzenia danych w lesie. Nawet upadki z wysokości do 180 centymetrów nie powodują uszkodzenia tabletu TOUGHBOOK. Wytrzymuje on temperatury w zakresie od -20°C do +60°C i jest wodoodporny, dzięki czemu wrażliwe elementy są odpowiednio chronione, a dane – w każdej chwili bezpieczne.

Ponieważ urządzenia Panasonic TOUGHBOOK zostały zaprojektowane z myślą o użytkowaniu w trudnych warunkach, podlegają stosownej certyfikacji. Modele TOUGHBOOK 20, G1 i M1 mają wystawiony przez niemieckie Kuratorium Pracy i Techniki Leśnej certyfikat przydatności do użytkowania w terenie (KWF-Test Außendiensttauglichkeit).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Technics i Automobili Lamborghini przedstawiają system gramofonowy SL-1200M7B Biuro prasowe
2024-05-09 | 10:00

Technics i Automobili Lamborghini przedstawiają system gramofonowy SL-1200M7B

SL-1200M7B sprzedawany będzie w zestawie z płytą winylową zawierającą dźwięki silnika V12 sześciu super sports cars Lamborghini, a także z matą antypoślizgową i naklejkami z
IT i technologie tesa na IX Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack
2024-05-08 | 12:00

tesa na IX Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack

Targi Warsaw Pack to wydarzenie dla branży opakowań, którego celem jest zgromadzenie czołowych firm, ekspertów i praktyków związanych z tym sektorem w Polsce i w całym
IT i technologie Drukarka może być bardziej SMART niż myślisz
2024-05-08 | 10:10

Drukarka może być bardziej SMART niż myślisz

Konsumenci stają się coraz bardziej otwarci na rozwiązania SMART, które – dzięki podłączeniu do sieci – umożliwiają zbieranie i przetwarzanie danych oraz podejmowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Samorządowy Kongres Finansowy

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Tylko co czwarta firma planuje inwestycje zagraniczne. Ich zapał osłabia niestabilna sytuacja geopolityczna

Wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych polskich firm w 2022 roku wyniosła 28 mld euro, co stanowiło zaledwie 5 proc. krajowego PKB, podczas gdy średnia w krajach UE to aż 88 proc. PKB. To pokazuje, że rodzime przedsiębiorstwa do tej pory stosunkowo niewiele inwestowały za granicą, głównie na rynkach Unii Europejskiej i w Stanach Zjednoczonych. Barierą wciąż pozostaje dla nich m.in. brak elastycznego finansowania i wiedzy na temat korzyści, jakie może zapewnić firmie ekspansja zagraniczna. Zapał potencjalnych inwestorów osłabia też niepewna sytuacja geopolityczna. W efekcie tylko co czwarte przedsiębiorstwo rozważa obecnie zainwestowanie na międzynarodowym rynku, co jest wynikiem dużo niższym od globalnej średniej – wynika z badania przeprowadzonego przez PFR TFI.

Ochrona środowiska

Koniec „malowania trawy na zielono”. W komunikacji firm nie będzie miejsca na greenwashing [DEPESZA]

„Malowanie trawy na zielono” – to stare określenie dobrze pasuje do zjawiska greenwashingu, czyli takiej komunikacji marketingowej przedsiębiorstwa, która bazuje na nieprawdziwych lub zmanipulowanych deklaracjach związanych ze zgodnością prowadzonej działalności z zasadami ochrony środowiska. To nieuczciwe wobec klientów i partnerów biznesowych, a niedługo także niezgodne z prawem – podkreślili eksperci podczas panelu „Greenwashing”, jaki odbył się podczas 16. Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

IT i technologie

Mobilne USG umożliwia dokładniejszą diagnostykę na miejscu wypadku. Z tym sprzętem jeździ coraz więcej karetek w Polsce

Badanie ultrasonograficzne jest podstawą diagnostyki w medycynie, a aparat USG znajduje się już na wyposażeniu każdego szpitala. Dzięki rozwojowi technologii urządzenia te doczekały się także mobilnej wersji, która jest łatwa w transporcie, a jednocześnie zachowuje wysokiej jakości obraz. Ten sprzęt jest coraz częściej wyposażeniem karetek ratunkowych. – W ramach umowy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Philips dostarczył 155 takich mobilnych ultrasonografów do 90 stacji ratownictwa w całej Polsce – mówi Michał Szczechula z Philips. Teraz ratownicy szkolą się z ich obsługi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.