Komunikaty PR

TOUGHBOOK G1 w Bawarskich Lasach Państwowych

2020-12-22  |  11:00
Biuro prasowe

W lasach państwowych Bawarii, rozciągających się na przestrzeni 800 tys. ha, pracuje ok. 3 tys. pracowników przedsiębiorstwa Bawarskie Lasy Państwowe. Zarządzanie tak dużym obszarem wymaga znacznych nakładów logistycznych. Dlatego podczas pracy w terenie, wykwalifikowani robotnicy leśni i inni specjaliści potrzebują wytrzymałych urządzeń mobilnych z precyzyjnym odbiornikiem GPS i wyświetlaczem przystosowanym do pracy w terenie, zapewniającym dobrą jakość prezentacji map.

Od 2014 r. Bawarskie Lasy Państwowe używają ponad 600 tabletów TOUGHBOOK G1. Dzieki temu dwa urządzenia są zastąpione przez jedno: służące do mobilnego rejestrowania danych z zakresu ewidencji drewna i pełniące funkcję uniwersalnego komputera leśniczego.

Jednym z decydujących wymogów odnośnie urządzeń była wytrzymałość. W czasie wykonywania w lesie czynności związanych z ewidencją drewna pracownicy terenowi Bawarskich Lasów Państwowych są wraz ze swoim sprzętem wystawieni na różne warunki atmosferyczne. Czy to deszcz, śnieg, mróz, czy upał – użytkowane tablety muszą zawsze działać bez zarzutu w każdych warunkach, tak aby pracownicy nie musieli obawiać się nagłych awarii. Kolejnym ważnym aspektem były duża wydajność procesora, precyzja odbiornika GPS i współpraca ze stacją dokującą, która ułatwia pracę w biurze, a także czytelny ekran dotykowy zapewniający dobre wyświetlanie map. Z tabletów TOUGHBOOK G1 dane z zakresu ewidencji drewna można łatwo wprowadzać palcem, nawet w rękawicach, lub rysikiem.

Bawarskie Lasy Państwowe używają urządzeń TOUGHBOOK od końca 2008 r. Wtedy zakupiły ok. 600 notebooków Panasonic TOUGHBOOK CF-19 2-w-1. Thomas Enzner, kierownik projektu, wyjaśnia: „Leśniczowie, administratorzy systemu i pracownicy linii interwencyjnej najpierw gruntownie przetestowali różne notebooki. Urządzenia Panasonic TOUGHBOOK ujęły nas dobrą wydajnością baterii i przydatnością do pracy w terenie, ale i też możliwością podłączenia do stacji dokującej, dobrym wsparciem technicznym i stylistyką. Stosunek ceny do wartości użytkowej również się zgadza”.

Po pracy w lesie tablety TOUGHBOOK podłącza się w kancelarii leśnictwa do ekranów zewnętrznych i wewnętrznej sieci przedsiębiorstwa za pośrednictwem stacji dokującej. Pracownicy potrzebują więc tylko jednego urządzenia do wykonywania wszystkich swoich zadań. Dzięki temu redukuje się nie tylko koszty, ale także oszczędza czas, ponieważ wszystkie niezbędne dane można znaleźć w jednym urządzeniu. „Możemy w pełni liczyć nie tylko na dostawy niezawodnych produktów, lecz również na fachowe doradztwo i wsparcie we wszystkich kwestiach technicznych. Zespół firmy Panasonic posiada rozległą wiedzę branżową, co sprawia, że współpraca z nim jest niezwykle przyjemna” – podsumowuje Thomas Enzner.

Osobno dla każdego pojedynczego stosu drewna zapisuje się w tablecie współrzędne położenia składnicy drewna. Odległości między poszczególnymi składnicami bywają czasem bardzo duże. Dlatego ważne jest, aby baterie użytkowanych tabletów cechowały się długim czasem pracy. Dzięki czasowi pracy baterii sięgającemu dziesięć godzin użytkowanie tabletu w terenie, daleko od punktu zasilania sieciowego, nie stanowi problemu. Ponadto solidna obudowa z magnezu chroni komponenty tabletów Panasonic TOUGHBOOK, takie jak wyświetlacz i dysk twardy, przed uderzeniami i drganiami, jak również przed czynnikami zewnętrznymi, m.in. pyłem czy deszczem, zapewniając optymalne warunki do gromadzenia danych w lesie. Nawet upadki z wysokości do 180 centymetrów nie powodują uszkodzenia tabletu TOUGHBOOK. Wytrzymuje on temperatury w zakresie od -20°C do +60°C i jest wodoodporny, dzięki czemu wrażliwe elementy są odpowiednio chronione, a dane – w każdej chwili bezpieczne.

Ponieważ urządzenia Panasonic TOUGHBOOK zostały zaprojektowane z myślą o użytkowaniu w trudnych warunkach, podlegają stosownej certyfikacji. Modele TOUGHBOOK 20, G1 i M1 mają wystawiony przez niemieckie Kuratorium Pracy i Techniki Leśnej certyfikat przydatności do użytkowania w terenie (KWF-Test Außendiensttauglichkeit).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Bankowość

Prawo

Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.

Konsument

Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.