Komunikaty PR

TOUGHBOOK S1 – nowy wzmocniony tablet od Panasonic

2021-05-19  |  09:53
Biuro prasowe

Panasonic zaprezentował TOUGHBOOK S1 - jedyny w swoim rodzaju tablet ze wzmocnioną konstrukcją, systemem Android i 7-calowym ekranem, z którego można swobodnie korzystać jedną ręką. TOUGHBOOK S1 jest przystosowany do różnych zadań, może być wykorzystywany przez służby bezpieczeństwa i policję patrolujące ulice, techników monitorujących linie produkcyjne, inżynierów służb terenowych przeprowadzających kontrole czy konserwacje lub pracowników budowlanych.

- Nowoczesny pracownik mobilny zasługuje na mobilne urządzenie komputerowe zaprojektowane z myślą o jego codziennych potrzebach - a nie tylko kolejny tablet konsumencki w twardej obudowie ze wszystkimi potencjalnymi problemami, które takie rozwiązanie ze sobą niesie - mówi Baris Koc, European Product Manager w dziale wzmocnionych urządzeń IT w Panasonic. - TOUGHBOOK S1 jest właśnie takim profesjonalnym urządzeniem mobilnym. Jest zbudowany bez kompromisów, aby sprostać bardzo konkretnym, codziennym potrzebom zarówno użytkowników, jak i administratorów IT odpowiedzialnych za wdrożenie i konserwację urządzeń.

Tablet TOUGHBOOK S1 jest ergonomiczny i lekki (426 g), z paskiem na rękę lub bez niego można swobodnie obsługiwać go jedną ręką. Wyświetlacz jest czytelny w każdych warunkach pogodowych dzięki jasności 500 cd/m² i ulepszonej technologii antyrefleksyjnej, zapewniającej przejrzystość nawet w najjaśniejszym świetle słonecznym.  Dodatkowo TOUGHBOOK S1 oferuje tryb przeciwdeszczowy i możliwość obsługi urządzenia w rękawicach roboczych. Z kolei dla tych, którzy muszą zbierać podpisy, wypełniać raporty lub formularze, dostępny jest także opcjonalny rysik - precyzyjny i łatwy w użyciu.

Urządzenie jest dostosowane do różnych potrzeb pracowników mobilnych i może być dodatkowo wyposażone za pomocą konfigurowalnego portu, który oferuje m.in. możliwość zainstalowania czytnika kodów kreskowych lub dodatkowego portu USB. Tylny aparat o rozdzielczości 13MP z lampą błyskową i przedni o rozdzielczości 5MP są wręcz stworzone do rejestrowania obrazów, które można załączać do raportów oraz do prowadzenia wideokonferencji ze współpracownikami.

Wzmocniony tablet może pracować co najmniej tak długo, ile trwa zmiana - gwarantuje to jego konstrukcja pozwalająca na wymianę baterii jednym kliknięciem (Warm Swap). Eliminuje to potrzebę przerywania pracy, wyłączania urządzenia lub wyjmowania niewygodnych zaślepek w celu wymiany baterii. Dzięki dwóm opcjom wielkości baterii urządzenie może pracować do 14 godzin na jednym ładowaniu.

Model ma na tyle potężną moc obliczeniową, by poradzić sobie z aplikacjami potrzebnymi w każdej pracy. Jest wyposażony w system operacyjny Android 10, a na pokładzie ma ośmiordzeniowy procesor Qualcomm® SDM660 Octa-Core oraz 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci masowej.

Pomimo ergonomicznej konstrukcji i niewielkiej masy tablet ma w pełni wytrzymałą obudowę. Spełnia normy pyłoszczelności i wodoszczelności IP65/67, posiada certyfikację MIL-STD-810H i został przetestowany, tak aby wytrzymać upadki na beton z wysokości do 150 cm. TOUGHBOOK S1 posiada elementy ekosystemu tabletów TOUGHBOOK L1 i A3 z Androidem, takie jak baterie, podstawki, stacje dokujące i rysiki, dzięki czemu te same akcesoria mogą być wykorzystywane w różnych modelach.

Tablet TOUGHBOOK S1 jest gotowy do pracy z systemem Android Enterprise, który ułatwia zarządzanie i administrację, i jest dostarczany wraz z Panasonic COMPASS, pakietem narzędzi do zarządzania przedsiębiorstwem. Pakiet Complete Android Services and Security oferuje wszystko, czego potrzebuje firma, aby bezpiecznie skonfigurować, wdrożyć i zarządzać wzmocnionymi urządzeniami Panasonic z systemem Android.

Tablet TOUGHBOOK S1 posiada standardową 3-letnią gwarancję i jest już dostępny w Europie w sugerowanej cenie od 1110 EUR.

Więcej informacji o wzmocnionych tabletach i notebookach Panasonic można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/rozwiazania-mobilne.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji

Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.

Bankowość

RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.

Handel

Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.