Komunikaty PR

TOUGHBOOK S1 – nowy wzmocniony tablet od Panasonic

2021-05-19  |  09:53
Biuro prasowe

Panasonic zaprezentował TOUGHBOOK S1 - jedyny w swoim rodzaju tablet ze wzmocnioną konstrukcją, systemem Android i 7-calowym ekranem, z którego można swobodnie korzystać jedną ręką. TOUGHBOOK S1 jest przystosowany do różnych zadań, może być wykorzystywany przez służby bezpieczeństwa i policję patrolujące ulice, techników monitorujących linie produkcyjne, inżynierów służb terenowych przeprowadzających kontrole czy konserwacje lub pracowników budowlanych.

- Nowoczesny pracownik mobilny zasługuje na mobilne urządzenie komputerowe zaprojektowane z myślą o jego codziennych potrzebach - a nie tylko kolejny tablet konsumencki w twardej obudowie ze wszystkimi potencjalnymi problemami, które takie rozwiązanie ze sobą niesie - mówi Baris Koc, European Product Manager w dziale wzmocnionych urządzeń IT w Panasonic. - TOUGHBOOK S1 jest właśnie takim profesjonalnym urządzeniem mobilnym. Jest zbudowany bez kompromisów, aby sprostać bardzo konkretnym, codziennym potrzebom zarówno użytkowników, jak i administratorów IT odpowiedzialnych za wdrożenie i konserwację urządzeń.

Tablet TOUGHBOOK S1 jest ergonomiczny i lekki (426 g), z paskiem na rękę lub bez niego można swobodnie obsługiwać go jedną ręką. Wyświetlacz jest czytelny w każdych warunkach pogodowych dzięki jasności 500 cd/m² i ulepszonej technologii antyrefleksyjnej, zapewniającej przejrzystość nawet w najjaśniejszym świetle słonecznym.  Dodatkowo TOUGHBOOK S1 oferuje tryb przeciwdeszczowy i możliwość obsługi urządzenia w rękawicach roboczych. Z kolei dla tych, którzy muszą zbierać podpisy, wypełniać raporty lub formularze, dostępny jest także opcjonalny rysik - precyzyjny i łatwy w użyciu.

Urządzenie jest dostosowane do różnych potrzeb pracowników mobilnych i może być dodatkowo wyposażone za pomocą konfigurowalnego portu, który oferuje m.in. możliwość zainstalowania czytnika kodów kreskowych lub dodatkowego portu USB. Tylny aparat o rozdzielczości 13MP z lampą błyskową i przedni o rozdzielczości 5MP są wręcz stworzone do rejestrowania obrazów, które można załączać do raportów oraz do prowadzenia wideokonferencji ze współpracownikami.

Wzmocniony tablet może pracować co najmniej tak długo, ile trwa zmiana - gwarantuje to jego konstrukcja pozwalająca na wymianę baterii jednym kliknięciem (Warm Swap). Eliminuje to potrzebę przerywania pracy, wyłączania urządzenia lub wyjmowania niewygodnych zaślepek w celu wymiany baterii. Dzięki dwóm opcjom wielkości baterii urządzenie może pracować do 14 godzin na jednym ładowaniu.

Model ma na tyle potężną moc obliczeniową, by poradzić sobie z aplikacjami potrzebnymi w każdej pracy. Jest wyposażony w system operacyjny Android 10, a na pokładzie ma ośmiordzeniowy procesor Qualcomm® SDM660 Octa-Core oraz 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci masowej.

Pomimo ergonomicznej konstrukcji i niewielkiej masy tablet ma w pełni wytrzymałą obudowę. Spełnia normy pyłoszczelności i wodoszczelności IP65/67, posiada certyfikację MIL-STD-810H i został przetestowany, tak aby wytrzymać upadki na beton z wysokości do 150 cm. TOUGHBOOK S1 posiada elementy ekosystemu tabletów TOUGHBOOK L1 i A3 z Androidem, takie jak baterie, podstawki, stacje dokujące i rysiki, dzięki czemu te same akcesoria mogą być wykorzystywane w różnych modelach.

Tablet TOUGHBOOK S1 jest gotowy do pracy z systemem Android Enterprise, który ułatwia zarządzanie i administrację, i jest dostarczany wraz z Panasonic COMPASS, pakietem narzędzi do zarządzania przedsiębiorstwem. Pakiet Complete Android Services and Security oferuje wszystko, czego potrzebuje firma, aby bezpiecznie skonfigurować, wdrożyć i zarządzać wzmocnionymi urządzeniami Panasonic z systemem Android.

Tablet TOUGHBOOK S1 posiada standardową 3-letnią gwarancję i jest już dostępny w Europie w sugerowanej cenie od 1110 EUR.

Więcej informacji o wzmocnionych tabletach i notebookach Panasonic można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/rozwiazania-mobilne.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-05-21 | 09:15

Sprzymierzona z Rosją grupa Turla mogła namierzać i szpiegować dyplomatów

Analitycy ds. cyberbezpieczeństwa ESET zdemaskowali mechanizm cyberszpiegowski, wymierzony w europejskie ministerstwa spraw zagranicznych i misje dyplomatyczne za granicą, głównie na Bliskim Wschodzie. – Te narzędzia są używane
IT i technologie Twój czas online - jak wykorzystać go mądrze?
2024-05-18 | 10:00

Twój czas online - jak wykorzystać go mądrze?

Prawie 7 godzin dziennie Polacy spędzają na korzystaniu z internetu – tak wynika z najnowszego raportu Digital 2024 Global Overview. To prawie 105 dni w ciągu całego roku i w
IT i technologie Twój czas online - jak wykorzystać go mądrze?
2024-05-18 | 10:00

Twój czas online - jak wykorzystać go mądrze?

Prawie 7 godzin dziennie Polacy spędzają na korzystaniu z internetu – tak wynika z najnowszego raportu Digital 2024 Global Overview. To prawie 105 dni w ciągu całego roku i w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Forum Sektora Kosmicznego 4 czerwca 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Polskie samorządy chcą wdrażać rozwiązania z użyciem sztucznej inteligencji. Wyzwaniem jest brak świadomości, jak zacząć i gdzie można ją zastosować

Robotyzacja i sztuczna inteligencja w biznesie zapoczątkowały już nowy etap rewolucji technologicznej, która nie ominie też sektora publicznego i samorządowego. Jej wdrożenie w urzędach może przynieść duże korzyści m.in. w postaci skrócenia czasu obsługi mieszkańców i odciążenia pracowników administracji, którzy będą w stanie poświęcić więcej czasu na bardziej wymagające zadania. Samorządy są mocno zainteresowane takimi rozwiązaniami, ale barierą wciąż pozostaje m.in. brak świadomości i wiedzy, jak rozpocząć proces ich wdrażania. – Drugą barierą jest strach przed tym, czy roboty zastąpią pracowników, którzy zostaną zwolnieni – podkreśla Tomasz Tybor, dyrektor ds. inteligentnej automatyzacji w Betacom.

Konsument

Organizacje społeczne przestrzegają przed wycofywaniem się z Zielonego Ładu. Koszty poniesie i rolnictwo, i całe społeczeństwo

W ubiegłym tygodniu 140 organizacji społecznych z całej Europy, również z Polski, wystosowało apel do unijnych instytucji przestrzegający przed skutkami odchodzenia od Zielonego Ładu. W ostatnich miesiącach Komisja Europejska zaczęła łagodzić niektóre wymogi, do czego przyczyniły się protesty rolników w krajach członkowskich. – Zielony Ład to nie tylko jest kwestia rolnictwa, ale sprawa nas wszystkich – przekonują ekolodzy. W ich opinii, jeśli nie zostaną podjęte konkretne działania, koszty zaniechań i zmiany klimatu zapłacą wszyscy – zarówno rolnicy, jak i społeczeństwo.

Transport

Polska walczy o utrzymanie pozycji hubu logistycznego w Europie. Będzie to możliwe dzięki inwestycjom w infrastrukturę transportową

Polska stała się już hubem logistyczno-transportowym w środkowej części Europy. Mamy  też dominującą pozycję w tranzycie Wschód – Zachód. Aby utrzymać tę pozycję, konieczne są jednak kolejne inwestycje. Będzie miało to kluczowe znaczenie już po zakończeniu wojny w Ukrainie. Zamknięcie tego etapu wojny i odbudowy Ukrainy, przy dofinansowaniu infrastruktury w Polsce, to duża szansa, aby nasz transport mógł faktycznie się stać pewnym ogniwem łączącym Zachód z Ukrainą – ocenia Przemysław Sekieta, dyrektor Działu Handlowego w Grupie SKAT.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.