Komunikaty PR

TOUGHBOOK S1 – nowy wzmocniony tablet od Panasonic

2021-05-19  |  09:53
Biuro prasowe

Panasonic zaprezentował TOUGHBOOK S1 - jedyny w swoim rodzaju tablet ze wzmocnioną konstrukcją, systemem Android i 7-calowym ekranem, z którego można swobodnie korzystać jedną ręką. TOUGHBOOK S1 jest przystosowany do różnych zadań, może być wykorzystywany przez służby bezpieczeństwa i policję patrolujące ulice, techników monitorujących linie produkcyjne, inżynierów służb terenowych przeprowadzających kontrole czy konserwacje lub pracowników budowlanych.

- Nowoczesny pracownik mobilny zasługuje na mobilne urządzenie komputerowe zaprojektowane z myślą o jego codziennych potrzebach - a nie tylko kolejny tablet konsumencki w twardej obudowie ze wszystkimi potencjalnymi problemami, które takie rozwiązanie ze sobą niesie - mówi Baris Koc, European Product Manager w dziale wzmocnionych urządzeń IT w Panasonic. - TOUGHBOOK S1 jest właśnie takim profesjonalnym urządzeniem mobilnym. Jest zbudowany bez kompromisów, aby sprostać bardzo konkretnym, codziennym potrzebom zarówno użytkowników, jak i administratorów IT odpowiedzialnych za wdrożenie i konserwację urządzeń.

Tablet TOUGHBOOK S1 jest ergonomiczny i lekki (426 g), z paskiem na rękę lub bez niego można swobodnie obsługiwać go jedną ręką. Wyświetlacz jest czytelny w każdych warunkach pogodowych dzięki jasności 500 cd/m² i ulepszonej technologii antyrefleksyjnej, zapewniającej przejrzystość nawet w najjaśniejszym świetle słonecznym.  Dodatkowo TOUGHBOOK S1 oferuje tryb przeciwdeszczowy i możliwość obsługi urządzenia w rękawicach roboczych. Z kolei dla tych, którzy muszą zbierać podpisy, wypełniać raporty lub formularze, dostępny jest także opcjonalny rysik - precyzyjny i łatwy w użyciu.

Urządzenie jest dostosowane do różnych potrzeb pracowników mobilnych i może być dodatkowo wyposażone za pomocą konfigurowalnego portu, który oferuje m.in. możliwość zainstalowania czytnika kodów kreskowych lub dodatkowego portu USB. Tylny aparat o rozdzielczości 13MP z lampą błyskową i przedni o rozdzielczości 5MP są wręcz stworzone do rejestrowania obrazów, które można załączać do raportów oraz do prowadzenia wideokonferencji ze współpracownikami.

Wzmocniony tablet może pracować co najmniej tak długo, ile trwa zmiana - gwarantuje to jego konstrukcja pozwalająca na wymianę baterii jednym kliknięciem (Warm Swap). Eliminuje to potrzebę przerywania pracy, wyłączania urządzenia lub wyjmowania niewygodnych zaślepek w celu wymiany baterii. Dzięki dwóm opcjom wielkości baterii urządzenie może pracować do 14 godzin na jednym ładowaniu.

Model ma na tyle potężną moc obliczeniową, by poradzić sobie z aplikacjami potrzebnymi w każdej pracy. Jest wyposażony w system operacyjny Android 10, a na pokładzie ma ośmiordzeniowy procesor Qualcomm® SDM660 Octa-Core oraz 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci masowej.

Pomimo ergonomicznej konstrukcji i niewielkiej masy tablet ma w pełni wytrzymałą obudowę. Spełnia normy pyłoszczelności i wodoszczelności IP65/67, posiada certyfikację MIL-STD-810H i został przetestowany, tak aby wytrzymać upadki na beton z wysokości do 150 cm. TOUGHBOOK S1 posiada elementy ekosystemu tabletów TOUGHBOOK L1 i A3 z Androidem, takie jak baterie, podstawki, stacje dokujące i rysiki, dzięki czemu te same akcesoria mogą być wykorzystywane w różnych modelach.

Tablet TOUGHBOOK S1 jest gotowy do pracy z systemem Android Enterprise, który ułatwia zarządzanie i administrację, i jest dostarczany wraz z Panasonic COMPASS, pakietem narzędzi do zarządzania przedsiębiorstwem. Pakiet Complete Android Services and Security oferuje wszystko, czego potrzebuje firma, aby bezpiecznie skonfigurować, wdrożyć i zarządzać wzmocnionymi urządzeniami Panasonic z systemem Android.

Tablet TOUGHBOOK S1 posiada standardową 3-letnią gwarancję i jest już dostępny w Europie w sugerowanej cenie od 1110 EUR.

Więcej informacji o wzmocnionych tabletach i notebookach Panasonic można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/rozwiazania-mobilne.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku

Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.