TP-Link TL-SX3008F - nowy zarządzalny przełącznik zgodny z Omada SDN
Grayling Poland sp. z o.o.
Warszawa, Ul.Bluszczańska 74 m 75
00-712 Warszawa
marcel.matulinski|grayling.com| |marcel.matulinski|grayling.com
604919473
https://grayling.com/our-offices/warsaw/
TL-SX3008F wyposażono w osiem dzięsięciogigabitowych portów SFP+, dzięki czemu urządzenie świetnie sprawdzi się jako przełącznik szkieletowy w małych i w średniej wielkości infrastrukturach sieciowych. Dzięki slotom 10G SFP+ urządzenie umożliwia zestawienie błyskawicznych połączeń
o prędkościach aż 10Gb/s pomiędzy punktami dystrybucyjnymi sieci, także na duże dystanse. Nowy przełącznik od TP-Link może być zarządzany klasycznie poprzez graficzny interfejs GUI dostępny
z poziomu przeglądarki, poprzez wiersz poleceń, a także centralnie, z poziomu chmury dzięki integracji
z platformą Omada SDN. Urządzenie wyposażono w porty konsolowe: RJ45 oraz microUSB.
TL-SX3008F posiada szereg, chroniących sieć przed nieuprawnionym dostępem, zabezpieczeń: wiązanie IP-MAC-Port, ochrona portów, Storm Control czy DHCP Snooping. Urządzenie obsługuje protokół IPv6 oraz posiada opcję konfiguracji VLAN 802.1Q, dzięki której sieć może być dzielona na odizolowane, mniejsze segmenty, co przekłada się na wysoki poziom bezpieczeństwa i wydajność. Switch umożliwia także szybkie wykrywanie najczęstszych ataków DoS, poprzez ich wcześniejsze zdefiniowanie. Z kolei funkcja ACL (Access Control Lists) ma zastosowanie w przypadku blokowania dostępu do określonych zasobów sieci. TL-SX3008F pozwala także na blokowanie transmisji dla określonych źródłowych bądź docelowych adresów MAC, adresów IP, portów TCP/UDP lub VLAN ID. IGMP Snooping pozwala na inteligentne skierowywanie strumieni multicastowych tylko do określonych subskrybentów, a IGMP Throttling oraz IGMP Filtering skutecznie ograniczają nieupoważnionym użytkownikom dostęp do transmisji multicast. Do uwierzytelniania użytkowników starających się o dostęp do sieci przełącznik wykorzystuje szyfrowanie 802.1X oraz serwer Radius.
Funkcje IGMP Snooping oraz QoS L2/L3/L4 zapewniają także lepszą transmisję dźwięku i wideo. Dzięki możliwości określenia priorytetów np. dla poszczególnych adresów IP, adresów MAC, portów TCP lub UDP transmisja dźwięku i wideo jest płynna i bez opóźnień.
TL-SX3008F może być zarządzany przez chmurę dzięki zgodności z platformą Omada SDN, która integruje działanie urządzeń sieciowych, w tym punktów dostępowych, przełączników i bram sieciowych. Platforma pozwala w łatwy i kompleksowy sposób zarządzać centralnie całą siecią WiFi i LAN, także rozproszoną pomiędzy placówkami, za pomocą jednego interfejsu. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik zyskuje nie tylko dużą elastyczność zarządzania, ale także stabilność, zaawansowane zabezpieczenia oraz wysoką wydajność, które są niezbędne w hotelarstwie, edukacji, sprzedaży detalicznej, biurach i w wielu innych branżach i placówkach.
Więcej informacji na temat platformy Omada SDN dostępnych jest na stronie TP-Link.
Przełącznik został przystosowany do montażu w szafie rack. Pełna specyfikacja techniczna modelu TL-SX3008F dostępna jest na stronie internetowej: TL-SX3008F.
Najnowszy switch TP-Link jest już dostępny w sprzedaży i został objęty 5-letnią gwarancją.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.