Komunikaty PR

Warszawiaku, zastanawiasz się nad karierą w IT?

2021-08-30  |  12:14
Biuro prasowe

Coders Lab pierwsza polska szkoła programowania zaprasza na cykl Dni Otwartych, które odbędą się pod hasłem „Wybierz swoją ścieżkę w IT”. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich osób, które myślą o rozpoczęciu kariery w branży IT, lecz nie wiedzą jak zrobić pierwszy krok w tym kierunku. 2 września Dni Otwarte szkoły kodowania odbędą się w Warszawie. Poprowadzą je doświadczeni szkoleniowcy i praktycy branży IT. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale trzeba się zarejestrować.

 

Szczegóły organizacyjne

Termin: 2 września 2021 r. godz. 18:00

Lokalizacja: ul. Prosta 51, Warszawa

Zapisy: https://coderslab.pl/pl/wybierz-swoja-sciezke-w-it-warszawa

 

Podczas każdego ze spotkań uczestnicy będą mogli porozmawiać ze specjalistami z obszarów IT, takich jak np. front-end, back-end czy tester oprogramowania oraz sprawdzić, która droga rozwoju jest dla nich najbardziej odpowiednia. Dowiedzą się także, jak wygląda ścieżka kariery w poszczególnych zawodach IT oraz jakie perspektywy oferuje rynek pracy.

Dla każdego, kto planuje rozpoczęcie kariery w branży IT

W trakcie Dni Otwartych eksperci Coders Lab opowiedzą o aktualnej sytuacji na rynku pracy – o tym, jakie są prognozy i trendy dla branży oraz jakie możliwości stoją przed każdą osobą, która stawia pierwsze kroki w IT. Nie zabraknie również tematu wysokości zarobków na poszczególnych szczeblach kariery programisty czy testera. Ponadto, specjaliści podpowiedzą, które cechy i umiejętności są kluczowe dla rozwoju zawodowego w różnych obszarach IT. Duża część spotkania zostanie poświęcona kwestiom edukacyjnym, oraz temu, jaki tryb nauki sprawdzi się najlepiej - tak, aby każda osoba rozpoczynająca kurs, była w stanie pogodzić go z pracą czy życiem rodzinnym. Prowadzący opowiedzą o tym, czym charakteryzuje się bootcamp, podpowiedzą jak znaleźć sposób na sfinansowanie nauki, a także jak szukać pracy po zakończonym kursie. Całość zakończy sesja Q&A, czyli czas na dyskusję i pytania do wykładowców szkoły Coders Lab.

– Planowany przez nas cykl to przede wszystkim możliwość bezpośredniego kontaktu ze szkoleniowcami, mentorami i praktykami, którzy nie tylko uczą kodowania, ale też podpowiadają jak sobie radzić w branży IT. Wydarzenie może być ciekawą propozycją dla licealistów lub studentów, którzy z różnych powodów nie mają jeszcze sprecyzowanych planów odnośnie swojej drogi zawodowej. Serdecznie zapraszamy również wszystkie osoby, które z jakiegoś powodu nie są zadowolone ze swojej aktualnej sytuacji zawodowej i poszukują życiowej zmiany. Pokażemy, że IT daje wiele możliwości dla osób w różnym wieku i z różnym doświadczeniem. Krótko mówiąc – przekonamy, że na przebranżowienie nigdy nie jest za późno – twierdzi Jacek Lisowski, Country Manager Coders Lab.

Spotkania w czterech miastach

W ramach cyklu Dni Otwartych zostały zorganizowane spotkania w pięciu miastach, w których szkoła Coders Lab prowadzi swoje kursy. Oprócz Warszawy wydarzenie odbyło się we Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu i Krakowie.

Wstęp na Dni Otwarte jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona, dlatego o udziale decyduje kolejność zgłoszeń i rejestracji na stronie www. Wydarzenie odbędzie się z uwzględnieniem aktualnie obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Showroom VisionCube z Sony Crystal LED Biuro prasowe
2024-06-27 | 16:15

Showroom VisionCube z Sony Crystal LED

Atutem showroomów jest możliwość przetestowania wysoko zaawansowanych rozwiązań przed zakupem. To szansa na rozmowę z ekspertami, aby pozyskać wiedzę, sprecyzować oczekiwania i na
IT i technologie Kolejny nowy najemca w Blue City - to szybko rosnąca hiszpańska marka
2024-06-27 | 14:00

Kolejny nowy najemca w Blue City - to szybko rosnąca hiszpańska marka

Niespełna dwa tygodnie po otwarciu butiku RP Store na klientów Blue City czeka kolejna nowość - sklep hiszpańskiej marki Kamalion, pełen nowoczesnych akcesoriów
IT i technologie Ponadczasowa Podróż: Kroniki Titanic Belfast
2024-06-27 | 13:00

Ponadczasowa Podróż: Kroniki Titanic Belfast

Panasonic przekształca Titanic Belfast, oferując niezwykle silne i poruszające doświadczenie immersyjne. Dzięki zaawansowanej technologii LCD, ta znana atrakcja turystyczna zapewnia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.