Wyłoniono beneficjentów I edycji funduszu stypendialnego "Różnorodność w IT"
Wzmocnienie różnorodności na rynku pracy IT i wsparcie osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej i życiowej to założenia stojące za powołaniem funduszu stypendialnego “Różnorodność w IT”. Spośród 149 otrzymanych zgłoszeń, komisja wybrała 10 osób, które przystąpią do programu i rozpoczną naukę na kursach oferowanych przez Future Collars, nowoczesną szkołę programowania i kompetencji cyfrowych online.
Napłynęło do nas niemal 150 różnorodnych aplikacji i za każdą historią, którą czytaliśmy, stała osoba zasługująca na wsparcie. Wśród ubiegających się o stypendium, znalazły się 24 osoby z niepełnosprawnością, 8 opiekunów osób z niepełnosprawnością, 3 uchodźców i 45 osób bezrobotnych. Ostateczny wybór beneficjentów był dla nas bardzo trudny i żałujemy, że nie możemy pomóc większej liczbie osób – mówi Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska, założycielki Future Collars.
Do drugiego etapu rekrutacji dostało się 23 kandydatów, których zaproszono na rozmowy kwalifikacyjne. Spośród nich komisja wyłoniła ostatecznie 10 osób, którym zostało przyznane stypendium. W gronie beneficjentów znaleźli się przedstawiciele grupy LGBTQ+, osoby pochodzące z małej miejscowości, osoby z niepełnosprawnościami oraz opiekujące się chorym członkiem rodziny, a także bezrobotni w wieku powyżej 45 lat.
Stypendyści wezmą udział w następujących kursach: Tester Oprogramowania, Frontend Developer, UX Designer i Python Developer. Dzięki wsparciu finansowemu Partnerów funduszu: Santander Bank Polska, Ten Square Games oraz NESsT, zakwalifikowane osoby pokryją jedynie 10% kosztów wybranego bootcampu. Oprócz uczestnictwa w kursie, beneficjenci dołączą też do trzymiesięcznego programu mentoringowego prowadzonego przez Dare IT oraz Partnerów i wezmą udział w lekcjach języka angielskiego online dedykowanego branży IT w szkole językowej Eklektika - Language Means Business. Po otrzymaniu certyfikatów eksperci ds. rekrutacji w Future Collars pomogą im stworzyć profesjonalne CV oraz przygotują do procesu rekrutacyjnego.
Zgłoszenia, które tak licznie napłynęły do funduszu, pokazały, jak wiele osób chcących rozpocząć pracę w IT, potrzebuje wsparcia finansowego i merytorycznego. Wierzymy, że coraz więcej firm będzie angażować się w naszą inicjatywę i wspólnie będziemy mogli przyczyniać się do budowania świata równych szans, w którym płeć, wiek czy miejsce zamieszkania nie decydują o sukcesie zawodowym i nie mają wpływu na sytuację życiową – mówi Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska, założycielki Future Collars.
Nabór do II edycji funduszu Różnorodność w IT odbędzie się jesienią br. Niezbędne informacje pojawią się na stronie internetowej Future Collars oraz w mediach społecznościowych.
Strona funduszu: https://futurecollars.com/pl/fundusz-roznorodnosci-w-it/
O Future Collars:
Future Collars to nowoczesna szkoła programowania i kompetencji cyfrowych działająca w formule online. Produkt wyróżnia wysoki poziom inkluzywności: jako jedyni w Polsce posiadamy platformę przystosowaną do nauki osób z niepełnosprawnością wzrokową i ruchową. Różnorodność w IT jest dla nas priorytetem. Od początku istnienia wspieramy w szczególności kobiety i otwieramy przed nimi drogę do przebranżowienia się i rozpoczęcia perspektywicznej kariery w IT lub w tzw. zawodach przyszłości, niezależnie od wykształcenia i miejsca zamieszkania. W 2020 roku Koźmiński Business Hub uznał Future Collars za jeden ze Startupów Pozytywnego Wpływu, a rok wcześniej European Venture Philanthropy za jeden z najciekawszych społecznych biznesów w regionie CEE.
Strona Future Collars: https://futurecollars.com/pl/
Facebook: https://www.facebook.com/FutureCollars
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/futurecollars/

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.