Komunikaty PR

Wyłoniono beneficjentów I edycji funduszu stypendialnego "Różnorodność w IT"

2021-07-15  |  12:28

 

Wzmocnienie różnorodności na rynku pracy IT i wsparcie osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej i życiowej to założenia stojące za powołaniem funduszu stypendialnego “Różnorodność w IT”. Spośród 149 otrzymanych zgłoszeń, komisja wybrała 10 osób, które przystąpią do programu i rozpoczną naukę na kursach oferowanych przez Future Collars, nowoczesną szkołę programowania i kompetencji cyfrowych online.

Napłynęło do nas niemal 150 różnorodnych aplikacji i za każdą historią, którą czytaliśmy, stała osoba zasługująca na wsparcie. Wśród ubiegających się o stypendium, znalazły się 24 osoby z niepełnosprawnością, 8 opiekunów osób z niepełnosprawnością, 3 uchodźców i 45 osób bezrobotnych. Ostateczny wybór beneficjentów był dla nas bardzo trudny i żałujemy, że nie możemy pomóc większej liczbie osób – mówi Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska, założycielki Future Collars.

Do drugiego etapu rekrutacji dostało się 23 kandydatów, których zaproszono na rozmowy kwalifikacyjne. Spośród nich komisja wyłoniła ostatecznie 10 osób, którym zostało przyznane stypendium. W gronie beneficjentów znaleźli się przedstawiciele grupy LGBTQ+, osoby pochodzące z małej miejscowości, osoby z niepełnosprawnościami oraz opiekujące się chorym członkiem rodziny, a także bezrobotni w wieku powyżej 45 lat.

Stypendyści wezmą udział w następujących kursach: Tester Oprogramowania, Frontend Developer, UX Designer i Python Developer. Dzięki wsparciu finansowemu Partnerów funduszu: Santander Bank Polska, Ten Square Games oraz NESsT, zakwalifikowane osoby pokryją jedynie 10% kosztów wybranego bootcampu. Oprócz uczestnictwa w kursie, beneficjenci dołączą też do trzymiesięcznego programu mentoringowego prowadzonego przez Dare IT oraz Partnerów i wezmą udział w lekcjach języka angielskiego online dedykowanego branży IT w szkole językowej Eklektika - Language Means Business. Po otrzymaniu certyfikatów eksperci ds. rekrutacji w Future Collars pomogą im stworzyć profesjonalne CV oraz przygotują do procesu rekrutacyjnego.

Zgłoszenia, które tak licznie napłynęły do funduszu, pokazały, jak wiele osób chcących rozpocząć pracę w IT, potrzebuje wsparcia finansowego i merytorycznego. Wierzymy, że coraz więcej firm będzie angażować się w naszą inicjatywę i wspólnie będziemy mogli przyczyniać się do budowania świata równych szans, w którym płeć, wiek czy miejsce zamieszkania nie decydują o sukcesie zawodowym i nie mają wpływu na sytuację życiową – mówi Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska, założycielki Future Collars.

Nabór do II edycji funduszu Różnorodność w IT odbędzie się jesienią br. Niezbędne informacje pojawią się na stronie internetowej Future Collars oraz w mediach społecznościowych.

Strona funduszu: https://futurecollars.com/pl/fundusz-roznorodnosci-w-it/


O Future Collars:

Future Collars to nowoczesna szkoła programowania i kompetencji cyfrowych działająca w formule online. Produkt wyróżnia wysoki poziom inkluzywności: jako jedyni w Polsce posiadamy platformę przystosowaną do nauki osób z niepełnosprawnością wzrokową i ruchową. Różnorodność w IT jest dla nas priorytetem. Od początku istnienia wspieramy w szczególności kobiety i otwieramy przed nimi drogę do przebranżowienia się i rozpoczęcia perspektywicznej kariery w IT lub w tzw. zawodach przyszłości, niezależnie od wykształcenia i miejsca zamieszkania. W 2020 roku Koźmiński Business Hub uznał Future Collars za jeden ze Startupów Pozytywnego Wpływu, a rok wcześniej European Venture Philanthropy za jeden z najciekawszych społecznych biznesów w regionie CEE.

Strona Future Collars: https://futurecollars.com/pl/

Facebook: https://www.facebook.com/FutureCollars

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/futurecollars/

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Showroom VisionCube z Sony Crystal LED Biuro prasowe
2024-06-27 | 16:15

Showroom VisionCube z Sony Crystal LED

Atutem showroomów jest możliwość przetestowania wysoko zaawansowanych rozwiązań przed zakupem. To szansa na rozmowę z ekspertami, aby pozyskać wiedzę, sprecyzować oczekiwania i na
IT i technologie Kolejny nowy najemca w Blue City - to szybko rosnąca hiszpańska marka
2024-06-27 | 14:00

Kolejny nowy najemca w Blue City - to szybko rosnąca hiszpańska marka

Niespełna dwa tygodnie po otwarciu butiku RP Store na klientów Blue City czeka kolejna nowość - sklep hiszpańskiej marki Kamalion, pełen nowoczesnych akcesoriów
IT i technologie Ponadczasowa Podróż: Kroniki Titanic Belfast
2024-06-27 | 13:00

Ponadczasowa Podróż: Kroniki Titanic Belfast

Panasonic przekształca Titanic Belfast, oferując niezwykle silne i poruszające doświadczenie immersyjne. Dzięki zaawansowanej technologii LCD, ta znana atrakcja turystyczna zapewnia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.