Zalman CNPS10X Performa Black - gotowy na wyzwania
Zalman CNPS10X Performa Black to chłodzenie procesora, które pod płaszczykiem eleganckiej czerni ma skrywać osiągi godne entuzjastów. Uzbrojony w śmigło o średnicy 135 mm ma w ciszy sobie radzić z procesorami o TDP do 180 W, a więc także z topowymi CPU Intela i AMD.
Chłodzenie Zalman CNPS10X Performa Black jest adresowane do osób, które cenią sobie estetyczny wygląd, a jednocześnie oczekują wysokiej kultury pracy i solidnej wydajności. Ważący 860 gramów cooler jest tu wyposażony w wentylator turbinowy o średnicy 135 mm z łożyskowaniem EBR. Duże śmigło ma generować hałas o natężeniu nie większym niż 28 dBA. Odgłosy chłodzenia powinny więc wtopić się w szumy tła i być niezauważalne dla użytkownika.
Jednocześnie wentylator cechuje się żywotnością szacowaną na około 50 000 godzin i zdolnością do przepompowania ok. 127,7 m sześciennych powietrza w ciągu godziny. Ma to wystarczyć do rozproszenia nawet 180 W ciepła z radiatora oraz schłodzenia sekcji zasilania (VRM) płyty głównej. Energię z CPU transferują cztery miedziane ciepłowody. Każdy z nich ma sześć mm średnicy i bezpośredni kontakt z odpromiennikiem ciepła na procesorze (Direct Touch Heatpipe).
Sam radiator został zaprojektowany w taki sposób, by nie kolidować z pamięciami i znajdującymi się w pobliżu modułami na płytach głównych. Przełożyło się to na całkowitą wysokość, która w przypadku chłodzenia Zalman CNPS10X Performa Black wynosi 165 mm. Warto wziąć ją pod uwagę, gdyż może się okazać, że nie wszystkie obudowy typu midi tower oferują dość przestrzeni na taki cooler.
W zestawie, oprócz standardowych akcesoriów montażowych, znajduje się pasta termoprzewodząca ZM-STC8 o wysokim współczynniku przewodności cieplnej. Chłodzenie procesora Zalman CNPS10X Performa Black jest kompatybilne z większością nowoczesnych podstawek Intela i AMD.
Chłodzenie Zalman CNPS10X wyceniono na 180 zł.
Dane techniczne:
- model: CNPS10X Performa Black
- wymiary: 165 x 140 x 170
- materiał: aluminium, miedź
- waga: 860 g
- kompatybilne podstawki:
- Intel LGA2066/2011-V3/2011/1200/115X/1366
- AMD: AM4/AM3+/AM3/FM2+/FM2
- maks. TDP procesora: 180 W
- wymiary wentylatora: 135 x 135 x 25 mm
- prędkość obrotowa wentylatora: 700 - 1500 obr./min. (+/- 10%)
- maks. przepływ powietrza: ok. 127,7 m3/h (+/-10%)
- maks. natężenie hałasu: 28 dB(A) +/-10%
- łożyskowanie wentylatora: EBR
- żywotność wentylatora: 50 000 godzin
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.