Zalman CNPS10X Performa ST - dyskretne chłodzenie dla mocnych procesorów

Chłodzenie Zalman CNPS10X Performa ST jest adresowane do osób szukających cichego, dyskretnego chłodzenia o wysokiej wydajności. Kluczem do sukcesu ma być 135-mm wentylator turbinowy, formujący zwarty strumień powietrza. Cechuje się on mniejszymi wibracjami i chłodzi także sekcję VRM płyty głównej.
Zalman CNPS10X Performa ST to chłodzenie procesora, które ma przyciągać uwagę subtelnym designem i kulturą pracy. W swoich materiałach producent porównuje jego głośność do szeptu czy poziomu szumów cichej, pozbawionej ruchu ulicy. Konstrukcja wyposażona w wentylator turbinowy o średnicy 135 mm ma generować nie więcej niż 27 dBA. Śmigło z łożyskami EBR ma też formować bardziej zwarty strumień powietrza (przepływ ok. 127,7 m sześciennych /h) i być mniej podatne na wibracje.
W porównaniu z wentylatorami, z łożyskami tulejowymi, wyższa ma być także jego żywotność. Jest ona szacowana na około 50 000 godzin, a więc o ponad 50% więcej. Śmigło osadzone jest na aluminiowym radiatorze, do którego ciepło dostarczają miedziane ciepłowody. Każdy z nich ma sześć milimetrów średnicy i bezpośredni kontakt z procesorem, dzięki technologii DTH. Konstrukcja coolera pozwala nie tylko na schładzanie CPU, lecz także sekcję zasilania (VRM) płyty głównej.
Dzięki asymetrycznej konstrukcji radiatora, Zalman CNPS10X Performa ST ma być chłodzeniem przyjaznym wysokim modułom pamięci RAM. Jednocześnie powinno ono bez trudu zmieścić się w obudowach midi tower - jego wysokość to 155 milimetrów. Ważąca 860 g konstrukcja współpracuje z większością popularnych podstawek pod procesory Intela i AMD. Jej osiągi mają z kolei wystarczać do ostudzenia jednostek z serii Core i9 czy Ryzen 9.
Chłodzenie procesora Zalman CNPS10X Performa ST będzie sprzedawane w zestawie z pastą Zalman ZM-STC8, która ma odznaczać się wysokim przewodnictwem cieplnym.
Zalman CNPS10X Performa ST wyceniono na ok. 180 zł
Dane techniczne:
- model: CNPS10X Performa ST
- wymiary: 135 x 95 x 155 mm
- materiał: aluminium, miedź
- waga: 860 g
- kompatybilne podstawki:
- Intel LGA2066/2011-V3/2011/1200/115X
- AMD: AM4
- maks. TDP procesora: 180 W
- wymiary wentylatora: 135 x 135 x 25 mm
- prędkość obrotowa wentylatora: 700 - 1500 obr./min. (+/- 10%)
- maks. przepływ powietrza: ok. 127,7 m3/h (+/-10%)
- maks. natężenie hałasu: 27 dB(A) +/-10%
- łożyskowanie wentylatora: EBR
- żywotność wentylatora: 50 000 godzin

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.