Zalman CNPS7600 RGB - maluch do zadań specjalnych
Mini-PC o dużych możliwościach nie musi być nudny - z takiego założenia wyszli projektanci firmy Zalman. W rezultacie powstał niskoprofilowy cooler CPU, który zmieści się w naprawdę ciasnych obudowach i rozświetli je paletą barw.
Chłodzenie Zalman CNPS7600 RGB ma strukturę kwiatu i 52 milimetry wysokości. Pojedynczy ciepłowód, stykający się bezpośrednio z procesorem (DTH), obiega centralnie umieszczone śmigło i rozprowadza ciepło między żeberkami radiatora. Producent obiecuje, że ważąca 250 gramów konstrukcja jest w stanie poradzić sobie z CPU o TDP równym 95 W. To dość by uporać się z niejedną jednostką z serii Core i7 czy Ryzen 7.
Fani mini-PC mają zatem dość dużą swobodę w doborze procesora. Przez wykonany z miedzi i aluminium radiator powietrze tłoczy 92-milimetrowy wentylator. Ma on łożyskowanie HDB i łopatki z wypustkami w kształcie płetwy rekina. Mają one przekładać się na optymalny przepływ powietrza i ograniczać emitowany hałas oraz wibracje. Śmigło wiruje z prędkością do 2000 obrotów na minutę i pompuje 60,82 m kw. powietrza na godzinę, chłodząc zarówno jednostkę centralną, jak i znajdujące się w jej pobliżu komponenty.
Jednocześnie producent chwali się, że CNPS7600 RGB generuje hałas o natężeniu nie większym niż 32 dB(A). W skrajnym przypadku chłodzenie powinno tylko nieznacznie wybijać się ponad szumy tła, które w przypadku ustronnej, pozbawionej ruchu ulicy wynoszą około 30 dB. Całości dopełnia podświetlenie RGB, a dzięki adresowalnym diodom LED ma zapewniać oszałamiające efekty świetlne i możliwości personalizacji.
Chłodzenie Zalman CNPS7600 RGB jest kompatybilne z popularnymi podstawkami pod procesory Intela (LGA 1200, 115x i 775) oraz AMD (AM4 i AM3). Montaż urządzenia odbywa się bez potrzeby sięgania po narzędzia. W zestawie z chłodzeniem producent dołącza pastę ZM-STG2M o wysokim przewodnictwie cieplnym. Rynkowy debiut coolera został zaplanowany na pierwszy kwartał 2022 r. zaś jego cena ma wynosić ok. 85 zł.
Dane techniczne:
- model: CNPS7600 RGB
- wymiary: 112 x 108 x 52 mm
- materiał: aluminium, miedź
- waga: 250 g
- kompatybilne podstawki:
- Intel LGA 1200/115X, 775
- AMD: AM4, AM3
- maks. TDP procesora: 95 W
- średnica wentylatora: 92 mm
- prędkość obrotowa wentylatora: 800 - 2000 obr./min. (+/- 10%)
- maks. przepływ powietrza: ok. 60,82 m sześć./h (+/-10%)
- maks. natężenie hałasu: 32 dB(A) +/-10%
- łożyskowanie wentylatora: HDB
- żywotność wentylatora: 50 000 godzin

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.