Komunikaty PR

Zalman CNPS7600 RGB - maluch do zadań specjalnych

2021-11-18  |  14:00
Biuro prasowe

Mini-PC o dużych możliwościach nie musi być nudny - z takiego założenia wyszli projektanci firmy Zalman. W rezultacie powstał niskoprofilowy cooler CPU, który zmieści się w naprawdę ciasnych obudowach i rozświetli je paletą barw.

Chłodzenie Zalman CNPS7600 RGB ma strukturę kwiatu i 52 milimetry wysokości. Pojedynczy ciepłowód, stykający się bezpośrednio z procesorem (DTH), obiega centralnie umieszczone śmigło i rozprowadza ciepło między żeberkami radiatora. Producent obiecuje, że ważąca 250 gramów konstrukcja jest w stanie poradzić sobie z CPU o TDP równym 95 W. To dość by uporać się z niejedną jednostką z serii Core i7 czy Ryzen 7.

 

 

 

Fani mini-PC mają zatem dość dużą swobodę w doborze procesora. Przez wykonany z miedzi i aluminium radiator powietrze tłoczy 92-milimetrowy wentylator. Ma on łożyskowanie HDB i łopatki z wypustkami w kształcie płetwy rekina. Mają one przekładać się na optymalny przepływ powietrza i ograniczać emitowany hałas oraz wibracje. Śmigło wiruje z prędkością do 2000 obrotów na minutę i pompuje 60,82 m kw. powietrza na godzinę, chłodząc zarówno jednostkę centralną, jak i znajdujące się w jej pobliżu komponenty.

 

 

Jednocześnie producent chwali się, że CNPS7600 RGB generuje hałas o natężeniu nie większym niż 32 dB(A). W skrajnym przypadku chłodzenie powinno tylko nieznacznie wybijać się ponad szumy tła, które w przypadku ustronnej, pozbawionej ruchu ulicy wynoszą około 30 dB. Całości dopełnia podświetlenie RGB, a dzięki adresowalnym diodom LED ma zapewniać oszałamiające efekty świetlne i możliwości personalizacji.

 

 

Chłodzenie Zalman CNPS7600 RGB jest kompatybilne z popularnymi podstawkami pod procesory Intela (LGA 1200, 115x i 775) oraz AMD (AM4 i AM3). Montaż urządzenia odbywa się bez potrzeby sięgania po narzędzia. W zestawie z chłodzeniem producent dołącza pastę ZM-STG2M o wysokim przewodnictwie cieplnym. Rynkowy debiut coolera został zaplanowany na pierwszy kwartał 2022 r. zaś jego cena ma wynosić ok. 85 zł.

 

Dane techniczne:
 

  • model: CNPS7600 RGB
  • wymiary: 112 x 108 x 52 mm
  • materiał: aluminium, miedź
  • waga: 250 g
  • kompatybilne podstawki:
    • Intel LGA 1200/115X, 775
    • AMD: AM4, AM3
  • maks. TDP procesora: 95 W
  • średnica wentylatora: 92 mm
  • prędkość obrotowa wentylatora: 800 - 2000 obr./min. (+/- 10%)
  • maks. przepływ powietrza: ok. 60,82 m sześć./h (+/-10%)
  • maks. natężenie hałasu: 32 dB(A) +/-10%
  • łożyskowanie wentylatora: HDB
  • żywotność wentylatora: 50 000 godzin
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce Biuro prasowe
2024-07-01 | 10:00

Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce

Feedink - dostawca technologii specjalizujący się w rozwiązaniach dla e-commerce, wprowadził do oferty Cropink – innowacyjne narzędzie reklamowe, które ma na celu
IT i technologie iiyama prezentuje nowe gamingowe monitory z serii Red Eagle z matrycami Fast IPS
2024-07-01 | 09:00

iiyama prezentuje nowe gamingowe monitory z serii Red Eagle z matrycami Fast IPS

iiyama zapowiada nową serię gamingowych monitorów z klanu Red Eagle wyposażonych w 180Hz matrycę Fast IPS o superszybkim czasie reakcji plamki wynoszącym zaledwie 0,2 ms (MPRT).
IT i technologie Showroom VisionCube z Sony Crystal LED
2024-06-27 | 16:15

Showroom VisionCube z Sony Crystal LED

Atutem showroomów jest możliwość przetestowania wysoko zaawansowanych rozwiązań przed zakupem. To szansa na rozmowę z ekspertami, aby pozyskać wiedzę, sprecyzować oczekiwania i na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gospodarka

Przyspieszają prace nad zmianą ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Nowe przepisy mają wejść w życie na początku 2025 roku

Ministerstwo Finansów kończy prace nad nowymi przepisami dotyczącymi finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Po prekonsultacjach ze stroną samorządową wkrótce prace nad projektem ustawy zostaną wpisane do prac rządu. – Robimy wszystko, żeby przepisy weszły w życie z początkiem przyszłego roku – mówi Hanna Majszczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów. Reforma jest konieczna, bo sytuacja finansowa samorządów pogorszyła się znacząco w ostatnich latach, głównie z powodu niekorzystnych zmian podatkowych. O ile w 2018 roku tylko 2 proc. JST prognozowało deficyt operacyjny, o tyle w 2023 roku była to już ponad połowa.

Konsument

Wypełnianie dokumentacji to nawet dwie trzecie czasu pracy lekarza. Inteligentne cyfrowe narzędzia zaczynają to zmieniać

Choć wykorzystanie cyfrowych narzędzi w opiece zdrowotnej rośnie, to wciąż papierologia jest zmorą dla personelu medycznego. Podobnie jak obowiązki administracyjne. – W zależności od specjalizacji wypełnianie niezbędnej dokumentacji może zajmować od jednej czwartej do nawet dwóch trzecich czasu, jaki lekarz ma na przyjęcie pacjenta – mówi Paweł Paczuski, współzałożyciel i prezes zarządu upmedic. Polski medtech opracował zasilanego AI inteligentnego asystenta lekarza, który istotnie przyspiesza ten proces. Ma to znaczenie szczególnie w diagnostyce, gdzie na opisy badań pacjenci czekają tygodniami, co przekłada się na skuteczność ich leczenia. W przyszłości ten proces będzie wspierany jeszcze silniej przez dalszy rozwój sztucznej inteligencji.

Ochrona środowiska

Nowe obowiązki przedsiębiorców dotyczące jednorazowych opakowań z plastiku. Takie regulacje zyskują duże poparcie społeczne

1 lipca wchodzą w życie nowe obowiązki dotyczące gospodarowania odpadami opakowaniowymi. Przedsiębiorcy w gastronomii będą musieli oferować klientom alternatywne dla plastikowych opakowania wielorazowego użytku na żywność i napoje. Obowiązkiem staje się także stosowanie zakrętek i wieczek przymocowanych do butelek i kartoników, by ten cenny surowiec trafiał również do przetworzenia. Nowe wymogi to kolejne etapy wdrażania dyrektywy plastikowej, której celem jest ograniczenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych zalegających na wysypiskach śmieci. W planach są kolejne regulacje, które mają sprawić, że opakowania staną się bardziej przyjazne dla środowiska. Globalne badania wskazują, że takie przepisy cieszą się dużym poparciem w społeczeństwach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.