Zalman CNPS7600 RGB - maluch do zadań specjalnych
Mini-PC o dużych możliwościach nie musi być nudny - z takiego założenia wyszli projektanci firmy Zalman. W rezultacie powstał niskoprofilowy cooler CPU, który zmieści się w naprawdę ciasnych obudowach i rozświetli je paletą barw.
Chłodzenie Zalman CNPS7600 RGB ma strukturę kwiatu i 52 milimetry wysokości. Pojedynczy ciepłowód, stykający się bezpośrednio z procesorem (DTH), obiega centralnie umieszczone śmigło i rozprowadza ciepło między żeberkami radiatora. Producent obiecuje, że ważąca 250 gramów konstrukcja jest w stanie poradzić sobie z CPU o TDP równym 95 W. To dość by uporać się z niejedną jednostką z serii Core i7 czy Ryzen 7.
Fani mini-PC mają zatem dość dużą swobodę w doborze procesora. Przez wykonany z miedzi i aluminium radiator powietrze tłoczy 92-milimetrowy wentylator. Ma on łożyskowanie HDB i łopatki z wypustkami w kształcie płetwy rekina. Mają one przekładać się na optymalny przepływ powietrza i ograniczać emitowany hałas oraz wibracje. Śmigło wiruje z prędkością do 2000 obrotów na minutę i pompuje 60,82 m kw. powietrza na godzinę, chłodząc zarówno jednostkę centralną, jak i znajdujące się w jej pobliżu komponenty.
Jednocześnie producent chwali się, że CNPS7600 RGB generuje hałas o natężeniu nie większym niż 32 dB(A). W skrajnym przypadku chłodzenie powinno tylko nieznacznie wybijać się ponad szumy tła, które w przypadku ustronnej, pozbawionej ruchu ulicy wynoszą około 30 dB. Całości dopełnia podświetlenie RGB, a dzięki adresowalnym diodom LED ma zapewniać oszałamiające efekty świetlne i możliwości personalizacji.
Chłodzenie Zalman CNPS7600 RGB jest kompatybilne z popularnymi podstawkami pod procesory Intela (LGA 1200, 115x i 775) oraz AMD (AM4 i AM3). Montaż urządzenia odbywa się bez potrzeby sięgania po narzędzia. W zestawie z chłodzeniem producent dołącza pastę ZM-STG2M o wysokim przewodnictwie cieplnym. Rynkowy debiut coolera został zaplanowany na pierwszy kwartał 2022 r. zaś jego cena ma wynosić ok. 85 zł.
Dane techniczne:
- model: CNPS7600 RGB
- wymiary: 112 x 108 x 52 mm
- materiał: aluminium, miedź
- waga: 250 g
- kompatybilne podstawki:
- Intel LGA 1200/115X, 775
- AMD: AM4, AM3
- maks. TDP procesora: 95 W
- średnica wentylatora: 92 mm
- prędkość obrotowa wentylatora: 800 - 2000 obr./min. (+/- 10%)
- maks. przepływ powietrza: ok. 60,82 m sześć./h (+/-10%)
- maks. natężenie hałasu: 32 dB(A) +/-10%
- łożyskowanie wentylatora: HDB
- żywotność wentylatora: 50 000 godzin
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.