Zalman i3 - przewiewna i efektowna obudowa PC
Zalman i3 to obudowa, która ma być maksymalnie przewiewna i praktyczna. W standardzie ma zamontowane cztery śmigła z efektownym podświetleniem LED. Akrylowe okno eksponuje wnętrze i otwór pozwalający na swobodną wymianę coolera CPU. Całość zaś okraszona jest przystępną dla portfela ceną.
Obudowa Zalman i3 zwraca uwagę niemal w całości pokrytym siatką frontowym panelem. Za nią kryją się trzy fabryczne wentylatory z białym podświetleniem LED. Pompują one chłodne powietrze w kierunku komponentów i czwartego śmigła, zamontowanego z tyłu. Ono również lśni bielą, zwracając uwagę poprzez przydymione, akrylowe okno. Takie rozwiązanie nie tylko eksponuje komponenty, lecz także ujawnia jeden z atutów omawianej konstrukcji.
Uchwyt montażowy dla płyty głównej (maks. ATX) posiada otwór, który ma ułatwić ewentualną wymianę chłodzenia procesora już po zakończeniu budowy PC. Sam cooler może mieć maksymalnie 156 mm wysokości. Oprócz czterech wspierających go fabrycznych śmigieł, które tworzą ciąg chłodnego powietrza, zmieszczą się jeszcze dwa. Za panelem typu mesh fani chłodzeń AiO upakują radiator o długości do 240 mm. Z kolei karta graficzna może mierzyć do 360 mm.
Na pokładzie jest też miejsce na maksymalnie pięć dysków oraz siedem kart PCI Express. System aranżacji okablowania ma ułatwić optymalne ułożenie przewodów, a budowę PC beznarzędziowe systemy montażu napędów i dostępu do wnętrza. Do panelu I/O, który obejmuje trzy porty USB, dwa gniazda audio i osobny przycisk reset, producent dodał kontroler pozwalający na sterowanie obrotami do sześciu wentylatorów.
Wykonana z metalu i tworzyw sztucznych obudowa Zalman i3 waży około pięciu kilogramów. W sklepach trzeba za nią zapłacić niewiele ponad 200 złotych.
Dane techniczne:
-
model: i3
-
format: ATX midi tower
-
materiał: tworzywa sztuczne, metal
-
waga: 4,7 kg
-
obsługiwane formaty płyt głównych: ATX, m-ATX, m-ITX
-
maks. wysokość chłodzenia CPU: 156 mm
-
maks. długość karty graficznej: 360 mm
-
maks. długość zasilacza: 180 mm
-
liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7
-
liczba zatok 2,5”: 3 + 2 typu combo (3,5” lub 2,5”)
-
miejsca na dodatkowe wentylatory:
-
3 x 120 mm na przednim panelu (fabrycznie zainstalowane z podświetleniem LED)
-
2 x 120 mm na górnym panelu
-
1 x 120 mm na tylnym panelu (fabrycznie zainstalowany z podświetleniem LED)
-
-
możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak, z chłodnicą 120/240 mm na przedniej ściance
-
wyprowadzone złącza:
-
1 x USB 3.0
-
2 x USB 2.0
-
1 x wyjście słuchawkowe
-
1 x wejście mikrofonowe
-
1 x kontroler obrotów
-

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.