Zalman i3 - przewiewna i efektowna obudowa PC
Zalman i3 to obudowa, która ma być maksymalnie przewiewna i praktyczna. W standardzie ma zamontowane cztery śmigła z efektownym podświetleniem LED. Akrylowe okno eksponuje wnętrze i otwór pozwalający na swobodną wymianę coolera CPU. Całość zaś okraszona jest przystępną dla portfela ceną.
Obudowa Zalman i3 zwraca uwagę niemal w całości pokrytym siatką frontowym panelem. Za nią kryją się trzy fabryczne wentylatory z białym podświetleniem LED. Pompują one chłodne powietrze w kierunku komponentów i czwartego śmigła, zamontowanego z tyłu. Ono również lśni bielą, zwracając uwagę poprzez przydymione, akrylowe okno. Takie rozwiązanie nie tylko eksponuje komponenty, lecz także ujawnia jeden z atutów omawianej konstrukcji.
Uchwyt montażowy dla płyty głównej (maks. ATX) posiada otwór, który ma ułatwić ewentualną wymianę chłodzenia procesora już po zakończeniu budowy PC. Sam cooler może mieć maksymalnie 156 mm wysokości. Oprócz czterech wspierających go fabrycznych śmigieł, które tworzą ciąg chłodnego powietrza, zmieszczą się jeszcze dwa. Za panelem typu mesh fani chłodzeń AiO upakują radiator o długości do 240 mm. Z kolei karta graficzna może mierzyć do 360 mm.
Na pokładzie jest też miejsce na maksymalnie pięć dysków oraz siedem kart PCI Express. System aranżacji okablowania ma ułatwić optymalne ułożenie przewodów, a budowę PC beznarzędziowe systemy montażu napędów i dostępu do wnętrza. Do panelu I/O, który obejmuje trzy porty USB, dwa gniazda audio i osobny przycisk reset, producent dodał kontroler pozwalający na sterowanie obrotami do sześciu wentylatorów.
Wykonana z metalu i tworzyw sztucznych obudowa Zalman i3 waży około pięciu kilogramów. W sklepach trzeba za nią zapłacić niewiele ponad 200 złotych.
Dane techniczne:
-
model: i3
-
format: ATX midi tower
-
materiał: tworzywa sztuczne, metal
-
waga: 4,7 kg
-
obsługiwane formaty płyt głównych: ATX, m-ATX, m-ITX
-
maks. wysokość chłodzenia CPU: 156 mm
-
maks. długość karty graficznej: 360 mm
-
maks. długość zasilacza: 180 mm
-
liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7
-
liczba zatok 2,5”: 3 + 2 typu combo (3,5” lub 2,5”)
-
miejsca na dodatkowe wentylatory:
-
3 x 120 mm na przednim panelu (fabrycznie zainstalowane z podświetleniem LED)
-
2 x 120 mm na górnym panelu
-
1 x 120 mm na tylnym panelu (fabrycznie zainstalowany z podświetleniem LED)
-
-
możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak, z chłodnicą 120/240 mm na przedniej ściance
-
wyprowadzone złącza:
-
1 x USB 3.0
-
2 x USB 2.0
-
1 x wyjście słuchawkowe
-
1 x wejście mikrofonowe
-
1 x kontroler obrotów
-

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.