Zalman S3 - elegancka i funkcjonalna obudowa dla peceta
Klasyczna czerń, proste linie, szczotkowany front z metalowymi wlotami powietrza. Wewnątrz miejsce na osiem wentylatorów, które mają zapewnić płynny obieg powietrza oraz wydajne podzespoły. Można je podziwiać przez przezroczysty panel boczny. Oto w największym skrócie obudowa Zalman S3.
Zalman S3 to lekka (3,7 kg), kompaktowa obudowa midi tower. W środku zmieszczą się standardowe płyty główne ATX, jak również karty graficzne o długości do 330 mm. Chłodzenie procesora może mieć do 156 mm wysokości, a w sukurs mogą mu przyjść dodatkowe wentylatory. W środku zmieści się ich osiem, a zasysanie powietrza do wnętrza wspomagają pokaźne wloty powietrza wkomponowane w przednią ściankę.
W standardzie producent dołącza tylne śmigło, którego zadaniem jest wyciąganie ciepłego powietrza na zewnątrz. Budowany PC można wyposażyć w maksymalnie siedem kart PCIe oraz cztery dyski. Ich montaż nie wymaga użycia narzędzi. Dostęp do wnętrza także powinien być szybki i bezproblemowy. Akrylowy panel boczny, który eksponuje zainstalowane komponenty, można zdemontować wyłącznie przy pomocy dłoni.
Obudowa Zalman S3 jest wyposażona w filtry przeciwkurzowe. Górny jest magnetyczny i ma nie tylko chronić wnętrze przed przenikaniem kurzu, lecz także ułatwiać cyrkulację powietrza. Konstrukcja posiada wydzieloną przestrzeń na zasilacz (maks. 180 mm) oraz funkcjonalny panel I/O na górnej ściance. Obejmuje on trzy porty USB (1 x 3.0, 2 x 2.0), dwa złącza audio i oddzielne przyciski zasilania i resetu.
Osoby, które chciałyby kupić obudowę Zalman S3, znajdą ją w ofertach polskich sprzedawców. Jej cena oscyluje w okolicach 190 złotych.
Dane techniczne:
- model: S3
- format: ATX midi tower
- wymiary (W x S x G): 451 x 189 x 412 mm
- materiał: stal, szkło akrylowe, tworzywo sztuczne
- waga: 3,7 kg
- obsługiwane formaty płyt głównych: ATX, m-ATX, m-ITX
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 156 mm
- maks. długość karty graficznej: 330 mm
- maks. długość zasilacza: 180 mm
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7
- liczba zatok 2,5”: 2
- liczba zatok 3,5”: 2 x typu combo 2,5”/3,5”
- miejsca na dodatkowe wentylatory:
- 3 x 120 mm na przednim panelu
- 2 x 120 mm na górnym panelu
- 1 x 120 mm na tylnym panelu (fabrycznie zainstalowany)
- 2 x 120 mm na dolnej komorze
- wyprowadzone złącza:
- 1 x USB 3.0
- 2 x USB 2.0
- 1 x wyjście słuchawkowe
- 1 x wejście mikrofonowe

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Obowiązki w zakresie zrównoważonego rozwoju staną się mniej uciążliwe. Będą dotyczyć tylko największych firm
Na pierwszy ogień deregulacji w Unii Europejskiej poszły przepisy dotyczące sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju. Obowiązki w tym zakresie będą, zgodnie z planem KE, się koncentrowały na największych podmiotach, co stanowi duże ułatwienie dla średnich podmiotów i małych firm w łańcuchach dostaw, ale też może zmienić proces dochodzenia do neutralności klimatycznej w UE. Raportowanie wpływu na środowisko rzeczywiście wiąże się z dużym wysiłkiem i kosztami, czego firmy się obawiają, ale z drugiej strony coraz więcej podmiotów widzi w tym cenne narzędzie do analizy i dodatkową wartość.
Telekomunikacja
Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.
Konsument
Spada spożycie alkoholu wśród młodzieży. Coraz mniej nastolatków wskazuje na jego łatwą dostępność

Alkohol jest najbardziej rozpowszechnioną wśród polskiej młodzieży substancją psychoaktywną, choć jego spożycie przez nastolatków znacznie spadło w ciągu trzech ostatnich dekad. Wciąż spory odsetek 15–16-latków uważa, że alkohol jest dla nich łatwo dostępny, ale o ile w przypadku piwa spadek w tym obszarze jest znaczący, o tyle w przypadku wódki delikatny trend spadkowy został w ostatnim badaniu zahamowany. Dostępność zaczyna się jednak nie w sklepie, ale już w domu. Co piąty rodzic jest w tej kwestii na tyle liberalny, że godzi się na spożywanie alkoholu przez dziecko w swojej obecności.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.