Zalman S4 i S4 Plus - niedrogie obudowy z charakterem już w sprzedaży
Zalman S4 i S4 Plus to obudowy adresowane do osób, które stawiają na dobry stosunek jakości do ceny. Prezentowane modele mają wyróżniać się nowoczesnym designem i funkcjonalnością. Jednocześnie żaden z nich nie powinien nadszarpnąć domowego budżetu.
Obudowy Zalman S4 i S4 Plus to konstrukcje midi tower, w których można zamontować standardowe płyty ATX. Cechują się one niewielką wagą, wynoszącą niespełna cztery kilogramy. Udało się ją uzyskać dzięki użyciu akrylowego szkła, które jest lżejsze od standardowego. Jednocześnie wykonana z niego ścianka pozwala na wyeksponowanie zainstalowanych wewnątrz komponentów. A jest na nie sporo miejsca.
Wnętrza obudów Zalman S4 i S4 Plus pozwalają na montaż kart graficznych o długości do 315 milimetrów i 160-milimetrowych coolerów CPU. Jest też dość przestrzeni na osiem dodatkowych wentylatorów. Model S4 Plus ma fabrycznie zainstalowane trzy śmigła o średnicy 120 mm - dwa z przodu i jedno z tyłu. Każde z nich ma diody RGB LED, które rozświetlają wnętrze. W wersji S4 są z kolei dwa dyskretne wentylatory.
Fani chłodzeń wodnych mają miejsce na dwie chłodnice. Przednia może mieć do 240 mm długości, tylna zaś 120 mm. Obudowy Zalman S4 i S4 Plus posiadają sloty na siedem kart PCIe i trzy dyski. Utrzymanie wnętrza w czystości mają ułatwić magnetyczne filtry przeciwkurzowe, zlokalizowane na górnej ściance. Optymalne rozmieszczenie przewodów umożliwiać mają montowany na dole zasilacz i system aranżacji okablowania.
Budowę wymarzonego PC ułatwia beznarzędziowy montaż komponentów takich jak dyski i karty rozszerzeń. Dostęp do niezbędnych portów dają z kolei panele I/O. Zalman S4 Plus oferuje trzy porty USB - jeden w wersji 3.0 i dwa 2.0, natomiast w modelu S4 zrezygnowano z jednego gniazda starszego typu. Oba modele posiadają złącza audio, diody sygnalizujące pracę komputera i pamięci masowej oraz przycisk reset.
Obudowy Zalman S4 i S4 Plus pokryto czarnym lakierem. Zdaniem producenta jest on wysokiej jakości i ma skutecznie chronić metalowe elementy przed korozją. Obie prezentowane konstrukcje są już dostępne w sklepach. Sugerowana cena detaliczna dla wyposażonej w ażurowy front obudowy Zalman S4 Plus została ustalona na około 180 zł. Minimalistyczny model S4 powinien z kolei kosztować około 160 zł.
Dane techniczne - Zalman S4 Plus:
- model: S4 Plus
- format: ATX midi tower
- wymiary (W x S x G): 458 x 206 x 400 mm
- materiał: stal, szkło akrylowe, tworzywo sztuczne
- waga: 3,7 kg
- obsługiwane formaty płyt głównych: ATX, m-ATX, m-ITX
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 160 mm
- maks. długość karty graficznej: 315 mm
- maks. długość zasilacza: 180 mm
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7
- liczba zatok 2,5”: 1
- liczba zatok 3,5”: 2 (1 x typu combo)
- miejsca na dodatkowe wentylatory:
- 3 x 120 mm na przednim panelu (2 fabrycznie zainstalowane z podświetleniem LED)
- 2 x 120 mm na górnym panelu
- 1 x 120 mm na tylnym panelu (fabrycznie zainstalowany z podświetleniem LED)
- 2 x 120 mm na dolnej komorze
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- do 240 mm z przodu
- do 120 mm z tyłu
- wyprowadzone złącza:
- 1 x USB 3.0
- 2 x USB 2.0
- 1 x wyjście słuchawkowe
- 1 x wejście mikrofonowe
Dane techniczne - Zalman S4:
- model: S4 Plus
- format: ATX midi tower
- wymiary (W x S x G): 458 x 206 x 380 mm
- materiał: stal, szkło akrylowe, tworzywo sztuczne
- waga: 3,6 kg
- obsługiwane formaty płyt głównych: ATX, m-ATX, m-ITX
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 160 mm
- maks. długość karty graficznej: 315 mm
- maks. długość zasilacza: 180 mm
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7
- liczba zatok 2,5”: 1
- liczba zatok 3,5”: 2 (1 x typu combo)
- miejsca na dodatkowe wentylatory:
- 3 x 120 mm na przednim panelu (1 fabrycznie zainstalowany)
- 2 x 120 mm na górnym panelu
- 1 x 120 mm na tylnym panelu (fabrycznie zainstalowany)
- 2 x 120 mm na dolnej komorze
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- do 240 mm z przodu
- do 120 mm z tyłu
- wyprowadzone złącza:
- 1 x USB 3.0
- 1 x USB 2.0
- 1 x wyjście słuchawkowe
- 1 x wejście mikrofonowe
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.