Zalman Z1 Plus - minimalistyczna obudowa premium dla gamingowych PC
Choć adresowana jest do graczy, uwagę przykuwa minimalistycznym designem. W oczy rzucają się pokaźny, metalowy front typu mesh oraz nierzadko pomijana przez producentów zatoka na napęd 5,25”. Boczną ściankę w całości zastąpiło bezkrawędziowe, szklane okno. Oto obudowa Zalman Z1 Plus.
Zalman Z1 Plus to konstrukcja określana przez producenta mianem premium. Front to w przeważającej części metalowa siatka typu mesh. Pozwala ona na sprawne zasysanie chłodnego powietrza przez dwa fabryczne wentylatory o średnicy 120 mm. Przód wieńczy także zaślepka sygnalizująca gotowość na napęd 5,25”. Jeśli jednak ktoś go nie potrzebuje, zawsze można zainstalować dodatkowe, trzecie śmigło wciągające powietrze.
Wnętrze obudowy Zalman Z1 Plus eksponuje boczna ścianka w formie panoramicznego okna. Taflę hartowanego szkła da się odkręcić bez korzystania z narzędzi i w ten sposób dostać się do środka. Tam zaś wygospodarowano miejsce na pokaźne karty graficzne (do 385 mm), dość wysokie coolery procesora (do 163 mm), maksymalnie siedem kart PCIe i pięć dysków - trzy napędy 2,5” oraz dwa 3,5”. W zatoce 5,25” zmieści się też klasyczny Blu-ray.
W obudowie Zalman Z1 Plus fani zestawów AiO będą w stanie zamontować trzy chłodnice cieczy. Największa z nich, górna, może mieć 280 mm długości. Za perforowanym frontem zmieści się kolejna, 240-milimetrowa. Z tyłu można zaś zdemontować fabryczny wentylator, który wypompowuje ciepłe powietrze z obudowy, i zainstalować na jego miejscu niewielki radiator o długości do 120 mm. Można też pójść w drugą stronę.
Do trzech śmigieł dołączonych przez producenta można dołożyć pięć kolejnych (lub cztery, jeśli ktoś zdecyduje się na wykorzystanie zatoki 5,25”). W przewiewnej obudowie, jaką ma być Zalman Z1 Plus, utrzymanie porządku mają ułatwiać filtry przeciwkurzowe. Na górze producent postawił na wariant magnetyczny, z kolei zasilacz chroni od zanieczyszczeń gęsta siatka. Całość uzupełnia podręczny zestaw gniazd.
Panel I/O w obudowie Zalman Z1 Plus oferuje dwa porty USB 3.0 i jeden w wersji 2.0, gniazda audio dla słuchawek i mikrofonu oraz oddzielny przycisk reset. Osoby, które zaopatrzą się w komponenty z diodami LED, będą mogły zmieniać ustawienia iluminacji z poziomu górnej ścianki. Skąpana w klasycznej czerni konstrukcja ma wymiary 463 x 209 x 485 mm, waży około pięciu kilogramów i pomieści standardowe płyty ATX.
Zalman Z1 Plus trafi do ofert polskich sklepów w ciągu kilku najbliższych miesięcy, wtedy też poznamy jej cenę.
Dane techniczne:
- model: Z1 Plus
- format: ATX midi tower
- wymiary (W x S x G): 463 x 209 x 485 mm
- materiał: stal, hartowane szkło, tworzywo sztuczne
- waga: 5 kg
- kompatybilne formaty płyt głównych: ATX, m-ATX, m-ITX
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 163 mm
- maks. długość karty graficznej: 385 mm
- maks. długość zasilacza: 190 mm
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7
- liczba zatok 2,5”: 3
- liczba zatok 3,5”: 2
- liczba zatok 5,25”: 1
- miejsca na dodatkowe wentylatory:
- 3 x 120 mm na przednim panelu (2 x przy użyciu zatoki 5,25”; zainstalowane 2 x 120 mm)
- 2 x 120/140 mm na górnym panelu
- 2 x 120 mm na komorze na zasilacz
- 1 x 120 mm na tylnym panelu (zainstalowany 1 x 120 mm)
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- do 280 mm na górze
- do 240 mm z przodu
- do 120 mm z tyłu
- wyprowadzone złącza:
- 2 x USB 3.0
- 1 x USB 2.0
- 1 x wyjście słuchawkowe
- 1 x wejście mikrofonowe
- 1 x kontroler podświetlenia LED
- dodatkowe wyposażenie:
- filtry przeciwkurzowe

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai

Praca w IT bez doświadczenia. Liderzy EY GDS o tym, jak odnaleźć swoją ścieżkę do sukcesu na rynku IT
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE
Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.
Ochrona środowiska
Ponad 2 mld ludzi nie ma dostępu do czystej wody. To pogłębia ubóstwo i nierówności społeczne

Brak dostępu do wody pitnej to dziś codzienność m.in. w niektórych krajach Afryki Wschodniej. Idzie za tym nie tylko zwiększone ryzyko chorób, ale też pogłębiające się ubóstwo i nierówności społeczne. Mieszkańcy najbardziej dotkniętych suszą rejonów muszą się bowiem skupiać na poszukiwaniu wody zamiast na pracy czy nauce. ONZ szacuje, że realizacja do 2030 roku Celu 6. Zrównoważonego Rozwoju wymaga znacznego przyspieszenia.
Przemysł
Europejczycy popierają większe zaangażowanie UE w obronność. Prawie 90 proc. oczekuje ściślejszej współpracy państw członkowskich

90 proc. obywateli UE wskazuje, że państwa członkowskie powinny się bardziej zjednoczyć w obliczu obecnych wyzwań. Co istotne, dwie trzecie badanych oczekuje, że UE bardziej zaangażuje się w ich ochronę przed globalnymi zagrożeniami – wskazuje „Eurobarometr 2025”. Takie podejście jest dziś dominujące w większości krajów członkowskich. Sprzyjają temu także narzędzia proponowane przez KE na rzecz zwiększania inwestycji w rozwój zdolności obronnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.