Komunikaty PR

Zalman Z9 Iceberg White - obudowa dla entuzjastów już drodze do sklepów

2021-06-14  |  18:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.02 MB )

Unikalny, charakterystyczny front. Wbudowany holder dla karty graficznej i panel I/O z najnowszymi złączami. Wewnątrz przestrzeń na największe komponenty - trójslotowe GPU, dwudziestocentymetrowe wentylatory czy coolery CPU mierzące 185 mm. Obudowa Zalman Z9 Iceberg White trafia właśnie na sklepowe półki.

Zapowiedziana jakiś czas temu obudowa Zalman Z9 Iceberg White ma łączyć funkcjonalność i elegancki design. Za frontem inspirowanym górą lodową kryje się ponadprzeciętna ilość miejsca. Entuzjaści zmieszczą wewnątrz karty graficzne o długości do 390 mm, a 3 pionowe sloty PCI-Express dają możliwość lepszej ekspozycji tego komponentu. Zadanie ma ułatwić zamontowany fabrycznie holder dla GPU i przygotowane miejsce dla risera PCI-E.

 

Producent zachęca tu do skorzystania z posiadanego w portfolio modelu RGC 422. Mowa tu o konstrukcji z interfejsem PCI-Express 4.0, która ma zapewniać wydajność praktycznie identyczną jak konfiguracje z kartami montowanymi bezpośrednio w slocie na płycie głównej. Zainstalowane pionowo GPU, podobnie jak pozostałe komponenty, da się podziwiać przez okno, które zostało wykonane z hartowanego szkła o grubości 4 mm.

Przestronna i nowoczesna

Optymalny przepływ powietrza można wygenerować za pomocą siedmiu dodatkowych wentylatorów. Oprócz modeli o średnicy do 140 mm w obudowie Zalman Z9 Iceberg White zmieszczą się także większe, nawet 200-milimetrowe śmigła. Fani aktywnych coolerów CPU także mogą dość swobodnie wybierać. Maksymalna wysokość chłodzenia to 185 mm, a więc znacznie więcej niż w większości obudów z segmentu midi tower.

 

Osoby preferujące chłodzenia wodne mają miejsce na dwa radiatory o długości do 360 mm. Czystość wewnątrz obudowy Zalman Z9 Iceberg pomagają utrzymać zamontowane w standardzie filtry przeciwkurzowe. Górny jest osadzony w sztywnej ramie, którą da się zdemontować. Dolny to z kolei wariant szufladkowy, który można wysunąć w celu wyczyszczenia. 

Obudowa Zalman Z9 Iceberg została wyposażona w panel I/O, który oferuje pięć portów USB. Jeden z nich to USB-C w standardzie 3.1 Gen 2. Cztery pozostałe to USB-A, po dwa w wersji 3.0 i 2.0. Jest też gniazdo audio i przycisk do sterowania podświetleniem LED. Na polskim rynku obudowa Zalman Z9 Iceberg White zadebiutuje w połowie czerwca. Jej sugerowana cena detaliczna wyniesie około 400 zł.

 

Osoby, które nie chcą czekać i nie potrzebują aż tak przestronnej obudowy, mogą już teraz zamawiać model Zalman Z3 Iceberg, którego front jest utrzymany w podobnym klimacie. Producent pracuje także nad jeszcze mniejszą wersją w formacie mini-ITX, o której więcej będzie wiadomo już niebawem.

 

Dane techniczne:
 

  • model: Z9 Iceberg White
  • format: ATX midi tower
  • wymiary (W x S x G): 496 x 245 x 473 mm
  • materiał: stal, hartowane szkło, tworzywo sztuczne
  • waga: 9,6 kg
  • kompatybilne formaty płyt głównych: E-ATX, ATX, m-ATX, m-ITX
  • maks. wysokość chłodzenia CPU: 185 mm
  • maks. długość karty graficznej: 390 mm
  • maks. długość zasilacza: 200 mm
  • liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7 + 3 w pionie
  • liczba zatok 2,5”: do 5
  • liczba zatok 3,5”: do 4
  • miejsca na dodatkowe wentylatory:
    • 3 x 120/140 mm lub 2 x 200 mm na przednim panelu (zainstalowany 140 mm)
    • 3 x 120 lub 2 x 140 mm na górnym panelu
    • 1 x 120/140 mm na tylnym panelu (zainstalowany 140 mm)
  • możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
    • do 360 mm z przodu i na górze
  • wyprowadzone złącza:
    • 1 x USB-C 3.1 Gen 2
    • 2 x USB 3.0
    • 2 x USB 2.0
    • 1 x wyjście słuchawkowe
    • 1 x wejście mikrofonowe
    • 1 x kontroler podświetlenia LED
  • dodatkowe wyposażenie:
    • filtry przeciwkurzowe
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.