Komunikaty PR

Zalman Z9 Iceberg White - obudowa dla entuzjastów już drodze do sklepów

2021-06-14  |  18:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.02 MB )

Unikalny, charakterystyczny front. Wbudowany holder dla karty graficznej i panel I/O z najnowszymi złączami. Wewnątrz przestrzeń na największe komponenty - trójslotowe GPU, dwudziestocentymetrowe wentylatory czy coolery CPU mierzące 185 mm. Obudowa Zalman Z9 Iceberg White trafia właśnie na sklepowe półki.

Zapowiedziana jakiś czas temu obudowa Zalman Z9 Iceberg White ma łączyć funkcjonalność i elegancki design. Za frontem inspirowanym górą lodową kryje się ponadprzeciętna ilość miejsca. Entuzjaści zmieszczą wewnątrz karty graficzne o długości do 390 mm, a 3 pionowe sloty PCI-Express dają możliwość lepszej ekspozycji tego komponentu. Zadanie ma ułatwić zamontowany fabrycznie holder dla GPU i przygotowane miejsce dla risera PCI-E.

 

Producent zachęca tu do skorzystania z posiadanego w portfolio modelu RGC 422. Mowa tu o konstrukcji z interfejsem PCI-Express 4.0, która ma zapewniać wydajność praktycznie identyczną jak konfiguracje z kartami montowanymi bezpośrednio w slocie na płycie głównej. Zainstalowane pionowo GPU, podobnie jak pozostałe komponenty, da się podziwiać przez okno, które zostało wykonane z hartowanego szkła o grubości 4 mm.

Przestronna i nowoczesna

Optymalny przepływ powietrza można wygenerować za pomocą siedmiu dodatkowych wentylatorów. Oprócz modeli o średnicy do 140 mm w obudowie Zalman Z9 Iceberg White zmieszczą się także większe, nawet 200-milimetrowe śmigła. Fani aktywnych coolerów CPU także mogą dość swobodnie wybierać. Maksymalna wysokość chłodzenia to 185 mm, a więc znacznie więcej niż w większości obudów z segmentu midi tower.

 

Osoby preferujące chłodzenia wodne mają miejsce na dwa radiatory o długości do 360 mm. Czystość wewnątrz obudowy Zalman Z9 Iceberg pomagają utrzymać zamontowane w standardzie filtry przeciwkurzowe. Górny jest osadzony w sztywnej ramie, którą da się zdemontować. Dolny to z kolei wariant szufladkowy, który można wysunąć w celu wyczyszczenia. 

Obudowa Zalman Z9 Iceberg została wyposażona w panel I/O, który oferuje pięć portów USB. Jeden z nich to USB-C w standardzie 3.1 Gen 2. Cztery pozostałe to USB-A, po dwa w wersji 3.0 i 2.0. Jest też gniazdo audio i przycisk do sterowania podświetleniem LED. Na polskim rynku obudowa Zalman Z9 Iceberg White zadebiutuje w połowie czerwca. Jej sugerowana cena detaliczna wyniesie około 400 zł.

 

Osoby, które nie chcą czekać i nie potrzebują aż tak przestronnej obudowy, mogą już teraz zamawiać model Zalman Z3 Iceberg, którego front jest utrzymany w podobnym klimacie. Producent pracuje także nad jeszcze mniejszą wersją w formacie mini-ITX, o której więcej będzie wiadomo już niebawem.

 

Dane techniczne:
 

  • model: Z9 Iceberg White
  • format: ATX midi tower
  • wymiary (W x S x G): 496 x 245 x 473 mm
  • materiał: stal, hartowane szkło, tworzywo sztuczne
  • waga: 9,6 kg
  • kompatybilne formaty płyt głównych: E-ATX, ATX, m-ATX, m-ITX
  • maks. wysokość chłodzenia CPU: 185 mm
  • maks. długość karty graficznej: 390 mm
  • maks. długość zasilacza: 200 mm
  • liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7 + 3 w pionie
  • liczba zatok 2,5”: do 5
  • liczba zatok 3,5”: do 4
  • miejsca na dodatkowe wentylatory:
    • 3 x 120/140 mm lub 2 x 200 mm na przednim panelu (zainstalowany 140 mm)
    • 3 x 120 lub 2 x 140 mm na górnym panelu
    • 1 x 120/140 mm na tylnym panelu (zainstalowany 140 mm)
  • możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
    • do 360 mm z przodu i na górze
  • wyprowadzone złącza:
    • 1 x USB-C 3.1 Gen 2
    • 2 x USB 3.0
    • 2 x USB 2.0
    • 1 x wyjście słuchawkowe
    • 1 x wejście mikrofonowe
    • 1 x kontroler podświetlenia LED
  • dodatkowe wyposażenie:
    • filtry przeciwkurzowe
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku

Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.