Komunikaty PR

Zestaw narzędzi migracyjnych Red Hat do wirtualizacji - łatwa migracja do chmury

2021-06-28  |  14:58
Biuro prasowe

Red Hat, Inc., czołowy światowy dostawca rozwiązań open source, poinformował o dostępności zestawu narzędzi migracyjnych Red Hat do wirtualizacji. Pomagają one przedsiębiorstwom przyspieszyć realizację strategii otwartych chmur hybrydowych poprzez ułatwienie migracji istniejących obciążeń do nowoczesnej infrastruktury w usprawniony, masowy sposób. Dzięki przeniesieniu newralgicznych aplikacji opartych na maszynach wirtualnych na platformę Red Hat OpenShift działy IT mogą przeprowadzić płynniejszą i bardziej skalowalną modernizację przy jednoczesnym ograniczeniu potencjalnego ryzyka i przestojów.

 

Ponieważ coraz więcej firm korzysta z kontenerów i technologii chmurowych, działy IT muszą zająć się istniejącymi systemami i obciążeniami, z których wiele może działać na infrastrukturze lub zasobach, które nie są kompatybilne z realiami nowoczesnej informatyki. Modernizacja tych środowisk może być czasochłonna, kosztowna i przytłaczająca dla programistów, zespołów operacyjnych i użytkowników biznesowych bez niezbędnych narzędzi.

 

Aby pomóc przedsiębiorstwom przełamać bariery pomiędzy tradycyjnymi i natywnymi obciążeniami w chmurze, w 2020 roku Red Hat wprowadził funkcję OpenShift Virtualization. W ten sposób Red Hat przeniósł tradycyjne stosy aplikacji na wyższy poziom otwartych innowacji oraz pozwolił klientom przeprowadzić transformację w ich własnym tempie.

 

Red Hat współpracuje z klientami i partnerami, aby modernizować i migrować obciążenia w celu umożliwienia korzystania z chmury poprzez zestawy narzędzi migracyjnych, które są dostarczane z platformą OpenShift. Oferta ta pomaga w migracji maszyn wirtualnych na dużą skalę do platformy Red Hat OpenShift. Przedsiębiorstwa zyskują możliwość łatwiejszego dostępu do obciążeń działających na maszynach wirtualnych przy jednoczesnym tworzeniu nowych aplikacji chmurowych. Migracje są wykonywane w kilku prostych krokach, najpierw poprzez dostarczenie źródłowych i docelowych danych uwierzytelniających, następnie mapowanie infrastruktury źródłowej i docelowej oraz stworzenie planu, a na końcu wykonanie migracji.

 

Modernizacja na dużą skalę na każdym etapie

Modernizacja nie odbywa się z dnia na dzień. Administratorzy systemów i programiści to często osoby, które realizują transformację cyfrową, a co za tym idzie – wdrażanie platformy Kubernetes. Łącząc nowoczesne i tradycyjne aplikacje, Red Hat jest w stanie zapewnić spójną obsługę operacyjną i zarządczą we wszystkich aplikacjach, niezależnie od ich lokalizacji i infrastruktury bazowej.

 

Dzięki zestawowi narzędzi migracyjnych Red Hat do wirtualizacji przedsiębiorstwa będą mogły skorzystać z planu oraz nowych możliwości analizowania migracji, które pomogą znaleźć potencjalne problemy z migracją przed jej wykonaniem. Podczas wybierania maszyn wirtualnych zestaw narzędzi do migracji dla wirtualizacji automatycznie wyświetli wszelkie potencjalne problemy i dostarczy informacji, jak je rozwiązać, jeśli to możliwe. Maszyny wirtualne mogą być następnie filtrowane według nazw, folderów lub innych parametrów w celu przeglądania wszystkich maszyn wirtualnych związanych z określonymi aplikacjami. Po wybraniu maszyn wirtualnych przedsiębiorstwa mogą rozpocząć zautomatyzowaną migrację, pozwalając Red Hat wykonać całą pracę.


Zestaw narzędzi migracyjnych do wirtualizacji uzupełnia istniejące zestawy narzędzi firmy Red Hat, które obejmują:

  • Zestaw narzędzi migracyjnych dla aplikacji: udostępnia zestaw narzędzi open source do modernizacji i migracji aplikacji na dużą skalę. Zestaw składa się z wielu pojedynczych komponentów, które wspierają każdą fazę procesu migracji. Obsługiwane migracje obejmują aktualizacje platformy aplikacyjnej, migracje do środowiska cloud-native oraz migracje z kilku produktów komercyjnych do Red Hat JBoss Enterprise Application Platform lub Red Hat build of Quarkus.
  • Zestaw narzędzi migracyjnych dla kontenerów: pozwala migrować aplikacje przechowujące informacje o stanie oraz bezstanowe z klastra źródłowego do klastra docelowego. Zestaw narzędzi został pierwotnie stworzony, aby pomóc w migracji z Red Hat OpenShift Container Platform 3 do 4, ale może być również używany pomiędzy klastrami OpenShift Container Platform 4, pomagając w realokacji aplikacji i zwiększając mobilność obciążeń.

 

Migracje wykonywane oddolnie

Red Hat angażuje się w dostarczanie społeczności open source narzędzi i praktyk wymaganych do przyspieszenia migracji aplikacji i infrastruktury do Kubernetes. Na początku tego roku Red Hat i IBM Research poinformowały o uruchomieniu Konveyor — społeczności open source, której celem jest pomoc w modernizacji i migracji obciążeń do otwartej chmury hybrydowej poprzez budowanie narzędzi, identyfikowanie wzorców i udzielanie porad, jak przeprowadzić transformację cloud-native w całej infrastrukturze IT. Dzięki narzędziom dostarczanym przez Konveyor Red Hat był w stanie wprowadzić obsługiwaną wersję z zestawem narzędzi migracyjnych do wirtualizacji.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.