Zestaw narzędzi migracyjnych Red Hat do wirtualizacji - łatwa migracja do chmury
Red Hat, Inc., czołowy światowy dostawca rozwiązań open source, poinformował o dostępności zestawu narzędzi migracyjnych Red Hat do wirtualizacji. Pomagają one przedsiębiorstwom przyspieszyć realizację strategii otwartych chmur hybrydowych poprzez ułatwienie migracji istniejących obciążeń do nowoczesnej infrastruktury w usprawniony, masowy sposób. Dzięki przeniesieniu newralgicznych aplikacji opartych na maszynach wirtualnych na platformę Red Hat OpenShift działy IT mogą przeprowadzić płynniejszą i bardziej skalowalną modernizację przy jednoczesnym ograniczeniu potencjalnego ryzyka i przestojów.
Ponieważ coraz więcej firm korzysta z kontenerów i technologii chmurowych, działy IT muszą zająć się istniejącymi systemami i obciążeniami, z których wiele może działać na infrastrukturze lub zasobach, które nie są kompatybilne z realiami nowoczesnej informatyki. Modernizacja tych środowisk może być czasochłonna, kosztowna i przytłaczająca dla programistów, zespołów operacyjnych i użytkowników biznesowych bez niezbędnych narzędzi.
Aby pomóc przedsiębiorstwom przełamać bariery pomiędzy tradycyjnymi i natywnymi obciążeniami w chmurze, w 2020 roku Red Hat wprowadził funkcję OpenShift Virtualization. W ten sposób Red Hat przeniósł tradycyjne stosy aplikacji na wyższy poziom otwartych innowacji oraz pozwolił klientom przeprowadzić transformację w ich własnym tempie.
Red Hat współpracuje z klientami i partnerami, aby modernizować i migrować obciążenia w celu umożliwienia korzystania z chmury poprzez zestawy narzędzi migracyjnych, które są dostarczane z platformą OpenShift. Oferta ta pomaga w migracji maszyn wirtualnych na dużą skalę do platformy Red Hat OpenShift. Przedsiębiorstwa zyskują możliwość łatwiejszego dostępu do obciążeń działających na maszynach wirtualnych przy jednoczesnym tworzeniu nowych aplikacji chmurowych. Migracje są wykonywane w kilku prostych krokach, najpierw poprzez dostarczenie źródłowych i docelowych danych uwierzytelniających, następnie mapowanie infrastruktury źródłowej i docelowej oraz stworzenie planu, a na końcu wykonanie migracji.
Modernizacja na dużą skalę na każdym etapie
Modernizacja nie odbywa się z dnia na dzień. Administratorzy systemów i programiści to często osoby, które realizują transformację cyfrową, a co za tym idzie – wdrażanie platformy Kubernetes. Łącząc nowoczesne i tradycyjne aplikacje, Red Hat jest w stanie zapewnić spójną obsługę operacyjną i zarządczą we wszystkich aplikacjach, niezależnie od ich lokalizacji i infrastruktury bazowej.
Dzięki zestawowi narzędzi migracyjnych Red Hat do wirtualizacji przedsiębiorstwa będą mogły skorzystać z planu oraz nowych możliwości analizowania migracji, które pomogą znaleźć potencjalne problemy z migracją przed jej wykonaniem. Podczas wybierania maszyn wirtualnych zestaw narzędzi do migracji dla wirtualizacji automatycznie wyświetli wszelkie potencjalne problemy i dostarczy informacji, jak je rozwiązać, jeśli to możliwe. Maszyny wirtualne mogą być następnie filtrowane według nazw, folderów lub innych parametrów w celu przeglądania wszystkich maszyn wirtualnych związanych z określonymi aplikacjami. Po wybraniu maszyn wirtualnych przedsiębiorstwa mogą rozpocząć zautomatyzowaną migrację, pozwalając Red Hat wykonać całą pracę.
Zestaw narzędzi migracyjnych do wirtualizacji uzupełnia istniejące zestawy narzędzi firmy Red Hat, które obejmują:
- Zestaw narzędzi migracyjnych dla aplikacji: udostępnia zestaw narzędzi open source do modernizacji i migracji aplikacji na dużą skalę. Zestaw składa się z wielu pojedynczych komponentów, które wspierają każdą fazę procesu migracji. Obsługiwane migracje obejmują aktualizacje platformy aplikacyjnej, migracje do środowiska cloud-native oraz migracje z kilku produktów komercyjnych do Red Hat JBoss Enterprise Application Platform lub Red Hat build of Quarkus.
- Zestaw narzędzi migracyjnych dla kontenerów: pozwala migrować aplikacje przechowujące informacje o stanie oraz bezstanowe z klastra źródłowego do klastra docelowego. Zestaw narzędzi został pierwotnie stworzony, aby pomóc w migracji z Red Hat OpenShift Container Platform 3 do 4, ale może być również używany pomiędzy klastrami OpenShift Container Platform 4, pomagając w realokacji aplikacji i zwiększając mobilność obciążeń.
Migracje wykonywane oddolnie
Red Hat angażuje się w dostarczanie społeczności open source narzędzi i praktyk wymaganych do przyspieszenia migracji aplikacji i infrastruktury do Kubernetes. Na początku tego roku Red Hat i IBM Research poinformowały o uruchomieniu Konveyor — społeczności open source, której celem jest pomoc w modernizacji i migracji obciążeń do otwartej chmury hybrydowej poprzez budowanie narzędzi, identyfikowanie wzorców i udzielanie porad, jak przeprowadzić transformację cloud-native w całej infrastrukturze IT. Dzięki narzędziom dostarczanym przez Konveyor Red Hat był w stanie wprowadzić obsługiwaną wersję z zestawem narzędzi migracyjnych do wirtualizacji.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.