Zestaw narzędzi migracyjnych Red Hat do wirtualizacji - łatwa migracja do chmury
Red Hat, Inc., czołowy światowy dostawca rozwiązań open source, poinformował o dostępności zestawu narzędzi migracyjnych Red Hat do wirtualizacji. Pomagają one przedsiębiorstwom przyspieszyć realizację strategii otwartych chmur hybrydowych poprzez ułatwienie migracji istniejących obciążeń do nowoczesnej infrastruktury w usprawniony, masowy sposób. Dzięki przeniesieniu newralgicznych aplikacji opartych na maszynach wirtualnych na platformę Red Hat OpenShift działy IT mogą przeprowadzić płynniejszą i bardziej skalowalną modernizację przy jednoczesnym ograniczeniu potencjalnego ryzyka i przestojów.
Ponieważ coraz więcej firm korzysta z kontenerów i technologii chmurowych, działy IT muszą zająć się istniejącymi systemami i obciążeniami, z których wiele może działać na infrastrukturze lub zasobach, które nie są kompatybilne z realiami nowoczesnej informatyki. Modernizacja tych środowisk może być czasochłonna, kosztowna i przytłaczająca dla programistów, zespołów operacyjnych i użytkowników biznesowych bez niezbędnych narzędzi.
Aby pomóc przedsiębiorstwom przełamać bariery pomiędzy tradycyjnymi i natywnymi obciążeniami w chmurze, w 2020 roku Red Hat wprowadził funkcję OpenShift Virtualization. W ten sposób Red Hat przeniósł tradycyjne stosy aplikacji na wyższy poziom otwartych innowacji oraz pozwolił klientom przeprowadzić transformację w ich własnym tempie.
Red Hat współpracuje z klientami i partnerami, aby modernizować i migrować obciążenia w celu umożliwienia korzystania z chmury poprzez zestawy narzędzi migracyjnych, które są dostarczane z platformą OpenShift. Oferta ta pomaga w migracji maszyn wirtualnych na dużą skalę do platformy Red Hat OpenShift. Przedsiębiorstwa zyskują możliwość łatwiejszego dostępu do obciążeń działających na maszynach wirtualnych przy jednoczesnym tworzeniu nowych aplikacji chmurowych. Migracje są wykonywane w kilku prostych krokach, najpierw poprzez dostarczenie źródłowych i docelowych danych uwierzytelniających, następnie mapowanie infrastruktury źródłowej i docelowej oraz stworzenie planu, a na końcu wykonanie migracji.
Modernizacja na dużą skalę na każdym etapie
Modernizacja nie odbywa się z dnia na dzień. Administratorzy systemów i programiści to często osoby, które realizują transformację cyfrową, a co za tym idzie – wdrażanie platformy Kubernetes. Łącząc nowoczesne i tradycyjne aplikacje, Red Hat jest w stanie zapewnić spójną obsługę operacyjną i zarządczą we wszystkich aplikacjach, niezależnie od ich lokalizacji i infrastruktury bazowej.
Dzięki zestawowi narzędzi migracyjnych Red Hat do wirtualizacji przedsiębiorstwa będą mogły skorzystać z planu oraz nowych możliwości analizowania migracji, które pomogą znaleźć potencjalne problemy z migracją przed jej wykonaniem. Podczas wybierania maszyn wirtualnych zestaw narzędzi do migracji dla wirtualizacji automatycznie wyświetli wszelkie potencjalne problemy i dostarczy informacji, jak je rozwiązać, jeśli to możliwe. Maszyny wirtualne mogą być następnie filtrowane według nazw, folderów lub innych parametrów w celu przeglądania wszystkich maszyn wirtualnych związanych z określonymi aplikacjami. Po wybraniu maszyn wirtualnych przedsiębiorstwa mogą rozpocząć zautomatyzowaną migrację, pozwalając Red Hat wykonać całą pracę.
Zestaw narzędzi migracyjnych do wirtualizacji uzupełnia istniejące zestawy narzędzi firmy Red Hat, które obejmują:
- Zestaw narzędzi migracyjnych dla aplikacji: udostępnia zestaw narzędzi open source do modernizacji i migracji aplikacji na dużą skalę. Zestaw składa się z wielu pojedynczych komponentów, które wspierają każdą fazę procesu migracji. Obsługiwane migracje obejmują aktualizacje platformy aplikacyjnej, migracje do środowiska cloud-native oraz migracje z kilku produktów komercyjnych do Red Hat JBoss Enterprise Application Platform lub Red Hat build of Quarkus.
- Zestaw narzędzi migracyjnych dla kontenerów: pozwala migrować aplikacje przechowujące informacje o stanie oraz bezstanowe z klastra źródłowego do klastra docelowego. Zestaw narzędzi został pierwotnie stworzony, aby pomóc w migracji z Red Hat OpenShift Container Platform 3 do 4, ale może być również używany pomiędzy klastrami OpenShift Container Platform 4, pomagając w realokacji aplikacji i zwiększając mobilność obciążeń.
Migracje wykonywane oddolnie
Red Hat angażuje się w dostarczanie społeczności open source narzędzi i praktyk wymaganych do przyspieszenia migracji aplikacji i infrastruktury do Kubernetes. Na początku tego roku Red Hat i IBM Research poinformowały o uruchomieniu Konveyor — społeczności open source, której celem jest pomoc w modernizacji i migracji obciążeń do otwartej chmury hybrydowej poprzez budowanie narzędzi, identyfikowanie wzorców i udzielanie porad, jak przeprowadzić transformację cloud-native w całej infrastrukturze IT. Dzięki narzędziom dostarczanym przez Konveyor Red Hat był w stanie wprowadzić obsługiwaną wersję z zestawem narzędzi migracyjnych do wirtualizacji.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.