Komunikaty PR

Zgłoś się już teraz do EIT Digital Challenge 2021

2021-04-13  |  10:00
Biuro prasowe

EIT Digital Challenge to konkurs skierowany do europejskich firm zajmujących się zaawansowanymi technologiami cyfrowymi. Szybko rozwijające się startupy, które mają już swoich klientów – tzw. scaleups – zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w ramach jednego z pięciu obszarów tematycznych: Digital Tech, Digital Cities, Digital Industry, Digital Wellbeing i Digital Finance. Trzy najlepsze firmy otrzymają nagrody o łącznej wartości 250 000 euro. Termin składania wniosków upływa 10 maja 2021 r.

„Spośród wszystkich kandydatów wybierzemy 20 firm i zaprosimy je na ekskluzywne wydarzenie, które odbędzie się jesienią, podczas którego wystąpią przed jury składającym się z prestiżowych korporacji i inwestorów” mówi Shehryar Piracha, dyrektor EIT Digital Accelerator. „Spośród nich zostanie wyłonionych 3 laureatów: jeden zwycięzca i dwóch zdobywców drugiego miejsca. Wszyscy laureaci otrzymają całoroczne i dostosowane do potrzeb wsparcie od EIT Digital Accelerator o wartości 50 000 EUR. Ponadto zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 000 euro”.

Konkurs koncentruje się na przedsiębiorstwach typu „deep tech”, szeroko definiowanych jako firmy technologiczne, mające zróżnicowaną ofertę produktów i wykorzystujące specjalistyczną technologię, która jest często chroniona lub trudna do odtworzenia.

„Naszą ambicją jest pomoc firmom w pokonaniu rozdrobnionego rynku europejskiego, by mogły pomyślnie rozwijać się na całym kontynencie. EIT Digital Challenge jest naszym kluczowym instrumentem do identyfikowania najlepszych europejskich przedsiębiorców zajmujących się technologiami i pomaganie im w pozyskiwaniu funduszy, uzyskiwaniu dostępu do nowych rynków i zwiększaniu skali. Wspieramy ich, aby mogli stać się wiodącymi firmami na rynku globalnym i zwiększać konkurencyjność Europy w dziedzinie cyfrowej” – mówi Chahab Nastar, dyrektor ds. innowacji w EIT Digital.

Przyznanie nagrody EIT Digital Challenge stanowi ważny kamień milowy dla przedsiębiorstw typu scaleup, które mają realne szanse na rozwój i ekspansję międzynarodową.

„Zwycięstwo w EIT Digital Challenge było ogromnym uznaniem dla pracy naszego zespołu, a uznanie przez EIT Digital za najlepszy start-up z branży deep tech w Europie było początkiem naszego rozwoju” – mówi Augustin Marty, CEO i współzałożyciel Deepomatic, który zdobył pierwszą nagrodę w EIT Digital Challenge w 2020 roku.

Od pierwszej edycji w 2014 r. EIT Digital Challenge przyciągnęło ponad 2500 uczestników z całej Europy. Wśród wybitnych zdobywców nagród są firmy zajmujące się technologią cyfrową, które odniosły sukces na arenie międzynarodowej, takie jak: KONUX, Medicus.AI czy SidekickHealth.

Jak wziąć udział?

Termin aplikowania upływa 10 maja 2021. Więcej informacji na temat konkursu, kryteriów oraz samej rejestracji można znaleźć na stronie: www.eitdigital.eu/challenge

Informacje na temat EIT Digital Accelerator

EIT Digital organizuje EIT Digital Challenge i prowadzi EIT Digital Accelerator zapewniając dostosowane do potrzeb wsparcie dla szybko rozwijających się europejskich firm zajmujących się zaawansowanymi technologiami cyfrowymi. EIT Digital pomaga im pozyskiwać kapitał, znajdować klientów i rozwijać się na arenie międzynarodowej, dzięki rozproszonemu zespołowi deweloperów biznesowych i ekspertów ds. pozyskiwania funduszy działających w 10 krajach europejskich. Od 2012 roku EIT Digital Accelerator wspiera startupy i scale-upy z 18 krajów. Zgromadziły one ponad miliard euro w inwestycjach. EIT Digital Accelerator został uznany przez UBI Global za największy na świecie publiczny akcelerator biznesu oraz jako jeden z 4 największych akceleratorów w Europie, według Startup Heatmap Europe.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Watson-Marlow wzbogaca swoje rozwiązanie do montażu panelowego DriveSure™ Biuro prasowe
2024-05-06 | 01:00

Watson-Marlow wzbogaca swoje rozwiązanie do montażu panelowego DriveSure™

Dzięki estetycznej, cichej i kompaktowej konstrukcji zapewniającej wysoką wydajność i precyzję, pompy DriveSure spełniają wymagania laboratoriów, pomieszczeń czystych, szpitali
IT i technologie Newline Interactive łączy odpowiedzialność środowiskową z sukcesem rynkowym
2024-04-30 | 18:20

Newline Interactive łączy odpowiedzialność środowiskową z sukcesem rynkowym

Solidarność międzypokoleniowa, która nakazuje poszukiwać rozwiązań pozwalających na dalszy wzrost z poszanowaniem zasobów naturalnych planety dla przyszłych pokoleń to
IT i technologie Sony nawiązało współpracę z AMERIA AG
2024-04-30 | 18:00

Sony nawiązało współpracę z AMERIA AG

Sony Professional Displays & Solutions nawiązało współpracę z liderem zintegrowanej kontroli gestów AMERIA AG w celu stworzenia rewolucyjnego rozwiązania bezdotykowego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Przygotowania do wdrożenia systemu kaucyjnego idą pełną parą. Przyszli operatorzy przeciwni zmianie daty na 2026 rok

Wkrótce Sejm ma się zająć nowym projektem przepisów dotyczących systemu kaucyjnego, którego start zaplanowano na styczeń 2025 roku. Przedstawione przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska zmiany dotyczą m.in. rezygnacji z podatku VAT i wprowadzenia tzw. mechanizmu podążania kaucji za produktem. – Wszystkie te zmiany oceniamy bardzo pozytywnie, one są niezbędnym elementem dla właściwego funkcjonowania przyszłego systemu kaucyjnego – mówi Aleksander Traple, prezes Zwrotka SA. Jak podkreśla, dalsze odkładanie w czasie terminu uruchomienia systemu kaucyjnego jest bezzasadne, ponieważ branża odpadowa, handel detaliczny i szereg innych podmiotów już od dłuższego czasu przygotowują się do jego wdrożenia.

Problemy społeczne

Duża część ukraińskich uchodźców w Polsce wciąż potrzebuje wsparcia. Szczególnie osoby starsze i z niepełnosprawnościami

Do Polski cały czas napływają kolejni uchodźcy z Ukrainy, a ci, którzy są u nas już ponad dwa lata, nadal potrzebują wsparcia – oceniają eksperci IOM Poland i UNHCR. Szacuje się, że ok. 200 tys. osób nadal mieszka w miejscach zakwaterowania zbiorowego. To często osoby starsze i z niepełnosprawnościami, którym trudno się usamodzielnić. Uchodźcy nadal potrzebują wsparcia związanego ze znalezieniem zatrudnienia, dostępu dzieci do edukacji czy nauki języka polskiego. Eksperci podkreślają, że integracja ekonomiczna Ukraińców to duża korzyść dla polskiej gospodarki. Tylko w 2023 roku udział pracowników z Ukrainy przełożył się na ok. 1 proc. krajowego PKB.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.