Zgłoś się już teraz do EIT Digital Challenge 2021
EIT Digital Challenge to konkurs skierowany do europejskich firm zajmujących się zaawansowanymi technologiami cyfrowymi. Szybko rozwijające się startupy, które mają już swoich klientów – tzw. scaleups – zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w ramach jednego z pięciu obszarów tematycznych: Digital Tech, Digital Cities, Digital Industry, Digital Wellbeing i Digital Finance. Trzy najlepsze firmy otrzymają nagrody o łącznej wartości 250 000 euro. Termin składania wniosków upływa 10 maja 2021 r.
„Spośród wszystkich kandydatów wybierzemy 20 firm i zaprosimy je na ekskluzywne wydarzenie, które odbędzie się jesienią, podczas którego wystąpią przed jury składającym się z prestiżowych korporacji i inwestorów” – mówi Shehryar Piracha, dyrektor EIT Digital Accelerator. „Spośród nich zostanie wyłonionych 3 laureatów: jeden zwycięzca i dwóch zdobywców drugiego miejsca. Wszyscy laureaci otrzymają całoroczne i dostosowane do potrzeb wsparcie od EIT Digital Accelerator o wartości 50 000 EUR. Ponadto zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 000 euro”.
Konkurs koncentruje się na przedsiębiorstwach typu „deep tech”, szeroko definiowanych jako firmy technologiczne, mające zróżnicowaną ofertę produktów i wykorzystujące specjalistyczną technologię, która jest często chroniona lub trudna do odtworzenia.
„Naszą ambicją jest pomoc firmom w pokonaniu rozdrobnionego rynku europejskiego, by mogły pomyślnie rozwijać się na całym kontynencie. EIT Digital Challenge jest naszym kluczowym instrumentem do identyfikowania najlepszych europejskich przedsiębiorców zajmujących się technologiami i pomaganie im w pozyskiwaniu funduszy, uzyskiwaniu dostępu do nowych rynków i zwiększaniu skali. Wspieramy ich, aby mogli stać się wiodącymi firmami na rynku globalnym i zwiększać konkurencyjność Europy w dziedzinie cyfrowej” – mówi Chahab Nastar, dyrektor ds. innowacji w EIT Digital.
Przyznanie nagrody EIT Digital Challenge stanowi ważny kamień milowy dla przedsiębiorstw typu scaleup, które mają realne szanse na rozwój i ekspansję międzynarodową.
„Zwycięstwo w EIT Digital Challenge było ogromnym uznaniem dla pracy naszego zespołu, a uznanie przez EIT Digital za najlepszy start-up z branży deep tech w Europie było początkiem naszego rozwoju” – mówi Augustin Marty, CEO i współzałożyciel Deepomatic, który zdobył pierwszą nagrodę w EIT Digital Challenge w 2020 roku.
Od pierwszej edycji w 2014 r. EIT Digital Challenge przyciągnęło ponad 2500 uczestników z całej Europy. Wśród wybitnych zdobywców nagród są firmy zajmujące się technologią cyfrową, które odniosły sukces na arenie międzynarodowej, takie jak: KONUX, Medicus.AI czy SidekickHealth.
Jak wziąć udział?
Termin aplikowania upływa 10 maja 2021. Więcej informacji na temat konkursu, kryteriów oraz samej rejestracji można znaleźć na stronie: www.eitdigital.eu/challenge
Informacje na temat EIT Digital Accelerator
EIT Digital organizuje EIT Digital Challenge i prowadzi EIT Digital Accelerator zapewniając dostosowane do potrzeb wsparcie dla szybko rozwijających się europejskich firm zajmujących się zaawansowanymi technologiami cyfrowymi. EIT Digital pomaga im pozyskiwać kapitał, znajdować klientów i rozwijać się na arenie międzynarodowej, dzięki rozproszonemu zespołowi deweloperów biznesowych i ekspertów ds. pozyskiwania funduszy działających w 10 krajach europejskich. Od 2012 roku EIT Digital Accelerator wspiera startupy i scale-upy z 18 krajów. Zgromadziły one ponad miliard euro w inwestycjach. EIT Digital Accelerator został uznany przez UBI Global za największy na świecie publiczny akcelerator biznesu oraz jako jeden z 4 największych akceleratorów w Europie, według Startup Heatmap Europe.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.