Zmiany w zespole kierowniczym firmy Red Hat w regionie EMEA

Red Hat poinformował, że Werner Knoblich, wiceprezes i dyrektor generalny firmy Red Hat na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), postanowił opuścić szeregi firmy z końcem 2021 roku. Od stycznia na tym stanowisku zastąpi go lider branży IT i pracownik firmy Red Hat, Hans Roth, który obecnie pełni funkcję wiceprezesa i dyrektora generalnego działu Global Services and Technical Enablement.
Przez całą swoją kadencję Werner Knoblich był zdecydowanym i pełnym pasji ambasadorem naszych klientów i pracowników. Jego motto — „najpierw poznaj swoją kulturę, a następnie wpleć w nią zaangażowanie pracowników” — niezmiennie pozostawało w centrum jego stylu przywództwa, a także głębokiego zaangażowania w otwarte metody pracy, które pozwoliły stworzyć wysoce zaangażowany i nastawiony na wyniki zespół.
Werner Knoblich dołączył do Red Hat w 2003 roku, gdy firma liczyła około 600 pracowników na całym świecie i mniej niż 100 osób w regionie EMEA. W swojej pracy skupiał się na wprowadzaniu do przedsiębiorstw technologii open source, w tym Red Hat Enterprise Linux. Za jego kadencji nastąpił silny wzrost obecności marki w regionie EMEA, w tym ekspansja Red Hat w 16 nowych krajach. Knoblich pomógł firmie rozwinąć silny ekosystem partnerski w regionie, przekształcając model oparty w głównej mierze na sprzedaży bezpośredniej w działalność, którą cechuje wysoki poziom zaangażowania partnerów.
Hans Roth, który obecnie kieruje globalnym działem usług konsultingowych i szkoleniowych firmy Red Hat, wcześniej nadzorował pracę działu usług w regionie EMEA. Od momentu dołączenia do Red Hat w 2016 roku koncentruje się na bliskiej współpracy z klientami, aby transformacja IT stała się rzeczywistością, a technologie open source dały im przewagę nad konkurencją. Programy takie jak Red Hat Open Innovation Labs - nasze wielokrotnie nagradzane laboratoria zorientowane na lokalnych specjalistów - pomagają klientom rozpoczynać inicjatywy związane z innowacjami i rozwojem oprogramowania, a także łączą technologie, ludzi i metody, których klienci potrzebują, aby sprostać wyzwaniom informatycznym i biznesowym.
Roth ma ponad 20-letnie doświadczenie w umacnianiu pozycji klientów, partnerów i społeczności z myślą o tworzeniu wartości poprzez transformację kulturową i biznesową. Przez dwadzieścia lat pracy w branży IT był liderem ds. zarządzania procesami biznesowymi, strategii IT, integracji systemów, outsourcingu strategicznego oraz zarządzania dużymi, złożonymi i wielonarodowymi zespołami.
Hans Roth będzie się koncentrował na rozwoju i realizacji strategii biznesowej firmy w regionie EMEA, w tym sprzedaży komercyjnej, korporacyjnej i kanałowej, usługach specjalistycznych, telekomunikacji, mediach i rozrywce, usługach konsultingowych i szkoleniowych, marketingu, prawie oraz funkcjach zespołów.
Do dzisiejszego komunikatu Knoblich i Roth dodali następujące oświadczenia:
Werner Knoblich
„Nie jest łatwo odejść po 18 latach pracy w Red Hat, w czasie których byłem na pierwszej linii frontu, gdy firma zmieniała się ze startupu w lidera open source i innowatora w dziedzinie chmury hybrydowej. Jestem bardzo dumny, że mogłem odegrać swoją rolę w sukcesie firmy i pomóc jej w ekspansji w regionie EMEA. Z niecierpliwością czekam na kolejny rozdział historii Red Hat i będę obserwował dalsze osiągnięcia Hansa i reszty zespołu EMEA”.
Hans Roth
„Pracę w branży technologicznej podjąłem mniej więcej w tym samym czasie, w którym powstała firma Red Hat. Wtedy firma przełamywała ustalone modele biznesowe i demokratyzowała technologię. Bycie częścią ewolucji Red Hat, która doprowadziła firmę do pozycji lidera na rynku przedsiębiorstw w ciągu ostatnich kilku lat było ekscytującym doświadczeniem. Jeszcze bardziej ekscytujące jest dostrzeganie możliwości, które stoją przed nami. Technologie takie jak przetwarzanie w chmurze, kontenery, przetwarzanie brzegowe oraz AI/ML zmieniają sposób funkcjonowania organizacji, a jest to możliwe dzięki rozwiązaniom open source. Jestem pełen pokory i gotowy, aby podjąć to nowe wyzwanie i pomóc w rozwoju Red Hat w regionie EMEA wspólnie z naszymi klientami i partnerami”.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.