Jak kupić i szybko sprzedać z zyskiem nieruchomości inwestycyjne?
Jak kupić i szybko sprzedać z zyskiem nieruchomości inwestycyjne?
Sprzedaż nieruchomości inwestycyjnych to proces, który wymaga wielu przygotowań. Zaczyna się na długo przed tym, nim zostanie ona wystawiona na sprzedaż. Prezentujemy najlepsze praktyki na rynku i kluczowe czynniki, które przesądzają o sukcesie inwestycji.
Z pozoru może się wydawać, że sprzedaż nieruchomości inwestycyjnych to nic skomplikowanego. Wystarczy wystawić na sprzedaż mieszkanie na portalu z ogłoszeniami, a kupiec sam się skontaktuje i transakcja zostanie sfinalizowana. Jednak ze względu na liczbę ofert i możliwości, które mają potencjalni Klienci nie zawsze w tak prosty sposób można szybko sprzedać nieruchomość. Kluczem do sukcesu sprawnej i zyskownej sprzedaży jest wygląd nieruchomości oraz sposób prezentacji. Im więcej uwagi poświęci się na dopracowanie detali, tym większa szansa, że sprzedaż zakończy się dużym zyskiem. Należy pamiętać, że dla wielu ludzi kupno mieszkania wiąże się z ogromnym wydatkiem, dlatego należy wziąć to pod uwagę przygotowując się do transakcji.
Najpierw znajdź rentowną nieruchomość
W początkowej fazie procesu inwestycyjnego warto przeanalizować jakie dostępne są na rynku nieruchomości, tak aby wybrać odpowiednią. - Cała idea nieruchomości inwestycyjnych opiera się na wybraniu korzystnej oferty z dużym potencjałem. Podobnie jak w przypadku każdej udanej inwestycji należy działać w myśl zasady: kupić tanio, sprzedać drogo – mówi Marcin Kuryło z Horyzontu Inwestycji.
Etap drugi – remont
Nie każda nieruchomość wymaga dodatkowego nakładu pracy w postaci remontu. Jeśli jednak nieruchomość jest w złym stanie technicznym należy go przeprowadzić. Zazwyczaj kupujący nie decydują się na zakup mieszkania wymagającego dużej ilości napraw. Nieruchomości, które nie wymagają remontu, powinny przejść przynajmniej lifting, który pozytywnie wpłynie na odbiór wizualny obiektu.
Moc home stagingu
Home staging to przysłowiowe “ubranie mieszkania” i podkreślenie jego walorów. To ważny etap w procesie przygotowania nieruchomości inwestycyjnej do sprzedaży. - Ważne jest pierwsze wrażenie. Kupujący często nie potrafią sobie samodzielnie zwizualizować układu funkcjonalnego nieruchomość, czy jak będzie się w niej mieszkało. Brakuje im wyobraźni przestrzennej. Wielu z nich wchodzi do sypialni o powierzchni 12 m2 i pierwsza myśl, pojawiająca się w ich głowie to: jaki mały jest ten pokój. Ale jeśli wstawi się w takim pomieszczeniu łóżko, które ma raptem 3 m2, nagle okazuje się, że zostało sporo wolnej przestrzeni do zagospodarowania. Odbiór jest zupełnie inny – okazuje się, że jest to bardzo funkcjonalne i komfortowe miejsce – mówi Marcin Kuryło. - Być może niektórzy pomyślą, że to nic nieznaczące detale, które nie mogą mieć realnego wpływu na decyzję zakupową. To nieprawda. Te wszystkie drobne rzeczy są bardzo istotne i to one decydują o tym, jak szybko mieszkanie zostanie sprzedane - dodaje Kuryło.
Współpraca z biurem nieruchomości lub samodzielna sprzedaż
Kiedy nieruchomość jest już gotowa należy zdecydować, kto będzie wspierał proces sprzedaży. Warto rozważyć podjęcie współpracy z biurem nieruchomości. Dobre biura nieruchomości nie tylko mają niezbędną wiedzę, ale i lata praktyki z klientami. Dlatego zdają sobie sprawę, co należy zrobić, aby zwiększyć potencjał sprzedażowy. Pośrednik pomoże odpowiednio wycenić nieruchomość, uwypukli wszystkie walory obiektu i przekuje je w niepodważalne atuty. To wszystko składa się na szybką i skuteczną sprzedaż.
Z częścią pośredników można się porozumieć w zakresie prowizji. - My jako Horyzont Inwestycji często pobieramy tylko niewielką prowizję od sprzedającego. Jeśli obie strony umawiają się na takie rozwiązanie, to ciężar prowizji przenosimy na kupującego i wtedy to kupujący płaci większą prowizję dla biura, a sprzedający nie ponosi wielkich kosztów transakcyjnych – tłumaczy Marcin Kuryło.
Można także samodzielnie zająć się sprzedażą nieruchomości. W tej opcji należy przygotować szczegółową ofertę z wszystkimi niezbędnymi informacjami – opis mieszkania, ale także okolicy i infrastruktury. Ważne są zdjęcia dobrej jakości.
- Zastosowanie wszystkich tych kroków w procesie sprzedaży nieruchomości inwestycyjnej jest gwarancją szybkiego zysku. Należy więc nie tylko zadbać o nabycie odpowiedniej nieruchomości, ale także przygotować ją w taki sposób, by podkreślić jej wszystkie atuty – reasumuje Marcin Kuryło.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech

Obawiasz się bessy na giełdzie? Sprawdź, co łączy największe krachy w historii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.