Jak kupić i szybko sprzedać z zyskiem nieruchomości inwestycyjne?
Jak kupić i szybko sprzedać z zyskiem nieruchomości inwestycyjne?
Sprzedaż nieruchomości inwestycyjnych to proces, który wymaga wielu przygotowań. Zaczyna się na długo przed tym, nim zostanie ona wystawiona na sprzedaż. Prezentujemy najlepsze praktyki na rynku i kluczowe czynniki, które przesądzają o sukcesie inwestycji.
Z pozoru może się wydawać, że sprzedaż nieruchomości inwestycyjnych to nic skomplikowanego. Wystarczy wystawić na sprzedaż mieszkanie na portalu z ogłoszeniami, a kupiec sam się skontaktuje i transakcja zostanie sfinalizowana. Jednak ze względu na liczbę ofert i możliwości, które mają potencjalni Klienci nie zawsze w tak prosty sposób można szybko sprzedać nieruchomość. Kluczem do sukcesu sprawnej i zyskownej sprzedaży jest wygląd nieruchomości oraz sposób prezentacji. Im więcej uwagi poświęci się na dopracowanie detali, tym większa szansa, że sprzedaż zakończy się dużym zyskiem. Należy pamiętać, że dla wielu ludzi kupno mieszkania wiąże się z ogromnym wydatkiem, dlatego należy wziąć to pod uwagę przygotowując się do transakcji.
Najpierw znajdź rentowną nieruchomość
W początkowej fazie procesu inwestycyjnego warto przeanalizować jakie dostępne są na rynku nieruchomości, tak aby wybrać odpowiednią. - Cała idea nieruchomości inwestycyjnych opiera się na wybraniu korzystnej oferty z dużym potencjałem. Podobnie jak w przypadku każdej udanej inwestycji należy działać w myśl zasady: kupić tanio, sprzedać drogo – mówi Marcin Kuryło z Horyzontu Inwestycji.
Etap drugi – remont
Nie każda nieruchomość wymaga dodatkowego nakładu pracy w postaci remontu. Jeśli jednak nieruchomość jest w złym stanie technicznym należy go przeprowadzić. Zazwyczaj kupujący nie decydują się na zakup mieszkania wymagającego dużej ilości napraw. Nieruchomości, które nie wymagają remontu, powinny przejść przynajmniej lifting, który pozytywnie wpłynie na odbiór wizualny obiektu.
Moc home stagingu
Home staging to przysłowiowe “ubranie mieszkania” i podkreślenie jego walorów. To ważny etap w procesie przygotowania nieruchomości inwestycyjnej do sprzedaży. - Ważne jest pierwsze wrażenie. Kupujący często nie potrafią sobie samodzielnie zwizualizować układu funkcjonalnego nieruchomość, czy jak będzie się w niej mieszkało. Brakuje im wyobraźni przestrzennej. Wielu z nich wchodzi do sypialni o powierzchni 12 m2 i pierwsza myśl, pojawiająca się w ich głowie to: jaki mały jest ten pokój. Ale jeśli wstawi się w takim pomieszczeniu łóżko, które ma raptem 3 m2, nagle okazuje się, że zostało sporo wolnej przestrzeni do zagospodarowania. Odbiór jest zupełnie inny – okazuje się, że jest to bardzo funkcjonalne i komfortowe miejsce – mówi Marcin Kuryło. - Być może niektórzy pomyślą, że to nic nieznaczące detale, które nie mogą mieć realnego wpływu na decyzję zakupową. To nieprawda. Te wszystkie drobne rzeczy są bardzo istotne i to one decydują o tym, jak szybko mieszkanie zostanie sprzedane - dodaje Kuryło.
Współpraca z biurem nieruchomości lub samodzielna sprzedaż
Kiedy nieruchomość jest już gotowa należy zdecydować, kto będzie wspierał proces sprzedaży. Warto rozważyć podjęcie współpracy z biurem nieruchomości. Dobre biura nieruchomości nie tylko mają niezbędną wiedzę, ale i lata praktyki z klientami. Dlatego zdają sobie sprawę, co należy zrobić, aby zwiększyć potencjał sprzedażowy. Pośrednik pomoże odpowiednio wycenić nieruchomość, uwypukli wszystkie walory obiektu i przekuje je w niepodważalne atuty. To wszystko składa się na szybką i skuteczną sprzedaż.
Z częścią pośredników można się porozumieć w zakresie prowizji. - My jako Horyzont Inwestycji często pobieramy tylko niewielką prowizję od sprzedającego. Jeśli obie strony umawiają się na takie rozwiązanie, to ciężar prowizji przenosimy na kupującego i wtedy to kupujący płaci większą prowizję dla biura, a sprzedający nie ponosi wielkich kosztów transakcyjnych – tłumaczy Marcin Kuryło.
Można także samodzielnie zająć się sprzedażą nieruchomości. W tej opcji należy przygotować szczegółową ofertę z wszystkimi niezbędnymi informacjami – opis mieszkania, ale także okolicy i infrastruktury. Ważne są zdjęcia dobrej jakości.
- Zastosowanie wszystkich tych kroków w procesie sprzedaży nieruchomości inwestycyjnej jest gwarancją szybkiego zysku. Należy więc nie tylko zadbać o nabycie odpowiedniej nieruchomości, ale także przygotować ją w taki sposób, by podkreślić jej wszystkie atuty – reasumuje Marcin Kuryło.

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.