Jak samodzielnie badać piersi? „Akcja Samokontrola” w King Cross Praga
W przypadku raka piersi profilaktyka odgrywa bardzo ważną rolę. Im wcześniej wykryjemy niepokojące zmiany, tym mamy większe szanse na podjęcie skutecznej terapii. Nie wszystkie kobiety wiedzą jednak, jak należy się badać.
Z myślą o nich 8 października w centrum handlowym King Cross Praga odbędzie się „Akcja Samokontrola”.
Faktem jest, że wczesne wykrycie zmian nowotworowych znacznie zwiększa szanse nawet na całkowite wyleczenie.
A przecież w przypadku profilaktyki raka piersi możemy wykonać wstępną diagnostykę samodzielnie w domu! Nie wszyscy jednak wiedzą, jak zrobić to poprawnie, a tym z pomocą przychodzi „Akcja Samokontrola” w warszawskim centrum handlowym King Cross Praga.
„Akcja Samokontrola” jest regularnie przeprowadzana od 2017 roku w ramach Ogólnopolskich Spotkań Profilaktyki Raka Piersi i służy edukowaniu oraz zachęcaniu kobiet do regularnych badań. Nauka będzie odbywać się w specjalnie wydzielonej strefie, na profesjonalnych fantomach. Uczestniczki wydarzenia zostaną nagrodzone nie tylko przydatną wiedzą, ale również specjalnym upominkiem oraz tulipanami. Dodatkowo będą czekać też atrakcje w postaci analizy masy ciała, profesjonalnych mini sesji zdjęciowych i konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.
– Każdego roku w Polsce rozpoznaje się ok. 18 000 nowych przypadków raka piersi. Bardzo zależy nam na zwiększaniu świadomości na tematy zdrowotne wśród naszych klientów. Uważamy, że nasze centrum to idealne miejsce na przeprowadzenie „Akcji Samokontroli”, bo liczymy na to, że przy okazji zwyczajnych zakupów kobiety zwrócą uwagę na odbywające się wydarzenie i zechcą dowiedzieć się więcej o samobadaniu piersi. – mówi Monika Leszczyńska, Dyrektor Centrum Handlowego King Cross Praga.
Wydarzenie „Akcja Samokontrola” odbędzie się 8 października w godzinach 11.00-17.00 w King Cross Praga na ul. Jubilerskiej 1/3 w Warszawie.
Więcej informacji można znaleźć na stronie King Cross Praga: www.kingcrosspraga.pl

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niepewna sytuacja zwracanych do Skarbu Państwa gruntów dzierżawnych. To może się wiązać z likwidacją infrastruktury rolniczej i miejsc pracy
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wciąż nie przedstawił spójnego planu zagospodarowania gruntów zwracanych do Zasobów Skarbu Państwa. W efekcie setki hektarów gruntów leżą odłogiem, a strategiczna infrastruktura rolnicza jest demontowana. Spółka Top Farms od dawna wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej (OPR) lub podjęcie jakichkolwiek decyzji, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich obiektów rolniczych. Brak decyzji skutkuje trwałą utratą potencjału produkcyjnego, a tym samym może osłabić pozycję konkurencyjną polskiego rolnictwa.
Transport
Europejskie miasta planują wzrost inwestycji w infrastrukturę społeczną. Wydatki na niskoemisyjny transport wciąż są niewystarczające [DEPESZA]

W ciągu najbliższych trzech lat 56 proc. gmin miejskich w UE planuje zwiększyć nakłady na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a 53 proc. – na infrastrukturę społeczną – wynika z badania EBI. Dotacje krajowe i unijne pozostają głównym źródłem finansowania inwestycji, choć samorządy szukają także innych form finansowania. O potrzebach w tym obszarze eksperci i samorządowcy rozmawiali w trakcie panelu „Fundusze unijne w rozwoju miast i regionów”, który odbył się w ramach EKG w Katowicach.
Farmacja
Właściciele psów i kotów szczególnie narażeni na choroby odkleszczowe. Nie decydują się jednak na profilaktyczne szczepienia

Eksperci ostrzegają, że Polska znajduje się w czołówce krajów Europy Środkowej pod względem liczby zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu, a mimo to poziom zaszczepienia przeciwko tej chorobie pozostaje dramatycznie niski. Tymczasem zmiany klimatyczne, coraz wyższe temperatury, migracje kleszczy i zanik sezonowości ich aktywności powodują, że ryzyko zakażenia jest coraz większe – nie tylko w lesie, ale i w mieście, parku czy ogrodzie, a nawet w domu, szczególnie tam, gdzie mieszkają zwierzęta.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.