Komunikaty PR

Jak wygrać 10 000 dolarów w konkursie Huawei Next-Image Awards 2020?

2020-06-29  |  12:00
Biuro prasowe

Zdjęcie, które zachwyci jury globalnego konkursu i zdeklasuje konkurencję – jak je zrobić? Jaki przedmiot uchwycić w kadrze? Członkowie jury konkursu Huawei Next-Image Awards 2020, m.in. Steve McCurry i Elizaveta Porodina, przygotowali fotograficzne podpowiedzi dla uczestników, na których czeka m.in. 10 000 dolarów i flagowy smartfon Huawei P40 Pro.

 

Obiektyw aparatu to pryzmat, który pozwala pokazać otaczający nas świat w osobisty i niepowtarzalny sposób. Jednocześnie fotografia to nieustający proces uczenia się, który wymaga czasu, ogromnej liczby wykonanych zdjęć, ale także wiedzy technicznej. Podczas doskonalenia umiejętności fotograficznych warto czerpać z doświadczenia ekspertów, którzy dzieląc się radami i wskazówkami mogą pomóc wzbić się na wyżyny swoich fotograficznych umiejętności.

Huawei zachęca do podjęcia wyzwania i przesyłania swoich prac do konkursu, nawet jeśli uczestnik dopiero rozpoczyna swoją przygodę z fotografią mobilną. Członkowie jury Next-Image Awards 2020, podzielili się fotograficznymi radami, by pomóc uczestnikom w zrobieniu zdjęć, które mają szansę zostać wyróżnione w konkursie, a jego autorzy otrzymać nagrody Grand Prize – 10 000 dolarów i smartfon Huawei P40 Pro.

Eksperci w jury konkursu i ich rady dla uczestników

Steve McCurry – Amerykański fotograf, autor „Afgańskiej dziewczyny”

Steve McCurry jest od ponad 30 lat jednym z najbardziej uznanych głosów we współczesnej fotografii. Jest autorem licznych okładek czasopism i książek, a na swoim koncie ma niezliczone międzynarodowe wystawy swoich prac. McCurry został wyróżniony jednymi z najbardziej prestiżowych nagród w branży, w tym złotym medalem Roberta Capy, nagrodą National Press Photographers Award oraz czterema pierwszymi nagrodami w konkursie World Press Photo.

- Dla fotografa ważne jest, aby pracował w kontekście, który go pasjonuje. Jeśli nawiążesz silną więź emocjonalną z obiektem zdjęć, efekt Twojej pracy będzie lepszy – podpowiada uczestnikom konkursu Steve McCurry.

Elizaveta Porodina – artystka, fotografka i psycholożka

Elizaveta Porodina to pochodząca z Rosji artystka i fotografka mody, znana z surrealistycznych motywów. W swojej eksperymentalnej fotografii podróżuje w czasie i przestrzeni, wydobywając emocje leżące u jej podstaw. W swoich pracach często bawi się melancholijną symboliką.

- Fotografia i psychologia nie są tak daleko od siebie, jak mogłoby się początkowo wydawać. Obie dyscypliny starają się odkryć głębię przedmiotu – chcą poznać, opisać i w pełni zrozumieć wyjątkowe zachowanie bohatera. Oceniając zdjęcie, szukam prostoty ekspresji oraz świetnej kompozycji, które przeplatają się z przesłaniem obrazu – zdradza Elizaveta Porodina.

Karolina Henke – fotografka mody i sztuki

Karolina Henke to uznana na całym świecie szwedzka fotografka sztuki i mody. Jej wyjątkowe kadry tworzą świat historii opowiadającej o artystycznej perfekcji.

- Staram się opowiadać historię poprzez wizje i interpretacje, które widzę w mojej głowie. Jednak tak naprawdę narracja zależy od odbiorców zdjęć. To oni kontemplują i tworzą własną opowieść, opartą na własnych doświadczeniach oraz sposobie w jaki ja tę historię ujęłam. Przynajmniej mam nadzieję, że ich do tego inspiruję – dzieli się swoim doświadczeniem Karolina Henke.

Reuben Krabbe - fotograf przyrody i sportów ekstremalnych

Reuben Krabbe jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych fotografów w świecie sportów ekstremalnych. Jego trylogia surrealistycznych zdjęć łączących narciarstwo i przestrzeń – „Aurora”, „Zaćmienie” i „Mgławica” – przykuły uwagę i rozbudziły wyobraźnię milionów na całym świecie.

- Jesteśmy w wyjątkowym momencie w historii świata. To pierwsza pandemia od czasu wynalezienia aparatów cyfrowych i telefonów z aparatem. Myślę, że zdjęcia, które zobrazują te niezwyczajne czasy i społeczną reakcję na zaistniałą sytuację będą bardzo interesujące. Mimo, że pozostajemy osobno, dzielimy podobne doświadczenia. Warto pokusić się o uchwycenie tego masowego zjawiska. Natomiast prostszą metodą zabawy z fotografią mobilną w obecnych czasach jest fotografia z bliskiej perspektywy. Można pokazać wiele szczegółów z każdego zakątka domu. Rośliny oraz żywność skrywają w małych teksturach świat warty odkrycia – ocenia Reuben Krabbe.

Pozostali członkowie jury - Andrew Garrihy i Li Changzhu z Huawei Consumer Business Group

Także przedstawiciele Huawei CBG będą oceniać zgłoszone prace w globalnym etapie Huawei Next-Image Awards 2020. Andrew Garrihy w Huawei CBG odpowiada za globalny wizerunek i rozwój marki. Natomiast Li Changzhu, który jest inicjatorem konkursu Next-Image Awards, odpowiada za planowanie strategiczne i współpracę ekosystemową w Huawei CBG.

 

Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców

Warunkiem udziału w konkursie jest wykonanie zdjęcia smartfonem Huawei i zgłoszenie go do 31 lipca na konkursowej platformie. Na tej platformie można także znaleźć regulamin konkursu. Każdy uczestnik może zgłosić do 30 zdjęć w całym konkursie.

W pierwszym etapie konkursu lokalne jury wyłoni 20 najlepszych polskich twórców – po 4 z każdej z 5 kategorii. Każdy laureat otrzyma bezprzewodowe słuchawki Huawei FreeBuds 3, a wyróżnione prace staną w szranki ze zdjęciami autorów z całego świata w etapie globalnym. Dodatkowo autor najlepszej pracy z Polski otrzyma laptop Huawei MateBook 13 2020.

Trzech zwycięzców globalnego etapu konkursu otrzyma tytuł Fotografa Roku, nagrodę Grand Prize w wysokości 10 000 dolarów, a także najnowszy, fotograficzny smartfon Huawei P40 Pro. Nagrodzonych zostanie także 15 najlepszych prac ze wszystkich kategorii, a każdy laureat otrzyma 1 000 dolarów oraz smartfon Huawei P40 Pro. Dodatkowo jury wyróżni jeszcze 55 autorów prac, którzy otrzymają smartfon Huawei P40 Pro. Konkurs zostanie rozstrzygnięty we wrześniu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:00

Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu

W erze dynamicznych zmian technologicznych, sztuczna inteligencja (AI) i nowe technologie zmieniają oblicze finansów. W ubiegłym tygodniu, podczas wydarzenia "Future of Finance
IT i technologie 2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath
2024-09-26 | 16:00

2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath

Coroczne badanie UiPath wykazało, że specjaliści ds. automatyzacji aktywnie integrują sztuczną inteligencję w swojej pracy, ponieważ branża automatyzacji oprogramowania nadal się
IT i technologie Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI
2024-09-26 | 10:42

Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI

Nowe badanie Slack Workforce Lab sprawdziło, co motywuje pracowników do korzystania ze sztucznej inteligencji i co sądzą oni o używaniu jej w pracy. Dzięki pogłębionym wywiadom i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.