Komunikaty PR

Jak zadbać o bezpieczeństwo druku w sprzedaży detalicznej?

2022-01-17  |  11:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.02 MB )

Ponad 70% detalistów uważa, że bezpieczeństwo urządzeń jest kluczowe z perspektywy zapewnienia odpowiedniego poziomu ochrony danych firmy i klientów. Przetwarzanie dużych ilości informacji, w tym danych wrażliwych, adresów czy szczegółów dotyczących płatności, wymaga wyjątkowej ostrożności. Zapewnienie im odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa stanowi ogromne wyzwanie dla sprzedawców detalicznych w erze RODO. Pomimo ogólnej świadomości wielu cyber-zagrożeń, które czekają firmy, nieco ponad połowa przedsiębiorstw (51%) uważa, że w niewystarczającym stopniu inwestuje w bezpieczeństwo sprzętu drukującego.

Dane osobowe to jeden z najbardziej wartościowych i pożądanych zasobów naszych czasów, dlatego warto pamiętać, że mogą stać się celem cyberprzestępców. Po stronie przedsiębiorców leży zapewnienie ochrony gromadzonym i przetwarzanym informacjom o konsumentach. Warto pamiętać, że przy potencjalnym wycieku danych detaliści ryzykują utratą – zarówno klienta, jak i ogólnego zaufania. Dlatego każde nowe wdrożenie rozwiązań technologicznych musi być sprawdzone i zgodne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa IT” – komentuje Katarzyna Idzkiewicz, ekspert Brother.

Istnieją trzy główne założenia dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa informacji, które pomagają zadbać o zabezpieczenie procesu druku w branży detalicznej. Obejmują one zarówno bezpieczeństwo samego urządzenia, jak i przetwarzanych zasobów:

1. Poufność (ang. Confidentiality)

Dotyczy danych, które dla właściwego funkcjonowania przedsiębiorstwa muszą zostać udostępnione innym jednostkom – wiąże się to z koniecznością odpowiedniej weryfikacji docelowego odbiorcy, tak aby przekazywane informacje nie dostały się w niepowołane ręce. W tym celu należy zachować szczególne środki ostrożności, stosując uwierzytelnianie i proces autoryzacji, który wymaga od użytkowników zweryfikowania ich tożsamości przed uzyskaniem dostępu do jakiegokolwiek dokumentu.

 

2. Nienaruszalność (ang. Integrity)

Zapewnia gwarancję, że oprogramowanie sprzętowe urządzenia jest odpowiednio zabezpieczone i odporne na włamania oraz inne potencjalne zagrożenia zewnętrzne.

 

3. Dostępność (ang. Availability)

Zarządzanie bezpieczeństwem infrastruktury IT jest sporym wyzwaniem w przedsiębiorstwach, szczególnie gdy urządzenia podłączone do sieci są rozproszone. Drukarki, skanery i kopiarki powinny być tak samo zabezpieczone, jak pozostały sprzęt IT. Jeśli urządzenia te zostaną pominięte, istnieje ryzyko, że hakerzy wykorzystają te luki do przejęcia poufnych danych przedsiębiorstwa. Dlatego szczególnie istotne jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa wszystkim sprzętom w sieci, aby zminimalizować prawdopodobieństwo powstania słabych ogniw w łańcuchu zabezpieczeń.

Warto zauważyć, że skuteczne wdrożenie najnowszych technologii wymaga nie tylko nakładów finansowych, ale również specjalistycznej wiedzy i doświadczenia pracowników. Z badania Brother wynika, że ponad połowa (57%) respondentów, jest zdania że w temacie bezpieczeństwa drukarek używa się zbyt skomplikowanego języka, który jest trudny do zrozumienia bez pomocy specjalisty. Wielu detalistów ze środowiska MŚP w codziennej pracy polega na urządzeniach i programach, które nie wymagają nadmiernego nakładu finansowego. Dlatego tak ważne jest, aby technologia wspierająca bezpieczeństwo przedsiębiorstw była łatwa w obsłudze dla użytkownika, co pomoże sprawnie zarządzać poziomem ochrony danych przetwarzanych przez firmę.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc

Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.

Prawo

ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.

Konsument

Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.