Komunikaty PR

Jak zwiększyć bezpieczeństwo transportu?

2021-01-22  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Kuźma-Filipek
Lawenda Public Relations

Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com

Zapewnienie bezpieczeństwa w łańcuchu dostaw to jedno z głównych wyzwań, z którymi mierzą się firmy logistyczne i transportowe. Międzynarodowy i krajowy transport towarów narażony jest na kradzieże, co potwierdzają dane z najnowszego raportu stowarzyszenia TAPA (region EMEA), które wskazują na wzrost ich liczby o 10,3% rok do roku. Elementem, który podniesie bezpieczeństwo, jest elektroniczna plomba TrackLock 2.0 firmy Silny&Salamon, o której skuteczności przekonała się m.in. skandynawska firma kurierska PostNord. W najbliższych dniach będzie można bezpłatnie przetestować to zabezpieczenie wraz z dostępem do platformy online.

Cyfryzacja zwiększa wydajność, produktywność i bezpieczeństwo w transporcie towarowym i logistyce. Jak się okazuje, standardowe zabezpieczenia nie są wystarczające, by ochronić się przed kradzieżą produktów, często o wysokiej wartości, a zarazem łatwych do sprzedaży na rynku wtórnym. Jak wynika z raportu TAPA, aż do 70,1% strat dochodzi na terenie niestrzeżonych placów parkingowych, więc dzięki zabezpieczeniom nowego typu, zarządzający firmami transportowymi i kierowcy, mogą być spokojni o bezpieczeństwo ładunku. Dodatkową korzyścią stosowania inteligentnych rozwiązań do zabezpieczania transportu jest także zmniejszenie emisji spalin poprzez możliwość optymalizacji tras na podstawie zbieranych danych.

Inteligentne zabezpieczenia

Do kontroli łańcucha dostaw na każdym etapie przydatne są plomby elektroniczne z wbudowanymi modułami GPS, GSM, RFID, BT, które zapewniają dokładny monitoring transportu. Naszym klientom oferujemy plombę elektroniczną TrackLock 2.0, która gwarantuje najwyższy poziom zabezpieczania. Firmom, które najpierw chciałyby sprawdzić to rozwiązanie, proponujemy jego przetestowanie – mówi Dagmara Puścikowska, menedżer ds. rozwoju w firmie Silny&Salamon.

System TrackLock 2.0 (plomba elektroniczna wraz z platformą) działa w koncepcji IoT, dostarczając natychmiastowo informacji o położeniu, przebiegu trasy i statusie w każdym punkcie drogi, tj. plomba otwarta, zamknięta, naruszona. Umożliwia przyznanie dostępu do towarów tylko osobom upoważnionym, dzięki uzbrajaniu plomby na kilka sposobów: przy użyciu kart RFID, platformy web, aplikacji mobilnej, SMS, BT lub kodu PIN. Co ważne, rozwiązanie można zintegrować z dowolnym systemem zarządzania, co stanowi doskonałą bazę do optymalizacji procesów, dzięki łatwemu dostępowi do statystyk i analiz w czasie rzeczywistym.

Sprawdzone w skandynawskich warunkach

Firma kurierska PostNord, która zastosowała w swojej flocie plomby TrackLock 2.0 zredukowała liczbę kradzieży na placu kontenerowym, a w razie próby włamania jest w stanie szybko reagować. Poza tym, posiada dokładną informację o lokalizacji pojedynczego kontenera pośród setek innych. Doświadczenie pokazuje, że elektroniczne plomby świetnie sprawdziły się w trudnych warunkach atmosferycznych.

Zabezpieczenia dobrane do potrzeb

Nowoczesne systemy oparte na rozwiązaniach IoT, pozwalające na skuteczne zabezpieczenie naczep i ładunków, usprawniają procesy firm logistycznych. Ich uzupełnieniem są plomby tradycyjne, wyposażone w mechanizmy zabezpieczające. Dagmara Puścikowska, menedżer ds. rozwoju w firmie Silny&Salamon, rekomenduje bezpłatną analizę przedwdrożeniową u klienta, która pozwala dobrać właściwe zabezpieczenia i zwiększyć stopień bezpieczeństwa towarów i miejsc.

Choć dysponujemy szeroką ofertą, niejednokrotnie projektujemy i wdrażamy indywidualne rozwiązania po to, by spełnić specyficzne potrzeby klientów. Możemy to robić, dzięki 30-letniemu doświadczeniu, wieloletniej współpracy z renomowanymi producentami, własnej drukarni i dostępowi do światowych innowacji – podkreśla.

Kategorią plomb z oferty, które bardzo dobrze zabezpieczają środki transportu, magazyny, pojemniki, beczki czy szafy, są metalowe plomby linkowe typu LINK SAL G. Pozwalają one wprowadzić dodatkowe elementy, które zwiększają poziom bezpieczeństwa i usprawniają procesy logistyczne, takie jak trwałe nadruki laserowe z numeracją, logotypami czy kodami kreskowymi.   

Natomiast solidne plomby Plastic SIL 12G, sprawdzą się wszędzie tam, gdzie konieczne jest zabezpieczenie transportu produktów, umieszczonych w workach. Zwiększona liczba kolców zapobiega zsunięciu się z worka, a duża flaga umożliwi naniesienie dodatkowych informacji lub naklejanie etykiet.

Rozwiązania cyfrowe oparte o najnowocześniejsze technologie to najwyższy poziom zabezpieczeń, który dostarcza też informacji służących optymalizacji procesów w firmach. Ich dopełnieniem są też fizyczne zabezpieczenia, które dają klientom poczucie pewności, że towary i miejsca są zabezpieczone przed manipulacją, nieuprawnionym wejściem czy kradzieżą. By skutecznie podnieść bezpieczeństwo w transporcie, warto zapoznać się z szerokim wachlarzem rozwiązań, skorzystać z wiedzy i doświadczenia sprawdzonego partnera.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport ID Logistics: bardzo dobre wyniki i szybki rozwój w 2023 r. Biuro prasowe
2024-03-27 | 16:00

ID Logistics: bardzo dobre wyniki i szybki rozwój w 2023 r.

ID Logistics, europejski lider logistyki kontraktowej, podsumował wyniki finansowe za 2023 rok. Grupa osiągnęła wzrost przychodów o 10,7% do 2,74 mld euro i podstawowego dochodu
Transport BERGER Bau wyremontuje historyczny dworzec w Oleśnicy
2024-03-27 | 09:00

BERGER Bau wyremontuje historyczny dworzec w Oleśnicy

Oleśnica to miasto o bogatej historii i znaczącym potencjale rozwojowym. Stąd w ramach dążenia do poprawy infrastruktury transportowej oraz zachowania dziedzictwa kulturowego miasta,
Transport Ambitne cele redukcyjne dla transportu ciężkiego – raport EFL o bezemisyjności
2024-03-26 | 08:00

Ambitne cele redukcyjne dla transportu ciężkiego – raport EFL o bezemisyjności

Już od dłuższego czasu transport jest przedmiotem uwagi instytucji unijnych w kontekście przeciwdziałania zmianom klimatycznym. I choć ciężarówki i autobusy stanowią zaledwie 2%

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Zorganizowane grupy cyberprzestępcze sięgają po coraz bardziej zaawansowane narzędzia sztucznej inteligencji. Często celem ataków jest infrastruktura krytyczna

Rozwój cyberprzestępczości postępuje w kierunku budowania powiązań o charakterze mafijnym i wykorzystywania zaawansowanych technologicznie rozwiązań, po jakie sięgają służby specjalne. Coraz częściej służy do tego także sztuczna inteligencja, która przyniosła ze sobą szereg nowych zagrożeń. Choć w ślad za technologicznym zaawansowaniem cyberprzestępców rozwijają się też narzędzia zapobiegające atakom, to wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek. Atrakcyjnym celem ataków dla hakerów są jednostki publiczne, infrastruktura krytyczna i samorządy, również te małe, którym brakuje zasobów finansowych i kadrowych, by zapewnić wystarczającą ochronę. 

Handel

Polacy jedzą coraz mniej jaj. Częściej sięgają po te z chowu alternatywnego, za które są skłonni zapłacić więcej

Od 10 lat sukcesywnie rośnie udział alternatywnych systemów chowu kur niosek. Pochodzi z nich już co trzecie opakowanie jaj, choć nadal w klatkach żyje ponad 37 mln kur. Stopniowe zmiany w hodowli to skutek większej świadomości konsumentów, za którymi podąża branża HoReCa. Są oni gotowi nawet zapłacić więcej za jajka, które pochodzą z chowu nieklatkowego.

Problemy społeczne

Docenianie przez szefa jest równie ważne dla pracowników, co atrakcyjne wynagrodzenie i obowiązki. Kluczową rolę odgrywa komunikacja między liderem a zespołem

Niemal co czwarty pracownik chciałby, by jego przełożony częściej go doceniał. Blisko połowa jest gotowa odejść z pracy z powodu szefa, nawet mimo zadowolenia z firmy i zarobków – wynika z badania „Lider w oczach pracowników” zrealizowanego dla Pluxee. – Liderzy pełnią kluczową rolę w budowaniu zespołu – są też coraz lepsi w rozumieniu tego, że niezbędna jest wizja i cel, do którego można angażować ludzi – ocenia Monika Reszko, psycholożka biznesu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.