Jeden smart apartament, wiele pomysłów
W Poznaniu niedaleko Ronda Śródka powstaje inwestycja Nadolnik Compact Apartments. Aktualnie trwa budowa II etapu, gdzie będą gotowe 224 lokale o powierzchni 18-51 mkw. Przestrzeń każdego z nich można zaplanować tak, by była użyteczna dla osób o różnym stylu życia, co stanowi spory atut.
- Dobrze zaprojektowana inwestycja pozwala trafić z ofertą do różnych grup docelowych, realizując ich potrzeby. Nasz dział projektowy tak zaplanował Nadolnik Compact Apartments, że smart apartamenty będą odpowiednie dla osób młodych poszukujących pierwszej nieruchomości, freelancerów, grup biznesowych, czy nawet studentów. Każdy znajdzie miejsce dla siebie i odnajdzie komfort, ponieważ ul. Nadolnik jest blisko Ronda Śródka, co pozwala na łatwą komunikację z centrum miasta – mówi Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. Deweloper rozwija Nadolnik Compact Apartments, a w ramach tego projektu powstanie łącznie ponad 1000 smart apartamentów o powierzchni do 51 mkw. W każdym została zaplanowana przestrzeń na przedpokój, łazienkę, kuchnię w formie aneksu oraz przestrzeń dzienną, w której można wypoczywać, czy pracować zdalnie.
Z myślą o różnych nabywcach
Smart apartament przy Nadolniku to dobra propozycja dla osób, które studiują lub zakończyły studia wyższe, wiążą przyszłość z miastem Poznaniem i jednocześnie poszukują swojej pierwszej nieruchomości. Zakup lokalu na własność to lepsze rozwiązanie, niż wynajem mieszkania, bądź pokoju – zarówno dla studenta, jak i absolwenta. – Osoby młode cenią sobie niezależność, a taką zyskają wybierając własne lokum na start. To dobry krok w przyszłość. W dłuższej perspektywie czasowej, młody nabywca może smart apartament też wynająć – zauważa Karolina Skrzypek. Przestrzeń w inwestycji Nadolnik będzie odpowiednia dla freelancerów – osób pracujących chociażby w ramach własnej działalności gospodarczej. Projekt pozwala stworzyć wnętrza w taki sposób, by znalazła się przestrzeń z biurkami dla dwóch osób. To idealne rozwiązanie dla osób kształcących się, przede wszystkim studentów. Sprzyjać im będzie biznesowe otoczenie, ponieważ w II etapie Nadolnik Compact Apartments powstaną dodatkowo kawiarnia, czy sale konferencyjne, idealne na spotkania formalne, studenckie i nie tylko.
Smart apartament na pewno będzie interesującym rozwiązaniem dla klientów biznesowych, np. kadry menedżerskiej, która często odwiedza służbowo miasto Poznań. – W tej sytuacji proponujemy zamienić hotel na smart apartament, w cenie już od 145 000 zł netto. Nietrudno zauważyć, że rata kredytu za taki lokal będzie niższa, niż opłaty za kilka dób hotelowych w skali miesiąca. Oprócz nieruchomości, klient biznesowy zyskuje kompletną niezależność, bez ograniczeń, jakie czasami narzucają hotele. W biznesie działanie na własnych zadach jest ważne – argumentuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. O ofertę smart apartamentów z II etapu, zlokalizowanych przy ul. Nadolnik w Poznaniu, dopytują klienci inwestycyjni. Dla tej grupy nabywców zakup stanowi jedyne pewne zabezpieczenie kapitału, bez ryzyka strat.
W szerszej perspektywie można stwierdzić, że smart apartamenty wybierają nabywcy o różnym stylu życia. Co ważne, przestrzeń każdego z lokali można zaplanować tak, by była w pełni użyteczna. Deweloper Grupa Partner wspiera ten proces, doradzając klientom w kwestii aranżacji wnętrz zgodnych z ich potrzebami – już na etapie zakupu, w biurze na terenie inwestycji przy ul. Nadolnik w Poznaniu. Ponadto możliwe jest wykończenie smart apartamentu „pod klucz”, ustalając każdy detal, a także termin realizacji.
Oprócz możliwości różnorodnego dostosowania smart apartamentu, nabywcy dostrzegą zalety lokalizacji. Nadolnik Compact Apartments znajduje się przy ulicy Nadolnik 8, niedaleko Ronda Śródka, a stąd można dojechać szybko tramwajem w dowolne miejsce Poznania. Dostępna jest trasa nr 92, co podnosi wartość nieruchomości, chociażby w kontekście zakupu przez klienta inwestycyjnego bądź biznesowego. Otwartość na różne grupy klientów pozwala deweloperowi osiągać sukces sprzedażowy, a za taki należy uznać ponad 350 smart apartamentów, które w dwóch etapach projektu Nadolnik znalazły swoich nabywców. Następne lokale nadal są dostępne. Ceny zaczynają się od 145 000 zł netto.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.