Komunikaty PR

Jedyne takie technikum w Polsce

2020-08-07  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania pdf ( 0.61 MB )

Ruszył nabór do Techni Schools, Pierwszego Niepublicznego Technikum Programistycznego w Warszawie. W szkole obowiązywać będzie rozszerzony program matematyki, fizyki oraz nauki programowania, ale również zajęcia ogólnokształcące. Absolwenci szkoły będą mogli od razu rozpocząć pracę w renomowanych spółkach technologicznych, które są partnerami programu.

Techni Schools – szkoła inna niż wszystkie

Misją tego innowacyjnego technikum jest kształtowanie umiejętności, które przygotują uczniów do życia i pracy w czasach postępu technologicznego i cyfrowej transformacji. Jego twórcy wiedzą, że wszechstronny rozwój jest kluczowy, aby wieść szczęśliwe i spełnione życie. Dlatego Techni Schools oferuje uczniom wspólną pracę nad rozwojem umysłu (wiedza, nauka i umiejętności), ciała (sport, dieta i sztuki walki) oraz ducha (rozwój osobisty, indywidualne spojrzenie na świat i własne wartości).

Głównym celem szkoły pozostaje jednak wykształcenie programisty, który będzie przygotowany do pracy w zespole technologicznym. Specjaliści z branży IT wymieniani są wśród najbardziej opłacalnych zawodów. Powinni oni łatwo znaleźć zatrudnienie, również poza granicami Polski. W tym zakresie niezmiernie ważna jest nauka języków obcych. Z tego powodu Techni Schools poza nauką języka angielskiego (na poziomie Business English w wymiarze zawodowym) zapewnia uczniom naukę języka chińskiego i francuskiego. Adepci dostaną w przyszłości możliwość przekuwania własnych pomysłów w funkcjonujące projekty, bez konieczności wieloletnich studiów informatycznych.

„Obecnie w Polsce uczeń I klasy liceum, który chce zostać programistą, spędzi 8 lat w salach lekcyjnych, zanim zdobędzie pierwsze praktyczne doświadczenie w firmie technologicznej. Przy obecnym tempie zmian cyfrowych to po prostu nie ma sensu.”- dodaje Mateusz Kozłowski, założyciel i CEO szkoły.

W ten sposób absolwenci Techni Schools mogą pominąć studia i natychmiast wkroczyć na rynek pracy. Jednocześnie, jeśli uczeń zdecyduje się pójść na studia, opcja ta będzie nadal dostępna – wszyscy absolwenci Techni School będą mogli podejść do egzaminu maturalnego. Założyciele doceniać będą najlepszych uczniów poprzez program stypendialny. O najwyższy poziom nauczania zadbać ma Kadra nauczycielska, która składa się z wykwalifikowanych specjalistów oraz wykładowców z polskich uczelni wyższych.

Twórcy Techni Schools doskonale zdają sobie sprawę z wyzwań obecnych czasów. Gotowość do zdalnej nauki jest niezbędna do funkcjonowania współczesnej szkoły. Techni Schools oferuje swoim uczniom cyfrową platformę edukacyjną z pełnym zakresem narzędzi i wiedzy ogólno-akademickiej. Pozwala ona przejść na zajęcia online, a na co dzień uzupełnia program zajęć oferowany w przestrzeni szkolnej.

W Radzie Naukowej Szkoły zasiadają osoby nauki oraz biznesu, m.in.:

  • dr Andrzej Zduniak, Rektor Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa
  • dr hab. Bogdan Księżopolski, prof. UMCS, Dyrektor Instytutu Informatyki
  • Rafał Czupryński, Lider Ewangelizacji Deweloperów w Europie Środkowej i Wschodniej w Microsoft
  • Cristobal Alonso, Prezes zarządu Startup Wise Guys
  • Paweł Czech, współzałożyciel i v-ce Prezes NUADU

Patronami szkoły są m.in. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa oraz spółki technologiczne – Microsoft, NUADU, CyberSkiller, Plum Research, YouNeedIT oraz DevSkiller. Te drugie umożliwią uczniom odbycie trwających ponad rok praktyk i płatnych stażów.

Przyjmowanie wniosków o przyjęcie do szkoły już się rozpoczęło i potrwa do 25 sierpnia 2020 r. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie szkoły.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Druga edycja eduSensus Education Awards 2024 Biuro prasowe
2024-07-10 | 09:40

Druga edycja eduSensus Education Awards 2024

Od 9 maja można nadsyłać zgłoszenia, doceniając najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, dyrektorów, pedagogów oraz szkoły, które w wyjątkowy
Edukacja „W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM
2024-07-08 | 14:00

„W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM

Warszawa, 8 lipca 2024 r.: Wystartował edukacyjny projekt realizowany przez New Age Media dla marki Motorola w kinach sieci Cinema City. W ramach projektu, na 377 ekranach w 41 obiektach kinowych
Edukacja Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt
2024-07-05 | 08:37

Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Transformacji Cyfrowej w Ukrainie ogłosiły projekt odbudowy ukraińskich szkół na nieokupowanych terenach kraju. Specjalnie powołany w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.