Komunikaty PR

Jedyne takie technikum w Polsce

2020-08-07  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania pdf ( 0.61 MB )

Ruszył nabór do Techni Schools, Pierwszego Niepublicznego Technikum Programistycznego w Warszawie. W szkole obowiązywać będzie rozszerzony program matematyki, fizyki oraz nauki programowania, ale również zajęcia ogólnokształcące. Absolwenci szkoły będą mogli od razu rozpocząć pracę w renomowanych spółkach technologicznych, które są partnerami programu.

Techni Schools – szkoła inna niż wszystkie

Misją tego innowacyjnego technikum jest kształtowanie umiejętności, które przygotują uczniów do życia i pracy w czasach postępu technologicznego i cyfrowej transformacji. Jego twórcy wiedzą, że wszechstronny rozwój jest kluczowy, aby wieść szczęśliwe i spełnione życie. Dlatego Techni Schools oferuje uczniom wspólną pracę nad rozwojem umysłu (wiedza, nauka i umiejętności), ciała (sport, dieta i sztuki walki) oraz ducha (rozwój osobisty, indywidualne spojrzenie na świat i własne wartości).

Głównym celem szkoły pozostaje jednak wykształcenie programisty, który będzie przygotowany do pracy w zespole technologicznym. Specjaliści z branży IT wymieniani są wśród najbardziej opłacalnych zawodów. Powinni oni łatwo znaleźć zatrudnienie, również poza granicami Polski. W tym zakresie niezmiernie ważna jest nauka języków obcych. Z tego powodu Techni Schools poza nauką języka angielskiego (na poziomie Business English w wymiarze zawodowym) zapewnia uczniom naukę języka chińskiego i francuskiego. Adepci dostaną w przyszłości możliwość przekuwania własnych pomysłów w funkcjonujące projekty, bez konieczności wieloletnich studiów informatycznych.

„Obecnie w Polsce uczeń I klasy liceum, który chce zostać programistą, spędzi 8 lat w salach lekcyjnych, zanim zdobędzie pierwsze praktyczne doświadczenie w firmie technologicznej. Przy obecnym tempie zmian cyfrowych to po prostu nie ma sensu.”- dodaje Mateusz Kozłowski, założyciel i CEO szkoły.

W ten sposób absolwenci Techni Schools mogą pominąć studia i natychmiast wkroczyć na rynek pracy. Jednocześnie, jeśli uczeń zdecyduje się pójść na studia, opcja ta będzie nadal dostępna – wszyscy absolwenci Techni School będą mogli podejść do egzaminu maturalnego. Założyciele doceniać będą najlepszych uczniów poprzez program stypendialny. O najwyższy poziom nauczania zadbać ma Kadra nauczycielska, która składa się z wykwalifikowanych specjalistów oraz wykładowców z polskich uczelni wyższych.

Twórcy Techni Schools doskonale zdają sobie sprawę z wyzwań obecnych czasów. Gotowość do zdalnej nauki jest niezbędna do funkcjonowania współczesnej szkoły. Techni Schools oferuje swoim uczniom cyfrową platformę edukacyjną z pełnym zakresem narzędzi i wiedzy ogólno-akademickiej. Pozwala ona przejść na zajęcia online, a na co dzień uzupełnia program zajęć oferowany w przestrzeni szkolnej.

W Radzie Naukowej Szkoły zasiadają osoby nauki oraz biznesu, m.in.:

  • dr Andrzej Zduniak, Rektor Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa
  • dr hab. Bogdan Księżopolski, prof. UMCS, Dyrektor Instytutu Informatyki
  • Rafał Czupryński, Lider Ewangelizacji Deweloperów w Europie Środkowej i Wschodniej w Microsoft
  • Cristobal Alonso, Prezes zarządu Startup Wise Guys
  • Paweł Czech, współzałożyciel i v-ce Prezes NUADU

Patronami szkoły są m.in. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa oraz spółki technologiczne – Microsoft, NUADU, CyberSkiller, Plum Research, YouNeedIT oraz DevSkiller. Te drugie umożliwią uczniom odbycie trwających ponad rok praktyk i płatnych stażów.

Przyjmowanie wniosków o przyjęcie do szkoły już się rozpoczęło i potrwa do 25 sierpnia 2020 r. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie szkoły.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać! Biuro prasowe
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które
Edukacja UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
2024-12-28 | 01:00

UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0

Po maszynie parowej, elektryczności i komputerach - rozwój biotechnologii, nanotechnologii i sztucznej inteligencji ma być punktem zwrotnym w historii ludzkości. Zmiany gospodarcze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.