Jesteśmy otwarci na współpracę ze szkołami
Dobry pracownik to taki, który świadomie podejmuje decyzję o wyborze miejsca pracy. Firma J.S. Hamilton Poland umożliwia wszystkim zainteresowanym podjęcie u siebie praktyk i przekonanie się, czy właśnie to jest to miejsce, w którym chcieliby rozwijać swoje życie zawodowe.
J.S. Hamilton Poland to firma badawcza, oferująca szeroki zakres akredytowanych analiz laboratoryjnych żywności, kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, farmaceutyków, opakowań i artykułów przemysłowych, paliw ciekłych i stałych oraz chemikaliów, próbek środowiskowych (wody, ścieków, odpadów, gleb itp.) oraz opracowywanie dokumentacji środowiskowej. Firma zajmuje się również badaniami marketingowymi, w tym konsumenckimi testami produktów, badaniami sprzętu elektrycznego i elektronicznego na zgodność z dyrektywą RoHS, a także usługami rzeczoznawczo-kontrolnymi, spedycją i kontrolami technicznymi oraz nadzorem nad terminowością wysyłek.
Ten bardzo szeroki zakres działalności J.S. Hamilton Poland jest doskonałą okazją do nauki dla przyszłych pracowników. Dlatego drzwi poszczególnych oddziałów firmy stoją otworem przed praktykantami, stypendystami i wszystkimi, którzy są zainteresowani praktycznym wykorzystaniem wiedzy nabytej w szkolnych ławkach.
Od kilku lat współpracujemy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdańsku – mówi Agata Kasperska, HR Business Partner w J.S. Hamilton Poland. Jest to prężnie rozwijająca się szkoła, która przygotowuje swoich uczniów do pracy na takich stanowiskach jak technik analityk, technik technologii chemicznej i technik technologii żywności.
Współpraca z CKZiU opiera się m.in. na uczestnictwie w dniach otwartych szkoły, konsultacjach w ramach spotkań rady programowej, a także na corocznym ufundowaniu stypendium dla najlepszych uczniów oraz przyjmowaniu praktykantów w okresie wakacyjnym. Działania prowadzone są więc dwutorowo – z jednej strony firma prezentuje swoje atuty potencjalnego pracodawcy dla potencjalnych adeptów zawodu, z drugiej doradza nauczycielom, w jaki sposób najlepiej przygotować potencjalnych kandydatów do pracy w J.S. Hamilton Poland. To połączenie sprawia, że uczniowie CKZiU mogą świadomie podjąć decyzję, czy chcieliby składać aplikację właśnie do tej firmy i wiedzą dokładnie, jakie stanowisko najbardziej by im odpowiadało. Dzięki temu podejmują świadome decyzje wyboru ścieżki zawodowej i unikają rozczarowań.
Efektywna współpraca szkół z pracodawcami ma wpływ na wysoką jakość kształcenia zawodowego. Młodzi ludzie, by starannie przygotować się do zawodu powinni nie tylko zdobywać wiedzę w szkole, ale także mieć możliwość rozwijania umiejętności praktycznych i gromadzenia doświadczenia niezbędnego do funkcjonowania na rynku pracy.
Szkoły techniczne w naszym kraju kształcą doskonałych fachowców, świetnie znających się na sprzęcie, którego używamy w naszym laboratorium – podkreśla Agata Kasperska. Doceniamy nie tylko te umiejętności, ale także zaangażowanie młodych pracowników, ich zapał do pracy i chęć rozwoju na wielu płaszczyznach.
Jesteśmy otwarci na różnorodne formy zatrudnienia i staramy się sprostać oczekiwaniom wszystkich, którzy szukają dla siebie bezpiecznego i przyjaznego miejsca pracy. Stawiamy na ludzi, którzy będą chcieli z nami zostać jak najdłużej i rozwijać u nas swoje zawodowe skrzydła.
Zapraszamy serdecznie wszystkie szkoły, które chciałyby podjąć współpracę z firmą J.S. Hamilton Poland – kontakt: akasperska@hamilton.com.pl
J.S. Hamilton Poland stanowi grupę firm zlokalizowanych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej świadczących szeroki wachlarz wyspecjalizowanych usług dla przemysłu, handlu, transportu, dystrybucji i składowania. Spółka oferuje szeroki zakres akredytowanych analiz laboratoryjnych żywności, kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, farmaceutyków, opakowań i artykułów przemysłowych, paliw ciekłych i stałych oraz chemikaliów, próbek środowiskowych (wody, ścieków, odpadów, gleb itp.) oraz opracowywanie dokumentacji środowiskowej, przeprowadzanie testów konsumenckim oraz badanie sprzętu elektronicznego i elektrycznego.
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.