Komunikaty PR

JESZCZE BARDZIEJ REALISTYCZNY STANDARD ROZRYWKI OPARTEJ NA LOKALIZACJI

2020-10-27  |  12:00
Biuro prasowe

Najnowsza gama projektorów laserowych Panasonic z 3-chipową technologią DLP, które pojawią się w sprzedaży już w grudniu tego roku, wyznacza nowy standard rozrywki opartej na lokalizacji. Urządzenia oferują oszałamiającą jakość obrazu 4K w połączeniu z łatwą konfiguracją i obsługą. Modele PT-RQ35K (4K) i PT-RZ34K (WUXGA) to najmniejsze i najlżejsze na świecie projektory o jasności 30.5 tys. lumenów. Stworzono je z myślą o zapewnieniu niezapomnianych wrażeń osobom odwiedzającym muzea, wystawy, parki rozrywki i rozmaite wydarzenia. Świetnie sprawdzą się także w mapowaniu projekcyjnym. Dzięki niezrównanej niezawodności i trybowi cichej pracy (46 dB) są idealne do zastosowania również podczas konferencji i wykładów.

Wraz ze zmianą zachowań konsumentów, marki i organizacje działające na rynku rozrywki opartej na lokalizacji (ang. location-based entertainment, LBE) będą musiały konkurować z większymi i bardziej ekscytującymi atrakcjami, aby przyciągnąć odwiedzających do swoich obiektów, mówi Hartmut Kulessa, European Marketing Manager w Panasonic Business. Cyfrowe doświadczenia będą miały ogromny wpływ na te zmiany. Za sprawą oszałamiającej jakości obrazu, rozszerzonej gamy kolorów, kompaktowego rozmiaru oraz uproszczonej obsługi projektory serii PT-RQ35K idealnie nadają się do generowania niezrównanych wrażeń, których potrzebuje sektor LBE, dodaje Kulessa.

Wiodąca w klasie jakość obrazu i niezawodność

Połączenie wyjątkowej jasności na poziomie 30.5 tys. lumenów, rozdzielczości 4K z technologią Quad Pixel Drive oraz całkowicie nowego modułu laserowego pozwala generować obrazy wyznaczające zupełnie nowy standard w tej klasie projektorów. Firma Panasonic jako jedyna korzysta z technologii przemieszczania pikseli w dwóch osiach zapewniającej najostrzejsze i najbardziej szczegółowe obrazy (w rozdzielczości 3840 x 2400 pikseli, 4K/16:10).

Najnowszy moduł firmy Panasonic z czerwonym i niebieskim laserem gwarantuje wyższy poziom realizmu, rozszerzając gamę kolorów do 114% w porównaniu z poprzednikiem – projektorem RQ32K. Ta wyjątkowa jakość kolorów utrzymuje się przez cały okres użytkowania dzięki wykorzystaniu najbardziej niezawodnych urządzeń laserowych dostępnych aktualnie na rynku. Dotyczy to również optymalizacji długości fal lasera niebieskiego oraz systemu Dynamic Digital Control, który reguluje moc wyjściową czerwonego lasera oraz chłodzenie niezbędne do utrzymanie stałej jakości obrazu. Ponadto moduły laserowe są wyposażone w unikatowe, zabezpieczające przed awarią zespoły obwodów elektrycznych firmy Panasonic. W przypadku usterki jednej diody projektor kontynuuje pracę bez zauważalnej utraty jasności.

Optymalizacja pod kątem transportu i konfiguracji

Pomimo potężnych możliwości projektory serii RQ35K to najmniejsze i najlżejsze na świecie urządzenia w swojej klasie. Zmniejszenie wymiarów o 40% w porównaniu z aktualnie oferowanym projektorem RQ32K znacząco ułatwia transport, ustawienie i montaż przez dwie osoby. Po umieszczeniu we właściwym miejscu urządzenie oferuje szereg funkcji, które upraszczają i przyspieszają konfigurację.

Oprogramowanie Smart Projector Control korzystające z technologii NFC pozwala instalatorowi wykonać konfigurację za pomocą aplikacji na telefonie komórkowym bez podłączania do projektora. Z kolei Remote Preview to funkcja pozwalająca zaoszczędzić wiele czasu – umożliwia ona sprawdzenie sygnału obrazu i treści w przeglądarce internetowej lub aplikacji, gdy projektor jest w trybie oczekiwania i ma założony dekielek.

Ponadto dzięki wprowadzeniu nowej funkcji Gradation Smoother nie trzeba edytować treści w celu wyeliminowania zjawiska bandingu. Operatorzy mają do wyboru trzy poziomy korekty obrazu w zależności od nasilenia problemu. Mogą również wyłączyć funkcję, gdy nie jest potrzebna. Przejrzysty ekran informacyjny projektora jeszcze bardziej usprawnia konfigurację i obsługę. Wyświetla błędy w czasie rzeczywistym, pozwalając szybciej reagować.

Ponadto projektory mają zainstalowane opcjonalne oprogramowanie Geometry Manager Pro. Jest ono przydatne dla osób, które potrzebują funkcji maskowania map bitowych oraz automatycznej jednoczesnej kalibracji wygładzania krawędzi za pomocą kamery zewnętrznej.

Niezawodność w standardzie

Dzięki bezfiltrowej konstrukcji i wysokiej jakości elementów optycznych, takich jak hermetycznie zamknięty moduł DMD i osłonięty napęd laserowy, projektory serii RQ35K umożliwiają 20 tys. godzin[1] bezobsługowej pracy. W celu zapewnienia ciągłości działania w urządzeniach wykorzystano technologię Backup Input, która gwarantuje nieprzerwane wyświetlanie obrazu dzięki automatycznemu przełączeniu sygnału na zapasowy już po 0.3 s od wystąpienia przerwy.

Aby zadbać o widowiskowość obrazu w każdym miejscu, urządzenie jest kompatybilne z gamą 18 obiektywów firmy Panasonic przeznaczonych do projektorów z 3-chipową technologią DLP. Obejmuje ona m.in. przełomowy obiektyw typu rybie oko (Fisheye) do projekcji kopułowych, nowy obiektyw Ultra-Short-Throw (0.370:1, WUXGA) oraz Short-Throw Zoom (0.645<97/>0.850:1, WUXGA) o zerowym przesunięciu.

Więcej informacji na temat projektorów serii PT-RQ35K można znaleźć pod adresem https://business.panasonic.co.uk/visual-system/pt-rq35k.

 

[1] Po tym czasie moc światła spadnie o około 50%. Standard IEC62087: 2008 Broadcast Contents, tryb NORMAL, kontrast dynamiczny [WŁ.], temperatura 35<98/>C (95<99/>F), wysokość 700 m (2297 stóp), 0,15 mg przenoszonych przez wiatr cząstek stałych na metr sześcienny. Szacowany czas obniżenia jasności do 50% różni się zależnie od środowiska i warunków użytkowania. Części inne niż źródło światła mogą wymagać wymiany przed upływem 20 000 godzin. W tym czasie zalecane są też kontrole.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny

16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.

Polityka

P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – ​To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.

Media i PR

Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.