Komunikaty PR

JESZCZE BARDZIEJ REALISTYCZNY STANDARD ROZRYWKI OPARTEJ NA LOKALIZACJI

2020-10-27  |  12:00
Biuro prasowe

Najnowsza gama projektorów laserowych Panasonic z 3-chipową technologią DLP, które pojawią się w sprzedaży już w grudniu tego roku, wyznacza nowy standard rozrywki opartej na lokalizacji. Urządzenia oferują oszałamiającą jakość obrazu 4K w połączeniu z łatwą konfiguracją i obsługą. Modele PT-RQ35K (4K) i PT-RZ34K (WUXGA) to najmniejsze i najlżejsze na świecie projektory o jasności 30.5 tys. lumenów. Stworzono je z myślą o zapewnieniu niezapomnianych wrażeń osobom odwiedzającym muzea, wystawy, parki rozrywki i rozmaite wydarzenia. Świetnie sprawdzą się także w mapowaniu projekcyjnym. Dzięki niezrównanej niezawodności i trybowi cichej pracy (46 dB) są idealne do zastosowania również podczas konferencji i wykładów.

Wraz ze zmianą zachowań konsumentów, marki i organizacje działające na rynku rozrywki opartej na lokalizacji (ang. location-based entertainment, LBE) będą musiały konkurować z większymi i bardziej ekscytującymi atrakcjami, aby przyciągnąć odwiedzających do swoich obiektów, mówi Hartmut Kulessa, European Marketing Manager w Panasonic Business. Cyfrowe doświadczenia będą miały ogromny wpływ na te zmiany. Za sprawą oszałamiającej jakości obrazu, rozszerzonej gamy kolorów, kompaktowego rozmiaru oraz uproszczonej obsługi projektory serii PT-RQ35K idealnie nadają się do generowania niezrównanych wrażeń, których potrzebuje sektor LBE, dodaje Kulessa.

Wiodąca w klasie jakość obrazu i niezawodność

Połączenie wyjątkowej jasności na poziomie 30.5 tys. lumenów, rozdzielczości 4K z technologią Quad Pixel Drive oraz całkowicie nowego modułu laserowego pozwala generować obrazy wyznaczające zupełnie nowy standard w tej klasie projektorów. Firma Panasonic jako jedyna korzysta z technologii przemieszczania pikseli w dwóch osiach zapewniającej najostrzejsze i najbardziej szczegółowe obrazy (w rozdzielczości 3840 x 2400 pikseli, 4K/16:10).

Najnowszy moduł firmy Panasonic z czerwonym i niebieskim laserem gwarantuje wyższy poziom realizmu, rozszerzając gamę kolorów do 114% w porównaniu z poprzednikiem – projektorem RQ32K. Ta wyjątkowa jakość kolorów utrzymuje się przez cały okres użytkowania dzięki wykorzystaniu najbardziej niezawodnych urządzeń laserowych dostępnych aktualnie na rynku. Dotyczy to również optymalizacji długości fal lasera niebieskiego oraz systemu Dynamic Digital Control, który reguluje moc wyjściową czerwonego lasera oraz chłodzenie niezbędne do utrzymanie stałej jakości obrazu. Ponadto moduły laserowe są wyposażone w unikatowe, zabezpieczające przed awarią zespoły obwodów elektrycznych firmy Panasonic. W przypadku usterki jednej diody projektor kontynuuje pracę bez zauważalnej utraty jasności.

Optymalizacja pod kątem transportu i konfiguracji

Pomimo potężnych możliwości projektory serii RQ35K to najmniejsze i najlżejsze na świecie urządzenia w swojej klasie. Zmniejszenie wymiarów o 40% w porównaniu z aktualnie oferowanym projektorem RQ32K znacząco ułatwia transport, ustawienie i montaż przez dwie osoby. Po umieszczeniu we właściwym miejscu urządzenie oferuje szereg funkcji, które upraszczają i przyspieszają konfigurację.

Oprogramowanie Smart Projector Control korzystające z technologii NFC pozwala instalatorowi wykonać konfigurację za pomocą aplikacji na telefonie komórkowym bez podłączania do projektora. Z kolei Remote Preview to funkcja pozwalająca zaoszczędzić wiele czasu – umożliwia ona sprawdzenie sygnału obrazu i treści w przeglądarce internetowej lub aplikacji, gdy projektor jest w trybie oczekiwania i ma założony dekielek.

Ponadto dzięki wprowadzeniu nowej funkcji Gradation Smoother nie trzeba edytować treści w celu wyeliminowania zjawiska bandingu. Operatorzy mają do wyboru trzy poziomy korekty obrazu w zależności od nasilenia problemu. Mogą również wyłączyć funkcję, gdy nie jest potrzebna. Przejrzysty ekran informacyjny projektora jeszcze bardziej usprawnia konfigurację i obsługę. Wyświetla błędy w czasie rzeczywistym, pozwalając szybciej reagować.

Ponadto projektory mają zainstalowane opcjonalne oprogramowanie Geometry Manager Pro. Jest ono przydatne dla osób, które potrzebują funkcji maskowania map bitowych oraz automatycznej jednoczesnej kalibracji wygładzania krawędzi za pomocą kamery zewnętrznej.

Niezawodność w standardzie

Dzięki bezfiltrowej konstrukcji i wysokiej jakości elementów optycznych, takich jak hermetycznie zamknięty moduł DMD i osłonięty napęd laserowy, projektory serii RQ35K umożliwiają 20 tys. godzin[1] bezobsługowej pracy. W celu zapewnienia ciągłości działania w urządzeniach wykorzystano technologię Backup Input, która gwarantuje nieprzerwane wyświetlanie obrazu dzięki automatycznemu przełączeniu sygnału na zapasowy już po 0.3 s od wystąpienia przerwy.

Aby zadbać o widowiskowość obrazu w każdym miejscu, urządzenie jest kompatybilne z gamą 18 obiektywów firmy Panasonic przeznaczonych do projektorów z 3-chipową technologią DLP. Obejmuje ona m.in. przełomowy obiektyw typu rybie oko (Fisheye) do projekcji kopułowych, nowy obiektyw Ultra-Short-Throw (0.370:1, WUXGA) oraz Short-Throw Zoom (0.645<97/>0.850:1, WUXGA) o zerowym przesunięciu.

Więcej informacji na temat projektorów serii PT-RQ35K można znaleźć pod adresem https://business.panasonic.co.uk/visual-system/pt-rq35k.

 

[1] Po tym czasie moc światła spadnie o około 50%. Standard IEC62087: 2008 Broadcast Contents, tryb NORMAL, kontrast dynamiczny [WŁ.], temperatura 35<98/>C (95<99/>F), wysokość 700 m (2297 stóp), 0,15 mg przenoszonych przez wiatr cząstek stałych na metr sześcienny. Szacowany czas obniżenia jasności do 50% różni się zależnie od środowiska i warunków użytkowania. Części inne niż źródło światła mogą wymagać wymiany przed upływem 20 000 godzin. W tym czasie zalecane są też kontrole.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Najnowsze technologie w niepowtarzalnym klimacie latem i zimą – Karcma Bania Biuro prasowe
2024-07-31 | 13:00

Najnowsze technologie w niepowtarzalnym klimacie latem i zimą – Karcma Bania

W Polsce, we wsi Białka Tatrzańska u stóp największego ośrodka narciarskiego w kraju leży Hotel Bania Thermal & Ski. Wizytówką tego obiektu jest Karcma Bania. Budynek
IT i technologie Komentarz ekspercki na temat Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa (KSC)
2024-07-31 | 12:04

Komentarz ekspercki na temat Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa (KSC)

Ustawa o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa w pierwotnym kształcie obowiązuje w Polsce od 2018 r. Jej nowelizacja, której celem jest dostosowanie zarówno do przepisów
IT i technologie Badanie Sony - czy firmy są gotowe zapłacić więcej za zrównoważone rozwiązania?
2024-07-31 | 12:00

Badanie Sony - czy firmy są gotowe zapłacić więcej za zrównoważone rozwiązania?

Badania przeprowadzone przez Sony Professional Displays and Solutions Europe dają cenny wgląd w to, jak profesjonaliści z branży audiowizualnej (AV) w całej Europie podchodzą do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.