JLL rewolucjonizuje procesy poszukiwania powierzchni biurowej
JLL nawiązuje technologiczne partnerstwo z firmą Spantium – dostawcą innowacyjnej platformy digitalowej SQAR, która umożliwia zautomatyzowanie procesu poszukiwania powierzchni biurowych. Dzięki nowemu rozwiązaniu partnerzy JLL zyskają dostęp do nowoczesnych technologii, narzędzi optymalizacji komunikacji oraz zyskają znaczącą przewagę konkurencyjną na polskim rynku.
Egzemplifikacja strategii JLL w Polsce
JLL konsekwentnie realizuje przyjętą strategię wdrażania innowacyjnych rozwiązań dla klientów, które bezpośrednio przekładają się na korzyści dla rozwoju ich biznesu. Ogłoszenie wyłącznego partnerstwa w Polsce na wdrożenie innowacyjnej platformy SQAR jest kolejnym krokiem na tej drodze. „W JLL stale poszukujemy nowych możliwości rozwoju biznesu dla naszych klientów. Wprowadzenie rozwiązania SQAR to prawdziwa cyfrowa rewolucja, która wprowadzi rynek nieruchomości komercyjnych na wyższy bieg. Narzędzie ułatwi digitalizację tych obszarów rynku, które do tej pory jeszcze nie przeszły transformacji. To także wdrożenie w praktyce kolejnych założeń naszej strategii. Jako JLL dążymy bowiem do tego, aby mieć wkład w zrewidowane, zupełnie nowe postrzeganie branży nieruchomości i jako lider tego procesu chcemy budować naszą przewagę konkurencyjną” – skomentował znaczenie rozwiązania dla JLL Prezes firmy, Mateusz Bonca.
Skrócony proces poszukiwania powierzchni biurowej
SQAR to platforma, która w bardzo istotny sposób skróci proces poszukiwania powierzchni biurowej. Jest to możliwe dzięki optymalizacji komunikacji pomiędzy najemcą, właścicielem nieruchomości, project managerem, architektem oraz doradcami. Program umożliwia także szybkie generowanie modeli 3D, spacerów VR, jak również wykorzystanie technologii augmented reality. Poprzez zautomatyzowanie procesu wycen wykończenia powierzchni biurowej, system pozwala na natychmiastowy dostęp do szacunkowych aktualnych wycen, co pozwala optymalizować aranżację już na wczesnym etapie. Dzięki archiwizacji wszystkich zmian w trakcie procesu, dysponujemy informacjami o każdej zmianie i mamy możliwość powrotu do dowolnego układu aranżacji, który był wcześniej narysowany.
Praktyczne i proste rozwiązania
„W przypadku SQAR mówimy nie tylko o nowoczesnych rozwiązaniach i wykorzystaniu innowacyjnych technologii. Mówimy o zupełnie nowej jakości dla rynku nieruchomości, a wręcz nowym procesie poszukiwania nieruchomości biurowych zarówno z perspektywy wynajmujących, jak i najemców” – komentuje Piotr Kamiński, Head of Office Leasing w JLL. „SQAR to przede wszystkim praktyczne rozwiązania, które usprawniają procesy. Przykładowo program umożliwia porównywanie planów powierzchni kilku budynków i ich analitykę, a także daje możliwość przechowywania dokumentacji budynkowej, dzięki czemu wszyscy zainteresowani mają zawsze dostęp do najbardziej aktualnych planów i mogą dzięki temu z łatwością zarządzać budynkami. Dostęp z poziomu przeglądarki powoduje, że praca z programem jest prosta i nie wymaga dodatkowych aplikacji” – dodaje.
Cyfrowa rewolucja na polskim rynku nieruchomości komercyjnych
„SQAR Plan dzięki nowoczesnej technologii i pełnej automatyzacji, skutecznie optymalizuje – procesy poszukiwania nieruchomości skracając je do absolutnego minimum. To, co dotychczas trwało co najmniej kilka dni, dzięki systemowi możliwe jest niemal natychmiast. Naszą ambicją jest to, aby tego typu rozwiązania stały się standardem rynku powierzchni biurowych, a partnerstwo z JLL pozwala nam na realizację tych założeń” – mówi Zbigniew Kostrzewa, CEO Spantium.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.