Justyna Andreas nową CEO przesylkownia.pl

Katarzyna Matczuk
Planet Partners sp.z.o.o.
Grodzka, 42/1
31-044 Kraków
k.matczuk|planetpartners.pl| |k.matczuk|planetpartners.pl
+48 666 300 014
https://planetpartners.pl/
Nową CEO firmy Packeta w Polsce, właściciela przesylkownia.pl została Justyna Andreas. Spółka jest częścią Packeta Group, lidera branży logistycznej w Czechach. Firma działa na ośmiu rynkach, dostarczając przesyłki do 33 państw na całym świecie.
Głównym zadaniem Justyny Andreas będzie rozwój działalności handlowej i transportowej oraz pozyskanie nowych klientów przesylkownia.pl (w Czechach działającej pod nazwą Zásilkovna). Koncern wiąże duże nadzieje z polskim rynkiem – zwiększenie efektywności i rozwój zespołu handlowego w Polsce należą do strategicznych celów Packeta Group na najbliższe trzy lata.
„Segment e-commerce rośnie w całej Europie, a Polska nie jest w tym zakresie wyjątkiem. W ciągu roku skala zakupów online wzrasta tu o 18 procent, a jego bieżąca wartość rynkowa wynosi około 50 miliardów złotych. Dla grupy Packeta otwierają się w ten sposób ogromne możliwości handlowe, które chcemy wykorzystać. Wierzę, że doświadczenie Justyny w zarządzaniu i biznesie pomogą nam spełnić nasze ambicje. Witamy Justynę w naszej rodzinie Packety i życzymy jej powodzenia i sukcesów w nowej roli. Poza tym bardzo się cieszę, że kolejna kobieta dołącza do ścisłego kierownictwa holdingu” - mówi CEO grupy Packeta i założycielka Zásilkovny Simona Kijonková.
„W Czechach Zásilkovna ma bardzo silną pozycję, celem jest oczywiście rozwijanie potencjału jej produktów i usług również w Polsce. Rynek ten jest prawie czterokrotnie większy niż czeski, ale na przykład liczba sklepów internetowych jest równa około dwóch trzecich sklepów czeskich. Z pewnością istnieje tutaj duży potencjał dalszego rozwoju. Bardzo cieszę się na pracę w przesylkownia.pl, jej sukces w Czechach jest dla mnie wielką motywacją” - dodaje nowa CEO przesylkownia.pl Justyna Andreas.
Przed przyjściem do grupy Packeta, Justyna Andreas pracowała na wysokich stanowiskach kierowniczych. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu firmami oraz rozwoju i budowaniu skutecznych zespołów handlowych. Pracowała dla Rail Cargo Eastern Europe jako Country Operations Manager, gdzie zajmowała się projektami logistycznymi i magazynowaniem dla firmy IKEA w Polsce, Słowacji i Czechach oraz dla większych firm rodzinnych zajmujących się produkcją i sprzedażą indywidualną oraz online, na przykład Colibra Sp, Red Rubin, czy La Boutique Suisse. W tym roku grupa Packeta spodziewa się obrotu w wysokości 2,5 miliarda koron czeskich i 35 milionów przesyłek.
Zásilkovna jest czeskim franczyzowym logistyczno-technologicznym projektem Simony Kijonkovej, który powstał w 2010 roku. Od tego czasu projekt rozwinął się w odnoszącą duże sukcesy firmę w Czechach, świadczącą kompleksowe usługi logistyczne dla sklepów internetowych. Zásilkovna jest częścią 14 firm holdingu Packeta, działających w 8 krajach, doręczających przesyłki do 33 krajów. Zásilkovna oferuje również odnoszącą sukcesy usługę Mezi námi do doręczania przesyłek między osobami fizycznymi. Packeta posiada ponad 5 000 własnych punktów odbioru, prawie 91 600 partnerskich punktów odbioru i współpracuje z ponad 28 000 sklepami internetowymi. Obrót grupy w roku 2019 wyniósł niemal 1,3 miliarda koron czeskich, liczba przesyłek przekroczyła 19 milionów. www.packeta.com / www.przesylkownia.pl

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.