Już ponad 5 000 dzieci i nauczycieli skorzystało z warsztatów STEM Kindloteka
Zawieszona edukacja w szkołach to wyzwanie nie tylko dla nauczycieli, ale także dla rodziców i dzieci. Jednak dzięki prostym narzędziom, nauka z domu może być interesująca i kreatywna. Przekonuje o tym Amazon, który przyłącza się do inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji i udostępnia bezpłatne warsztaty online. Z webinarów m.in. z zakresu edukacji STEM*, także w wydaniu humanistycznym skorzystało już ponad 5 000 dzieci i nauczycieli.
Amazon we współpracy ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog, dołączył do projektu edukacji zdalnej Ministerstwa Cyfryzacji oraz programu #akcjaedukacja, organizowanego przez GovTech. Od ponad 3 tygodni dzieci i edukatorzy mogą brać udział w warsztatach online, realizowanych w ramach Amazon STEM Kindloteka. Cykl zdalnych zajęć edukacyjnych został podzielony na dwie kategorie – warsztaty skierowane do nauczycieli, bibliotekarzy, edukatorów i rodziców oraz lekcje dla uczniów i ich rodziców.
Dzięki bezpłatnym zajęciom online z doświadczonymi nauczycielami chcemy umożliwić dzieciom zdobywanie wiedzy i rozwijanie kompetencji przyszłości w kreatywny oraz przystępny sposób, bez wychodzenia z domu – mówi Blanka Fijołek, CEE PR & Community Manager w Amazon i dodaje – Dotychczas zrealizowaliśmy 40 warsztatów, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, zarówno dzieci, rodziców, jak i nauczycieli. Zamknięte szkoły i placówki oświatowe nie muszą oznaczać przerwy w nauce. Tym bardziej cieszymy się, że razem z Cyfrowym Dialogiem możemy realnie wspierać edukację w Polsce.
Nauczycielu #ZostanWDomu z #Amazon i weź udział w warsztatach
W ramach programu STEM Kindloteka online Amazon przygotował specjalne webinary dla nauczycieli, edukatorów, bibliotekarzy i rodziców. Uczestnicy dowiedzą się, jak prowadzić angażujące zajęcia dla najmłodszych z zakresu edukacji STEM, wspierającej rozwijanie u dzieci zainteresowania przedmiotami ścisłymi. Podczas każdego z 90-minutowych warsztatów prowadzący przedstawia inne treści, pomysły i eksperymenty, które z powodzeniem można rozwijać we własnych domach.
Pełna lista warsztatów znajduje się tutaj:
https://cyfrowydialog.pl/2020/03/14/stem-kindloteka-dla-kazdego-warsztaty-online/
Zajęcia dla dzieci bez wychodzenia z domu
Oferta STEM Kindloteki online obejmuje także zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Podczas warsztatów poznają one podstawy programowania, zagrają w gry i rozwiążą łamigłówki matematyczne czy dowiedzą się jak zadbać o czystą planetę. Rodzice i najmłodsi mogą również uczestniczyć w zajęciach dotyczących lektur szkolnych, podczas których poznają literaturę dla dzieci w niebanalnym wydaniu, bo nawiązującym do edukacji STEM.
Dzieci bardzo angażują się w nasze spotkania online. Są nie tylko aktywne i pomocne, ale także otwarcie dzielą się swoimi opiniami, wiedzą, zainteresowaniami i zadają dodatkowe pytania. Podczas zajęć wszyscy czujemy pozytywną energię, którą nam przekazują – mówi Krzysztof Jaworski, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, prowadzący webinary m.in. w ramach cyklu STEM Kindloteka – W prowadzonych przez nas zajęciach online każdorazowo udział bierze nawet 200 dzieci, co niezmiernie nas cieszy i motywuje do dodatkowych inicjatyw dla najmłodszych.
Jak wziąć udział w warsztatach?
To proste! Wystarczy wybrać interesujące nas warsztaty online i dołączyć do spotkania konkretnego dnia, o danej godzinie poprzez poniżej podany link. Nie trzeba zapisywać się wcześniej. Ostatnim krokiem jest wpisanie swojego imienia i adresu e-mail. Nagrania przeprowadzonych webinarów są dostępne tutaj:
https://www.youtube.com/channel/UCn-aanchPMFuFqlc3IUsDSQ
Więcej informacji na temat warsztatów można znaleźć na stronach:
http://cyfrowydialog.pl/2020/03/14/stem-kindloteka-dla-kazdego-warsztaty-online/
https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/nauczycielu-poprowadz-lekcje-online?fbclid=IwAR2PlWO9eKfKXYyBGDCRKNTVEN2NNStezU4ns30qxKDP1LIhCXG5Q4t0VjI
* Skrót STEM pochodzi od pierwszych liter angielskich wyrazów Science – Nauka, Technology – Technologia, Engineering – Inżynieria, Math – Matematyka. Edukacja STEM polega na łączeniu aktywności z zakresu przynajmniej dwóch dyscyplin, ale jest również filozofią zdobywania wiedzy w praktyczny sposób.
Wybitne osiągnięcia kandydatów do tytułu CGMA w Polsce wyróżnione
Akademia Leona Koźmińskiego z prestiżową nagrodą AICPA & CIMA Excellence Award
Szkoła SONUS organizuje bezpłatne warsztaty muzyczne dla przedszkoli w Radomiu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.