Kamera pokładowa – pomoc w identyfikacji napraw środków transportu
Axis Communications prezentuje urządzenie AXIS P3925-LRE – nową, solidną i kompaktową kamerę pokładową do użytku zewnętrznego.
Nowa kamera została stworzona z myślą o potrzebach branży transportowej i jest zgodna z normami branżowymi, w tym EN50155 i EN45545-2. Urządzenie jest zaprojektowane tak, by mogło monitorować widok z boku autobusów, pociągów i innych pojazdów. Może również wpierać w identyfikacji koniecznych napraw, a więc w utrzymaniu taboru. Przykładowo, może monitorować zużycie taśmy kolektora pantografu.
Kamera oferuje doskonałą jakość obrazu w HDTV 1080p. Dzięki Forensic WDR zapewnia wysokojakościowe nagranie, nawet jeśli występują w nim zarówno ciemne, jak i jasne obszary. Dodatkowo, technologia Lightfinder zapewnia ostre, kolorowe obrazy, również w słabych warunkach oświetleniowych. Dzięki wbudowanej podczerwieni, urządzenie może być stosowane do monitoringu w całkowitej ciemności.
Model AXIS P3925-LRE oferuje ulepszone funkcje bezpieczeństwa, takie jak podpisane oprogramowanie sprzętowe i funkcja bezpieczny start, które pozwalają zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi i zabezpieczyć system. Dodatkowo, funkcja wykrywania wstrząsów wysyła automatyczne powiadomienie, jeśli kamera zostanie naruszona.
Najważniejsze cechy:
- Zgodność z EN50155 i EN45545-2
- Oświetlenie IR i EIS
- Technologie Lightfinder i Forensic WDR
- Podpisane oprogramowanie i bezpieczny start

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.